Як прати джинси в пральній машині-автомат?

yak prati dzhinsi v pral n y mashin avtomat 1 - Як прати джинси в пральній машині-автомат?

Джинси є в гардеробі кожного, і для багатьох це — улюблений одяг, так як тканина для речей цього типу використовується досить щільна, зносостійка. Але навіть при цьому, щоб продовжити їх довговічність, охайність, їм необхідний правильний догляд. Сьогодні всі намагаються полегшити собі домашня праця і догляд за речами, витрачати на це якомога менше часу, купуючи побутову техніку різного призначення, відповідно, питання, як прати джинси в пральній машині-автомат, все є одним з найбільш частих. Про те, чи можна виконувати таку чистку і як правильно це робити, щоб не допустити перекіс тканини, втрату форми виробу, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Як прати джинси?

Якщо стоїть дилема вибору перед людиною, прати вручну або машиною – автоматом, то більш дбайливий догляд буде, якщо випрати виріб вручну. А делікатне поводження з будь-якою річчю з гардеробу дозволяє продовжити термін її служби і не допустити виникнення дефектів тканини або втрату її привабливості.

Але якщо часу катастрофічно не вистачає навіть на більш важливі справи, тоді вихід тільки один — прати джинси в пральній машині-автомат.

Важливо! Позитивні сторони такого способу:

 • Ви витрачаєте мінімум часу.
 • Тканину такого одягу досить щільна, а при намоканні стає важкою. Тому буває, що дуже складно якісно відіпрати джинси і виполоскати застосовується миючий засіб.

Прання білизни в пральній машині

Щоб виріб не злиняло, не дало великий усадки, необхідно правильно підібрати: миючі засоби, режим роботи і температуру прання. Важливо відокремити світлі і темні вироби (скажімо блакитний і чорний джинсів, щоб більш світлі речі не забарвилися).

Важливо! Якщо джинси сильно забруднені, використовують попереднє замочування, але не більше 30 хв. Вода в цьому випадку повинна бути теплою, із невеликою кількістю миючого речовини. Якщо ж плями, наприклад від жиру або фарби, локальні та присутні на тканини в невеликій кількості, кращим варіантом стане їх видалення підручними засобами.

Загальні правила

Щоб правильно випрати джинси в пральній машині, підхід повинен бути з розумом. Перше, що необхідно:

 • вивернути навиворіт виріб, бажано застебнувши блискавку і гудзики;
 • весь вміст витягти з кишень;
 • правильно підібрати засоби прання, режим і температуру.

Важливо! Пам’ятайте, що видаляючи весь сміття і дрібні предмети з кишень, ви не тільки робите користь самим штанів, виключаючи можливість того, що на них з’являться дірки або ж нові плями. Цим ви продовжуєте термін служби самої побутової техніки, так як пил, ворс, можуть забивати фільтри, а дрібні предмети, потрапляючи в зливний шланг, призводять до того, що пральна машина не зливає воду, довго працює і витрачає значно більше електроенергії, ніж це задумано виробником.

Засоби для прання джинсів

Краще використовувати при пранні джинсів:

 • рідкий гель-кондиціонер;
 • порошок для кольорових виробів;
 • стабілізатор кольору.

Важливо! Бажано, щоб жоден з цих засобів для прання джинсів не містило хлору. Хлор хоч і сприяє більш якісній очистці тканини, але може спровокувати різні проблеми:

 • витончення тканини, значить — річ швидко втратить свою міцність і красу;
 • алергію — хлор досить їдкий хімікат і у багатьох шкіра реагує на його використання висипом;
 • поява розлучень на тканини, якщо полоскання було виконано погано.

Режим прання

Результат проведеної процедури прання ваших штанів буде багато в чому залежати від того, на якому режимі прати джинси. В залежності від марки автомата і присутності в ній тієї чи іншої програми, можна вибрати режими:

 • Делікатного прання;
 • Джинси;
 • Ручне прання.

Якщо ви занадто довго носили річ, комбінуйте один з вищеперелічених режимів з додатковими функціями:

 • Попереднє замочування — відмінно підійде, щоб прибрати плями;
 • Подвійне полоскання — незамінне, якщо ви вирішили попрати в пральній машині-автомат зимові джинси з флісовою підкладкою або іншим утеплювачем.

Важливо! Рекомендована температура від 30-35 ° С, але не вище 40. Обороти — максимальний показник повинен бути 800.

Стираємо джинси

Як часто прати джинси — вирішувати вам, виходячи з того, як часто ви носите цю річ:

 • якщо щодня, протягом усього тижня, з ранку до вечора — доведеться виконувати процедуру хоча б 1 раз в тиждень;
 • якщо час від часу, вкрай акуратно — тоді по мірі забрудненості, можна і 1 раз в сезон.

Важливо! Рекомендується обов’язково поглянути на ярлик вироби — там все є нагадування про догляд за джинсами.

Сам процес прання джинс в пральній машині дуже простий:

 1. Покладіть речі у барабан — одного кольору, із завантаженням барабана не більше, ніж на ⅔ від допустимої ваги в кг або об’єму резервуара.
 2. При пранні дизайнерських джинсів використовують мішечок-сітку, щоб уникнути пошкодження бісеру, мережива та іншого декору.
 3. Засипте у відповідні відсіки всі миючі засоби.
 4. Встановіть обрані режими прання.
 5. Дочекайтеся, поки цикл завершиться.
 6. Вийміть речі, добре струсніть, повісьте сушитися на білизняний нитка у ванній або на балконі.

Важливо! Не треба розвішувати для прискорення висихання джинси на сонячні місця — це буде сприяти вицвітання тканини. Від режиму сушіння в самій пральній машині теж краще відмовитися, так як штани можуть дати усадку. На завершення треба буде надати речі акуратний вигляд — для цього читайте про те, як гладити джинси.

Як випрати джинси вручну?

Якщо ви вирішили все ж не використовувати побутову техніку і ставите питанням, як випрати джинси вручну, тоді доведеться витратити трохи більше часу.

Діяти в цьому випадку треба так:

 1. Попередньо замочіть річ у великому тазі, в теплій воді, додавши сіль — пару столових ложок.
 2. Змініть воду, розчиніть в ній порошок для делікатного прання кольорової білизни. Температура повинна бути така ж, як і в рекомендаціях до прання в машині-автомат.
 3. Акуратно тріть тканину, щоб змити весь бруд.
 4. Міняйте знову воду — кілька разів, полоскайте, поки вона не стане чистою. Останнє полоскання виконайте в прохолодній воді.
 5. Відіжміть, розправте, повісьте сушити.

Важливо! З джинсами можна відмінно експериментувати, створюючи нові образи з допомогою однієї і тієї ж речі. Як саме — дивіться цікаві ідеї в наших наступних статтях:

 • Як прикрасити джинси?
 • Як пофарбувати джинси?
 • Як зробити рвані джинси?

Відеоматеріал

Тепер ви знаєте всі основні правила, як прати джинси в пральній машині-автомат і вручну. Сподіваємося, що більше у вас проблем з такою річчю виникати не буде і ви завжди будете виглядати охайно в чистому одязі.

Матеріали для статті взяті з menbook.net

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *