Як прати подушку з холлофайбер в пральній машині?

Для доброго самопочуття та гарного настрою людині необхідний глибокий, міцний сон. І гарна подушка грає тут не останню роль. На зміну старим наповнювачам з пуху або пера приходять все нові і нові матеріали. Незважаючи на своє синтетичне походження, такі вироби добре зарекомендували себе і користуються великою популярністю. Останнім часом одним з найпопулярніших наповнювачів нового покоління є холлофайбер. Що ж це за матеріал, як прати подушку з холлофайбер в пральній машині, чи потрібен взагалі який-небудь специфічний догляд таким виробам? — З усім цим ми розберемося в цій статті, щоб ваша постіль була не тільки зручною і красивою, але і чистою, безпечною.

Що таке холлофайбер?

Це — синтетичний нетканий матеріал, який отримують в хімічних лабораторіях. Зовні він нагадує вату, такий пухнастий і м’який. Він має ряд переваг:

  • Це — дуже легкий матеріал. Якщо збільшити шматочок під мікроскопом, буде видно, що він складається з волокон, кожне з яких являє собою порожню трубку.
  • Він відмінно зберігає тепло, не заважаючи при цьому циркуляції повітря.
  • Він не сиріє з плином часу, так як не вбирає рідину.
  • Не вбирає запахи.
  • Не накопичує статичну електрику.
  • Він гіпоалергенний.
  • У такому наповнювачі ніколи не заведуться кліщі.
  • Холлофайбер не потребує частого прання. Постільні приналежності з таким наповнювачем рекомендують прати лише один раз в рік.
  • Це — дуже зносостійкий матеріал. При правильному використанні подушки з цим наповнювачем будуть служити багато років і не втратять форму або об’єм.

Прання машинкою-автомат

Як прати подушку з холлофайбер в пральній машині? Це питання хвилює багатьох господинь. Перш ніж здійснити прання подушок з холлофайбер в пральній машині, переконайтеся, що виробник не проти. Вивчіть уважно ярлики на виробі і їх розшифровку — там буде вказана також допустима температура прання.

Важливо! Якщо ви сумніваєтеся, проведіть наступний тест: покладіть в центр вироби важкий предмет, наприклад, товсту книгу і залиште на кілька хвилин. Потім заберіть його:

  1. Якщо виріб довго не відновлює форму, значить — якість наповнювача залишає бажати кращого і його краще машинкою не прати.
  2. Якщо виріб швидко відновити свою форму і виробник не проти, то нове купувати не треба — можна приступати до чищення.

Почнемо процес прання:

  • Для таких виробів треба ставити самий делікатний режим, який підтримує ваша пральна машинка.
  • Температура не повинна перевищувати 40 градусів.
  • Необхідно відключити віджим. При активному прокручуванні наповнювач зіб’ється грудками і втратить м’якість.
  • Для прання потрібно використовувати рідкі миючі засоби. Пральний порошок не можна використовувати, оскільки він проникає в набивку і не вимивається звідти.

Важливо! Не можна використовувати засоби з хлором.

  • Після закінчення прання подушку не вичавлювати, дати стекти вологи.
  • Добре просушіть виріб.

Важливо! Не завантажуйте в барабан тенісні м’ячі за аналогією з пранням пуховиків. Вони не зменшать ризик утворення грудок, зате можуть пошкодити структуру наповнювача.

Майте на увазі, що при машинному пранні завжди є ризик утворення грудочок. Якщо ви сумніваєтеся в якості наповнювача, можна випрати виріб вручну.

Ручне прання

Як випрати подушку з холлофайбер вручну? Виріб перуть цілком, знявши тільки наволочку:

  1. Для ручного прання вам знадобиться глибокий таз або інша ємність. Наберіть туди трохи теплої води і розчиніть в ній рідкий миючий засіб. Можна використовувати навіть шампунь для волосся.
  2. Замочіть виріб у воді і залиште на півгодини.
  3. Трохи відіжміть її руками і прополощіть в чистій воді.

Важливо! Виріб з таким наповнювачем краще сушити на свіжому повітрі (на балконі, наприклад) в горизонтальному положенні. Періодично подушку потрібно збивати, щоб наповнювач не збився в грудки.

Іноді виникають ситуації, коли напірник сильно забруднився і його необхідно випрати. У таких випадках можна розпороти напірник по шву, витягнути наповнювач, а сам напірник випрати в пральній машинці або вручну. Сам холлофайбер можна перекласти на час прання в ємність. Він не буде розлітатися по повітрю, як пір’я або пух. Після прання напірник просушіть, поверніть холлофайбер назад і зашейте по шву. Якщо ж прання не повернула її в колишній вигляд, простіше всього за нашим простим майстер-класів зшити нову наволочку на подушку.

Як відновити подушку з холлофайбер?

Якщо щось пішло не так і наповнювач збився в грудочки, то можна спробувати її реанімувати. Як відновити подушку з холлофайбер?

  • Для цього вам знадобиться щітка для вичісування шерсті. Її можна придбати в зоомагазині.
  • Перекладіть холлофайбер в ємність з високими бортиками.
  • Тепер вам належить досить трудомістка робота — треба прочесати весь сбившийся в грудки наповнювач щіткою.

Важливо! Після такої обробки постільна приналежність вже не буде такою ж м’якою і повітряної, як була, але нею можна буде користуватися.

Іноді більш доцільно замінити наповнювач. Це дешевше, ніж купувати нову подушку. На один виріб вам знадобиться 400-500 грам холлофайбер. Або ви можете вибрати інший наповнювач для подушки.

Якщо ви не наважуєтеся самі випрати його, здайте її в хімчистку. Але обов’язково вкажіть, який у вас там наповнювач.

Відеоматеріал

Ось і все, що стосується догляду за подушками з холлофайбер. Користуйтеся цими порадами, і тоді ніщо не порушує ваш сон, адже він так важливий для здоров’я і гарного настрою.

Матеріали використанні за сайту

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *