Як прати постільну білизну в пральній машині-автомат?

yak prati post l nu b liznu v pral n y mashin avtomat 1 - Як прати постільну білизну в пральній машині-автомат?

Однією з найбільш необхідних речей в будь-якому будинку є постільна білизна. Так само, як і одяг, і інші речі, воно потребує регулярного прання. Але робити це потрібно правильно, щоб постільні речі прослужили вам якомога довше і нічого страшного в процесі прання не сталося. Зараз ми і постараємося відповісти на питання: як прати постільну білизну в пральній машині-автомат правильно? Це важливо, адже воно буває різне, може відрізнятися за типом тканини, кольором і, звичайно ж, якісним характеристикам.

Які рекомендації слід дотримуватися при пранні?

Ви не зможете відразу зрозуміти, як правильно прати постільну білизну в пральній машині-автомат, якщо спочатку не виділіть трохи свого часу для ознайомлення з наступними правилами та рекомендаціями. Якщо ви їх запам’ятайте, то зможете уникнути найбільш поширених помилок, які допускають багато:

 1. Після покупки нового комплекту не поспішайте викидати ярлички, бо саме там вказується найважливіша інформація, що стосується того, на якому режимі і при якій температурі прати. Розібратися в них вам допоможе наша спеціальна розшифровка символів.
 2. Якщо на тканині присутня вишивка і ви хочете, щоб після прання вона залишилася такою ж яскравою і, звичайно ж, цілою, то краще закидати вироби в барабан в спеціальному мішку для прання найбільш делікатних речей.
 3. Кольорові комплекти з малюнками необхідно відразу вивертати навиворіт, щоб знизити рівень тертя і виключити ймовірність вимивання кольору з тканин.
 4. Якщо після першого прання вашу нову білизну трохи село, то відразу впадати в паніку не потрібно. Таке часто трапляється з натуральними матеріалами, а результат цей цілком звернемо.
 5. Не менш важливо правильно підібрати не тільки температурний режим, але і пральний порошок, щоб він відповідав типу тканини. Підібрати якісний вам не складе труднощів, якщо ви переглянете наш спеціальний огляд «Кращі засоби для прання — рейтинг».
 6. Краще якомога рідше користуватися відбілювачами і кондиціонерами, бо вони негативно позначаються на якості тканин.
 7. Шовкові моделі перед пранням потрібно обов’язково полоскати в холодній воді з додаванням антистатика, щоб вони зберегли свій блиск.

Краще дотримуватися цих правил і постійно їх перечитувати, щоб чергова прання не закінчилася для вас сильним розчаруванням.

Як підготувати постільну білизну до прання?

Природно, перед тим, як прати підодіяльник в пральній машині або будь-який інший елемент комплекту, його потрібно відповідним чином підготувати.

Сортування

Найважливіший момент – сортування. Спочатку потрібно відокремити кольорове білизна від білого, інакше воно може просто переміщатися в барабані і злиняти. Потім потрібно розділити речі за типом тканини, тому що різні матеріали прати потрібно на різних режимах.

Важливо! Більш докладні інструкції по налаштуванню режимів для кожного окремого виду матеріалу читайте в нашій публікації «Як прати речі з різних тканин?».

yak prati post l nu b liznu v pral n y mashin avtomat 2 - Як прати постільну білизну в пральній машині-автомат?

Визначення ваги

Також важливо зрозуміти, не надто сильно ви перезавантажте свою машинку. Для цього виконайте наступні розрахунки і проаналізуйте, розрахована ваша техніка на прання такої кількості сухої білизни:

 • Підодіяльник важить від 500 до 700 р.
 • Наволочка від 150 до 250 р.
 • Простирадло від 400 до 500 р.
 • Покривало від 600 до 800 р.

Важливо! При розрахунку велике значення має не тільки сумарна вага всіх компонентів комплекту, але і його габарити. Якщо переповнити барабан або заповнити його менше, ніж на половину, то якість прання помітно знизиться. Тому у випадках, коли білизни недостатньо або, навпаки, занадто багато, краще почекати або розділити його на дві прання.

Тільки після того, як ви рассортируете і підготуєте все, можна приступати до прання.

yak prati post l nu b liznu v pral n y mashin avtomat 3 - Як прати постільну білизну в пральній машині-автомат?

Правила прання постільних речей

А тепер спробуємо відповісти на питання хвилює багатьох, на скільки градусів прати постільну білизну, при якому режимі і які засоби використовувати. Природно, все буде залежати від матеріалу, з якого воно виготовлене. Ось основні рекомендації з прання найбільш поширених тканин:

 • Постільні приналежності білого кольору, виготовлені з бязі, рекомендується прати в машинці при температурі 60 градусів. Порошок слід використовувати розрахований на прання саме білих речей. Якщо ж бязь кольорова, але необхідно знизити температуру до 45 градусів і вибрати порошок для кольорових тканин.

Важливо! При якій температурі краще прати постільну білизну, на якій спить дитина? Цей випадок заслуговує особливої уваги. Температура не повинна перевищувати 45 градусів, обов’язково потрібно використовувати спеціальний порошок для дитячих речей. А краще прати його руками, щоб віджим був максимально дбайливий, або використовувати делікатний режим.

 • Шовкову білизну прати можна тільки з додаванням кондиціонера.
 • Якщо ви вирішили попрати кольорове білизна, то вмикайте машинку на делікатний режим і мінімальну кількість обертів.
 • Як прати постільну білизну з сатину в пральній машині? Тут все ще простіше: вибирайте будь-який режим, так і температура може варіюватися від 40 до 90 градусів.
 • Комплекти з бамбуковою, батистових і ситцевій тканини прати рекомендовано на делікатному режимі.

І ще декілька порад:

 • Вироби дуже яскравих відтінків з метою збереження кольору і первісної привабливості рекомендується прати у воді, температура якої не перевищує 45 градусів.
 • Прання абсолютно нових виробів також має певні особливості. Встановлювати потрібно тільки режим для делікатних матеріалів, а якщо в машинці передбачений ручний режим, то краще скористатися саме ним. Необхідно також до мінімуму знизити швидкість обертів в процесі віджимання, щоб зменшити механічний вплив.

Ось тепер все стало на свої місця, і ви легко впораєтеся з цим непростим завданням.

yak prati post l nu b liznu v pral n y mashin avtomat 4 - Як прати постільну білизну в пральній машині-автомат?

Правила грамотної сушіння

Отже, ми вже дізналися, яку температуру і режим вибирати для прання виробів з певних тканин. Але також важливо зрозуміти, як їх грамотно сушити, щоб зберегти результати на більш тривалий термін.

Просто дотримуйтесь наведені нижче правила, і цього буде цілком достатньо:

 • Не розвішуйте наволочки, простирадла, підодіяльники і покривала занадто близько один до одного. Дуже важливо, щоб вони якомога більше стикалися з повітрям.
 • Сушку здійснюйте тільки на вулиці або на балконі, або, в крайньому випадку, в приміщенні, яке можна ретельно провітрювати і щоб у ньому добре вентилировал повітря.
 • Не розвішуйте вироби поблизу обігрівальних приладів і під прямими сонячними променями.

Відеоматеріал

Тепер всією необхідною інформацією ви володієте і точно знаєте, який режим використовувати для прання, щоб вона була безпечною і ефективною. Яку температуру виставляти, завантажуючи в машинку кольорові речі і як їх правильно сушити. Сподіваємося, процес тепер буде набагато простіше і легше, а улюблені комплекти для ліжка будуть зберігати своє забарвлення і приємну текстуру довгий час.

Матеріали для статті взяті з karicobs.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *