Як прати білизну в пральній машині?

yak prati b liznu v pral n y mashin 1 - Як прати білизну в пральній машині?

З появою пральної машини догляд за речами значно спростився. Побутова помічниця перетворила прання брудної білизни в максимально простий і зрозумілий процес. У сучасних агрегатах присутні всі необхідні функції, досить точно завантажити речі у машину, засипати порошок і запустити цикл. Але незважаючи на автоматику, не варто пускати процес на самоплив, адже якість прання залежить не тільки від машини. Всім користувачам “розумної” помічниці, необхідно знати, як прати білизну в пральній машині, щоб процес був ефективним, якісним і порадував своїм результатом. Сьогодні ми розповімо, як правильно прати білизну в пральній машині-автомат, щоб отримати максимальний результат, при цьому заощадити електрику і миючі засоби.

Як випрати білизну в пральній машині? Загальні правила

Перш ніж приступити безпосередньо до прання білизни в машині-автомат, необхідно запам’ятати основні правила процесу:

 • Процес правильного догляду за речами починається ще з зберігання брудної білизни до прання — зберігайте брудні речі в плетеній корзині або ящику з отворами, щоб на одязі не з’явилися складні плями від вогкості. До речі, таку легко зробити своїми руками у відповідному вашої ванної дизайні. Для цього скористайтеся нашими майстер-класами з статті «Корзина для білизни».
 • 4% ваги забруднених речей — це сама грязь, яка буває як розчинної (різні солі, піт, деякі масла), так і нерозчинної (жир, пил, пісок, фарба тощо). І якщо одні забруднення видаляються без проблем за допомогою води і миючих засобів, то інші плями видаляються тільки під впливом спеціальних хімічних засобів.

Важливо! Наприклад, пігментні плями, сліди кави, чаю, коньячних напоїв та інших продуктів можна видалити за допомогою відбілювача. Плями видаляти відразу, використовуючи спеціальні хімічні засоби або народні кошти, щоб забруднення не вбралися в структуру тканини. На нашому порталі є корисна підбірка способів, як вивести важкі плями.

Перед самим процесом прання необхідно провести підготовчі заходи:

 1. Розсортувати речі по мірі забруднення, кольором і матеріалом виготовлення.
 2. Перевірити всі кишені одягу на наявність монет та інших дрібних предметів.
 3. Правильно підготувати кожну річ до процесу — вивернути, застебнути блискавку і гудзики.
 4. Зважити приготоване до прання білизну, щоб не перевищити норму завантаження в барабан. Можна не зважувати, а використовувати таблицю розрахунку ваги білизни для прання.
 5. Підібрати правильний режим прання, виходячи з вимог на ярлику виробів.
 6. Приготувати якісний миючий засіб, виходячи з матеріалу одягу і ступеня забрудненості.

Отже, ознайомимося з кожним етапом прання ближче.

yak prati b liznu v pral n y mashin 2 - Як прати білизну в пральній машині?

Правильне сортування — основа успішної прання

Очевидно, що завантажувати в машину всі речі поспіль не можна. Їх необхідно відсортувати. Це необхідно не тільки з естетичних міркувань, але і з практичних. Грамотна сортування дозволить не тільки якісно відіпрати речі, але і знизить імовірність їх псування.

Щоб правильно сортувати речі, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 1. Розділіть білизну за кольорами. Не можна прати білі і кольорові речі одночасно. Це може спричинити за собою зміну кольору світлих виробів. Крім того, кольорові речі поділіть на групи по яскравості. Наприклад, одяг отруйного кольору необхідно прати окремо від речей менш контрастного відтінку, щоб вони не зіпсувалися і не полиняли.
 2. Розсортуйте вироби за типом тканини. Пам’ятайте, що для різних матеріалів існують різні режими прання. Наприклад, якщо прати постільну білизну разом з делікатними речами на м’якому режимі, то постіль не відіпрається. І навпаки, якщо встановити інтенсивний режим для цих виробів, то делікатні речі зіпсуються і стануть непридатними.
 3. Уважно вивчіть інформацію на ярлику виробів. Виробники на етикетці вказують, як необхідно доглядати за одягом, можна прати і при яких умовах. Щоб не помилитися, в допомогу вам вже готова розшифровка значків на одязі.
 4. Розділіть всі речі по мірі забруднення. Особливо брудні і проблемні вироби — в один бік, а ті, яким потрібна лише проста освіжаюча прання, — в іншу.

Підготовка речей перед пранням — якісний результат після її завершення

Перед завантаженням речей в барабан машини їх необхідно підготувати. Правильна підготовка одягу забезпечить якісний результат і убезпечить агрегат від поломок.

Безпосередньо перед завантаженням білизни в машину виконайте наступні заходи:

 1. Звільніть всі кишені одягу від дрібних предметів (гроші, проїзні квитки, візитки, флешки). Таким чином ви захистите барабан машини від потрапляння сторонніх предметів і забезпечите речі від пошкоджень.
 2. Переконайтеся в тому, що на одязі немає шпильок та інших металевих предметів, здатних пошкодити манжету люка або просто відпасти під час прання.
 3. Зніміть пояси і ремені з одягу, відстебніть всі металеві аксесуари, здатні пошкодити машину і покритися іржею під впливом води і миючих засобів.
 4. Застебніть всі блискавки, гудзики і кнопки на одязі. Зав’язати шнурки.
 5. Рукава сорочок розпряміть, джинси та брюки виверніть на виворіт.
 6. Постільна білизна виверніть навиворіт і витрусіть. З кутів видаліть всі очоси.
 7. Трикотажну, махрову одяг, шкарпетки та панчохи виверніть навиворіт. Одяг з великими гудзиками також виверніть, щоб прання не супроводжувалася постійним стуком гудзиків про стінки барабана.
 8. Дрібні речі, хусточки, бюстгальтера помістіть в спеціальні мішки для прання.
 9. Плями на одязі обробити спеціальними складами.

Важливо! Якщо ви будете регулярно підготовляти білизну до прання, то ви не тільки зробите процес більш якісним і продуктивним, але продовжите термін служби пристрою.

yak prati b liznu v pral n y mashin 3 - Як прати білизну в пральній машині?

Правильна закладка одягу — запорука якісного прання

Під час закладки білизни в машину необхідно дотримуватися рекомендацій виробника і дотримуватися оптимальний вага завантаження, вказаний в інструкції. Крім того, дотримуйтеся наступних рекомендацій, щоб отримати максимальний результат і вберегти машину від поломок:

 1. Не набивайте машину до відмови.
 2. Рівномірно розподіляйте речі на кожну прання.
 3. Не періть разом занадто великі й занадто дрібні речі, щоб не піддавати машину розбалансування.

Важливо! Якщо у вас немає можливості зважувати білизну перед завантаженням, то дотримуйтесь наступних норм:

 • для бавовняної білизни повністю заповнений не утрамбований барабан — це повне завантаження;
 • для синтетики повна загрузка — це наполовину заповнений барабан;
 • для вовни — третина барабана.

Як прати білизну в пральній машині-автомат і чим?

Щоб прання була якісною, вибирайте правильний режим прання, полоскання і віджимання. Вибір режиму процесу залежить від наступних параметрів:

 • Ступінь забруднення білизни.
 • Тип тканини.

При виборі програми для прання керуйтеся значками на ярлику одягу.

Але якщо бирки не збереглися, то дотримуйтеся загальних рекомендацій, щоб правильно прати білизну в пральній машині:

 1. Прання бавовняних і льняних виробів здійснюється окремо від інших видів тканин. Білі речі прати при температурі 95 градусів, кольорові — 40 градусів. Вичавлюйте речі на максимальній швидкості (1400 оборотів), для джинсової тканини швидкість обертів віджимання повинна бути не вище 800 оборотів в хвилину. Час для прання бавовняних і лляних виробів — максимальне.
 2. Речі з синтетики прати при температурі не вище 50 градусів. Викручуйте при 800-900 оборотах в хвилину. Синтетичні волокна швидко “віддають” бруд, тому процес прання не затягуйте.
 3. Прання делікатних речей з вовни та інших тканин виробляєте при температурі 30 градусів, віджим здійснюйте на невеликих оборотах (до 600 оборотів в хвилину). Вибирайте делікатний або ручний режим процесу. Використовуйте спеціальні чохли для прання делікатних виробів.
 4. Якщо періть речі з шовку, то одна закладка повинна важити не більше 1 кг. Вибирайте делікатний режим прання при температурі 30 градусів. Ніжний шовк довго прати не рекомендується. Викручуйте вироби при 400 оборотів в хвилину. Сушку не застосовуйте. Ті ж правила і використовуйте для виробів з віскози.
 5. Речі, які можуть злиняти під час процесу, періть в прохолодній воді, не вище 30 градусів.

yak prati b liznu v pral n y mashin 4 - Як прати білизну в пральній машині?

Вибір миючого засобу

Неприпустимо використовувати в пральних машинах-автомат миючі засоби, призначений для ручного прання, так як їх рясна піна може вивести з ладу агрегат. Вибирайте порошок, виходячи з наступних факторів:

 • Тип тканини.
 • Вид забруднення.

Важливо! При виборі порошку керуйтеся інформацією на упаковці засобу. Кількість порошку визначайте у відповідності з інструкцією. Або ж дотримуйтеся стандартних правил, скільки сипати порошку в пральну машину з об’ємом бака для білизни.

Щоб одержати чисту білизну, використовуйте миючий засіб, керуючись наступними рекомендаціями:

 • Пральний порошок не засинайте прямо в барабан на одяг, так як в складках виробів він не зможе розчинитися повністю.
 • Засипте порошок в спеціальний відсік. У машинок з фронтальним завантаженням найбільший відсік знаходиться у верхній лівій частині і легко висувається.
 • Правильно підбирайте порошок. Засобом для білих виробів не можна прати кольорові, так як відбілюючі добавки, що входять до складу продукту, можуть зіпсувати тканину. Для кожного виду тканини використовуйте свій вигляд миючого засобу.
 • Застосовуйте оптимальну дозу миючого коштів, інакше — речі будуть жорсткими, прання буде неякісною, а пральна машина швидко зноситься.

Важливо! Щоб вибрати дійсно якісний засіб для прання і не прогадати в ціні виробника, перегляньте рейтинги, складені на основі аналізу складу миючих засобів і відгуків господинь щодо їх ефективності:

 • Пральний порошок — рейтинг.
 • Рідкий миючий засіб.
 • Капсули для прання.
 • Плямовивідники.
 • Кращі кондиціонери для білизни.

Корисні поради:

 • Особливої уваги заслуговує прання сильно забруднених речей, так як вони можуть не отстираться з першого разу. В’їдаються плями і сильні забруднення необхідно видаляти з допомогою попереднього замочування і прання при використанні відбілювачів або плямовивідників.

Важливо! Можна спочатку нанести мильний розчин на пляму, ретельно потерти забруднення руками і залишити в миючому засобі на кілька хвилин. Потім занурити виріб в машину і запустити програму прання (для білих речей при необхідності додайте відбілювач).

 1. Якщо ви не хочете відпирати забруднення руками, то запустіть спеціальний режим “Попереднє прання”. Дана програма передбачає проведення двох прань поспіль. Порошок, при цьому, закладається в два відсіки.
 2. Для основних типів забруднень — пот, сіль, легко розчинні масла, застосовуйте звичайний порошок. Плями від какао, яєць, крові видаляйте за допомогою ензимів, що містяться в сучасних порошках і ефективно розчиняють забруднення білкового типу.

yak prati b liznu v pral n y mashin 5 - Як прати білизну в пральній машині?

Маленькі хитрощі успішної прання

Скористайтеся наступними порадами, щоб правильно прати білизну в пральній машині:

 • Уникайте прання сорочок і сорочок з важкими речами. Інакше — вони можуть порватися.
 • Перед тим, як завантажити виріб в барабан машини, перевірте, не злиняє кольорова тканина. Для цього змочіть невеликий ділянку одягу теплою водою і потріть білою ганчірочкою. Якщо матерія залишиться чистою, то виріб можна сміливо прати.
 • Щоб кишені і прорізи для гудзиків не витягувалися на трикотажних речах під час прання, зашейте їх дрібними стібками, а після висихання одягу — розпір.
 • Мереживні штори і вироби, які потребують особливо бережного ставлення, стирайте з помітно недовантаженим барабаном.
 • Щоб махрові вироби стали м’якше і приємніше на дотик, додайте у воду для полоскання невелику кількість солі.
 • Джинсові вироби періть не більше двох пар за 1 раз, оскільки вони займають багато місця і збільшують навантаження на деталі та механізми агрегату.
 • Не змішуйте порошок та інші спеціальні засоби, інакше може виникнути хімічна реакція, здатна пошкодити деталі побутової техніки або білизну.

Важливо! Не перевантажуйте пральну машину, так як це може вивести з ладу центрифугу.

Як випрати білизну в пральній машині і заощадити гроші?

Якщо вас цікавить питання, як правильно прати білизну в пральній машині і при цьому заощадити сили і гроші, то скористайтеся наступними рекомендаціями:

 • Придбайте пральну машину з хорошим класом енергозбереження. Вибирайте моделі, що мають знаки А, А+, А++, А+++. Чим більше плюсів на маркуванні, тим більше економічна машина. Дивіться в нашій окремій статті більш докладну інформацію про критерії, характеристики і рейтинг пральних машин.
 • Не періть в машині дуже мало речей. Якщо забруднилася пара футболок, то відкладіть їх у кошик до того часу, коли накопичиться повноцінна прання.
 • При низькій температурі витрачається менше електроенергії, так як на нагрів води йде багато електрики. Однак даний варіант економії підходить тільки для сильно забруднених речей. Економія не повинна бути на шкоду якості.
 • Для несильно брудних речей запускайте режим швидкого прання. Такий підхід допоможе заощадити електрику, воду і час.
 • Не засинайте в відсік більше 100 грам порошку. Пам’ятайте, що надлишки не зменшують, а збільшують витрату.

Відеоматеріал

Грамотно організувати процес прання нескладно, головне — дотримуйтесь наших порад і рекомендацій, щоб кінцевий результат вас порадував!

Джерело наданої інформації med-porady.pp.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *