Як прати линяють речі: секрети дбайливої господині

Дуже буває прикро, коли нова одяг при першому ж пранні не тільки сама втрачає вигляд і колір, але ще й інші речі псує. Якщо знати, як прати линяють речі правильно, розчарувань буде менше. Правила прості і їх зовсім небагато.

yak prati linyayut rech sekreti dbaylivo gospodin 1 - Як прати линяють речі: секрети дбайливої господині

Зміст
 1. Основні правила прання кольорових речей
 2. Поділ матеріалу
 3. Попередня перевірка
 4. Закріплення фарби
 5. Жодних відбілювачів
 6. Візьміть на замітку

Основні правила прання кольорових речей

Перед пранням одяг необхідно розсортувати:

 • біле окремо від усього;
 • чорне, сіре, синє;
 • від жовтого і оранжевого до червоного і рожевого; можна випрати разом зі світло-коричневими речами;
 • блакитне, синє, зелене;
 • строкате.

Поділ матеріалу

Для одягу з різного матеріалу потрібні різні порошки або рідини для прання. Льон можна випрати з бавовною, шовком з синтетикою, шерсть окремо від усього. Окрему прання потрібно робити і для джинсів, які мало того, що зазвичай линяють, так ще й можуть пошкодити блискавками і клепками більш ніжні речі.

Попередня перевірка

Нові речі потрібно перевірити на стійкість забарвлення. Найпростіше це можна робити з використанням праски: злегка намочити річ у непомітному місці, накрити білою серветкою і притиснути гарячою праскою. Линяють тканини неодмінно виявляться кольоровими розводами і плямами.

Закріплення фарби

Якщо виявилося, що одяг линяє, можна спробувати закріпити фарбу на тканині. Для цього потрібно замочити річ на 1 годину в солоній воді кімнатної температури. Для розчину достатньо взяти півсклянки солі на відро води. Замість сольового можна робити розчин оцту: ¼ склянки столового оцту на відро води. Оцет потрібно додавати у воду для полоскання. Фарбу на бавовняних тканинах закріплюють у розчині скипидару: 50 мл на 5 літрів води, замочити на 30 хвилин. Не турбуйтеся з приводу запаху, всі відіпрається і отполощется.

Жодних відбілювачів

Щоб речі не линяли, потрібно використовувати тільки універсальні засоби або ті, що спеціально призначені для кольорових тканин. Перед тим, як прати линяють речі, завжди потрібно подивитися, що написано на ярличку одягу.

yak prati linyayut rech sekreti dbaylivo gospodin 2 - Як прати линяють речі: секрети дбайливої господині

Візьміть на замітку

 • Перед пранням речі краще вивернути навиворіт і застебнути всі блискавки і гудзики.
 • Прати потрібно майже в холодній воді, до 30°С. І ніякого замочування перед пранням в миючому засобі!
 • Режим вибираємо тільки делікатний, з мінімальним віджимом. Якщо прання линяють речей проводиться вручну — не треба занадто викручувати линяє річ і сильно її терти.

Сучасні способи фарбування тканин найчастіше дають досить стійке фарбування. Якщо річ сильно линяє, справу, найімовірніше, у низькій якості фарби. Спробуйте повернути неякісний товар в магазин, або зверніться в Товариство захисту прав споживачів. Низькоякісна фарба може викликати роздратування і алергію, тому представляє деяку небезпеку для чутливої шкіри.

Джинсів це стосується в значно меншій мірі, так як з джинсової тканини при перших кількох праннях часто виходить деяка частина фарби. Як правило, вже на третій-четвертий раз вода буде купувати тільки слабкий відтінок. Якщо прати джинси вивернутими навиворіт і застебнутими на всі блискавки або гудзики, насичений колір збережеться довше. Джинси краще не тиснути занадто сильно, так як від цього можуть з’являтися світлі смуги на тканини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *