Як правильно підібрати взуття до костюма?

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 1 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Носити костюм – високе мистецтво. Від цього іноді залежить і особисте щастя, і просування по службі, і успіх ділових переговорів. Світ змінюється, мода теж, але загальні принципи складання ділового гардеробу вже багато десятиліть залишаються постійними. Зараз ми обговоримо, як правильно підібрати взуття до костюма – як чоловічого, так і жіночого.

Розбираємося з чоловічим костюмом

Це тільки здається, що чоловіки байдужі до своєї зовнішності. Звичайно, є професії, де повністю відсутній дрес-код і можна носити все, що заманеться, є і такі, де доводиться надягати спецодяг і не особливо звертати увагу на те, якого кольору у вас черевики зі сталевими шкарпетками або монтажний пояс. Але навіть тим, хто в повсякденному житті дотримується вільного стилю в одязі, іноді доводиться надягати діловий костюм. І виявляються вони у невиграшну ситуації порівняно з тими, хто носить діловий одяг постійно і давно до цього звик.

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 2 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Люди в чорному

Класичний колір чоловічого ділового костюма – чорний. І якщо ви зупинили свій вибір саме на цьому кольорі, далі вже можна не думати. До такого костюма, якщо ви хочете виглядати, як справжній лондонський денді, підійдуть туфлі тільки одного кольору – чорного. Ніяких сірих, коричневих або там смарагдових відтінків бути не повинно.

Важливо! Пам’ятайте просте правило класичного одягу, взуття підбирається під штани і піджак, а не під сорочку, запонки, шпильку для краватки або барсетку. І якщо вам треба виглядати щодня у відповідності з усіма правилами ділового етикету, скористуйтесь також порадами з нашої статті «Як вибрати одяг для офісу?».

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 3 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Які ще бувають кольору?

Але не всі чоловіки люблять чорний колір. Та й у магазинах зустрічаються елегантні костюми інших забарвлень. В діловому гардеробі вони цілком доречні. Вам можуть зустрітися костюми:

 • коричневі;
 • світло-сірі;
 • темно-сірі;
 • сині.

Якщо ж ви вирішили, що у вашому гардеробі потрібен не один елегантний костюм, а кілька різних кольорів, виникає питання, чи потрібно до кожного з них купувати окрему пару взуття чи можна задовольнятися однією, але красивою і зручною. Давайте подивимося, як правильно підібрати взуття до костюма.

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 4 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Йдемо в магазин взуття

Отже, ми заходимо у відділ чоловічого взуття. Залишаємо без уваги чобітки-дутики, кросівки і інше в тому ж роді, прямуємо туди, де продають модельні туфлі. Очі розбігаються від великої кількості моделей? Нічого страшного. При найближчому розгляді з’ясовується, що вибір не такий вже й великий. У всякому разі, колірна палітра аж ніяк не вражає уяву. Найпопулярніші кольори чоловічого взуття:

 • чорний;
 • коричневий;
 • сірий;
 • бургундський – варіант червоно-коричневого, але досить темний.

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 5 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Багато залежить від того, якого саме дрес-коду ви повинні дотримуватися. Він може бути:

 • суворим;
 • середнім;
 • відносно вільним.

Важливо! Звичайно, в чоловічих відділах можна зустріти білу, фіолетову, синю або жовту модельну взуття, виглядом нагадує класичні модельні туфлі, але до таких варіантів треба ставитися з дуже великою обережністю.

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 6 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Підбираємо взуття до синього костюма

Відразу відкиньте ідею придбати до такого костюма сині туфлі. По-перше, зустрічаються вони рідко, а по-друге, рішуче не підходять навіть до самого демократичного дрес-коду. Таке собі може дозволити лише вільний художник, з якоїсь причини змушений надіти елегантний костюм. В даному випадку ваші кольори:

 • чорний – для суворого дрес-коду;
 • коричневий – для середнього;
 • бургундський – для відносно вільного стилю.

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 7 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Світло-сірий костюм

В цьому випадку вибір набагато більше, ніж для синього або чорного костюма. Цей колір, на відміну від чорного і темно-синього, не є приналежністю суворого дрес-коду. Тому й колірні рішення можуть бути самими різними. Підходить будь-класичний варіант, тобто чорні, коричневі туфлі або взуття кольору “Бургундія” буде цілком доречний.

Важливо! У будь-якому випадку взуття повинна бути шкіряною.

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 8 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Але є й інші можливості – ви можете вибрати будь-який відтінок, якщо він в принципі добре поєднується зі світло-сірим. Це може бути:

 • темно-сірий;
 • жовтий;
 • світло-коричневий;
 • фіолетовий;
 • синій.

Важливо! Власникам світло-сірих костюмів, втім, слід мати на увазі, що в одязі повинні бути й інші предмети того ж кольору, що і туфлі. Добре, якщо це буде ремінь, але може бути також і краватку, і сорочка, і дрібні аксесуари.

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 9 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

З чим поєднується темно-сірий костюм?

Здавалося б, різниця між світло-сірими і темно-сірими костюмами лише в інтенсивності і глибини кольору. Але не все так просто. До світло-сірого костюма ви можете підібрати практично будь-яку модельну взуття, яка тільки є в магазині. А ось з темно-сірим – ні. І найголовніше, що не підходить в даному випадку один з чоловічих класичних кольорів – коричневий. Жовтий і фіолетовий – можна, коричневий – не варто.

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 10 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Всі відтінки коричневого

Несподіванка може підстерігати і коричневого костюма. Класичний чоловічий колір, і начебто і туфлі підійдуть будь-які класичні. На жаль. Від чорної модельного взуття краще відмовитися. Як не дивно, найбільше підходить бургундський – просто тому, що він в принципі теж в тій же гаммі, що і коричневий, але відрізняється відтінком.

Втім, треба враховувати ще декілька правил:

 1. Туфлі не повинні бути в точності того ж кольору, що і костюм – відтінок краще вибрати інший.
 2. Костюм виглядає елегантніше, якщо він трохи світліше взуття.

Важливо! Пам’ятайте, що взуття повинне бути не тільки відповідного кольору, але ще і відмінної якості. Тому рекомендуємо вам розібратися в наступні нюанси:

 • Шкіра, нубук, замша — в чому різниця?
 • Яка чоловіче взуття краще?
 • Як вибрати якісне взуття?

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 11 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Клітка, смужка та інші тонкощі

Чорний або коричневий костюм не обов’язково може бути однотонним – тонка смужка або ледь помітна клітинка нічого в цій ситуації не міняють, взуття підбирається під основний колір. А що робити тим, хто любить піджаки в контрастну клітку або в широку смужку? Це, звичайно, не класичний стиль, але в офісі такий одяг іноді доречна. Вас виручить один з варіантів:

 • чорні туфлі;
 • туфлі в колір смужки або клітини.

Важливо! У будь-якому випадку це — досить ризикований варіант. Людина, який носить такий одяг, повинен бути абсолютно в собі впевнений і володіти яскраво вираженими творчими здібностями.

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 12 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Моделі

Чоловіча взуттєва мода не особливо різноманітна. Переважають досить прості форми. При підборі взуття до костюма є сенс враховувати наступні міркування:

 1. Для ділового одягу підходять закриті черевики зі шнурками чи без них.
 2. Взуття має бути зручним, інакше всі ваші зусилля добре виглядати підуть нанівець.
 3. Класичні чоловічі туфлі завжди на невеликому каблуці.

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 13 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Важливо! Чи можна носити сандалі? З класичним костюмом — безумовно не варто. Але багато солідні виробники пропонують потенційним покупцям відмінні моделі літнього взуття, яка і до класичної одязі підходить, і не викликає дискомфорту навіть в самий жаркий день.

Бути жінкою – і простіше, і складніше

У чоловіків при підборі взуття до костюма є незаперечна перевага перед дамами – їм не треба думати, якої форми у них ноги. Та й з кольором менше спокус. Дамам доводиться для початку вирішувати, який саме костюм вони припускають носити:

 • з брюками;
 • з спідницею.

Зате у жінок куди більше можливостей для самовираження, так і моделі ділової взуття значно більш різноманітні як за формою, так і за кольором.

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 14 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Універсальний варіант

Для початку поговоримо про формі. Універсальний варіант – класичні туфлі-човники, які підходять рішуче до всього, їх можна носити і з вечірньою сукнею, і з джинсами, вже не кажучи про те, що для брючного костюма або суворої двійки “піджак-спідниця” це просто ідеальний варіант. Треба враховувати кілька моментів, вибираючи взуття до костюма або іншого одягу в класичному діловому стилі:

 • зростання;
 • форму ніг, якщо мова йде про спідниці;
 • загальний стиль одягу.

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 15 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Важливо! Якщо ви маленького зросту, дуже велика спокуса носити туфлі на високому каблуці. Це логічно, всі мініатюрні дами так роблять, коли хочуть здаватися вище. Але слід врахувати, що може виникнути дисбаланс – високий каблук має властивість візуально подовжувати нижню частину тіла, що особливо помітно, якщо ви носите човники. Високим дівчатам у цьому сенсі жити значно простіше – низький або середній каблук і зручні, і не змінюють пропорцій тіла.

Коли носити тонкий каблук?

Доречний високий тонкий каблук в офісному одязі? Не дуже. Для повсякденного гардероба краще вибрати що-небудь більш стійке. Шпильки – це для урочистих випадків, на вечірці або прийомі вони будуть дуже добре виглядати з вечірньою сукнею. Хоча навіть у фірмах, де дотримуються суворого дрес-коду, тонкі підбори не забороняються, якщо ви відчуваєте себе в такому взутті досить впевнено і не спотыкаетесь на кожному кроці.

Важливо! Щоб провівши цілий день на ногах або повеселившись ввечері на урочистому заході ви не відчували себе русалонькою, почитайте про те, як вибрати туфлі на підборах, щоб було зручно.

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 16 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Форма ніг

Ідеально стрункі ніжки зустрічаються в природі не так вже часто. Щасливі їх власниці можуть собі дозволити все, що завгодно, в тому числі і з діловим костюмом. А що робити тим, у кого литки тонкі, коліна широкі? Або ноги мають форму пляшок?

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 17 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Брючний костюм, звичайно, позбавить вас від комплексів, але не у всіх офісах можна носити штани. Тоді що?

 • Спідниця помірної довжини і самі прості туфлі на низькому або середньому каблуці.
 • Колір – нейтральний, дрібних деталей бути не повинно.

Словом, це має бути якісне шкіряне взуття, яка досить добре виглядає, але при цьому не привертає до ваших ніг надто пильної уваги.

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 18 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Доречні чи босоніжки?

Приходить літо, а разом з ним і думки, що носити в офісі, щоб не порушувати прийнятий там дрес-код. Дами в цьому сенсі значно щасливіші за чоловіків. У них є така чудова річ, як босоніжки. Ні, не пляжні тапочки і не сланці, а саме босоніжки з відкритими або закритими носами, з дірочками по верхній частині, на підборах або на платформі. Словом, вибір дуже великий.

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 19 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Варіант, який вже багато десятиліть не виходить з моди – босоніжки на платформі. Досить часто їх роблять із закритими носами, що дає можливість панночкам, які мусять дотримуватися суворого дрес-коду, не порушувати стиль, прийнятий в офісі, в той же час, відчувати себе комфортно. Головна вимога при виборі жіночого взуття в діловому стилі — босоніжки не повинні бути занадто відкритими. Залиште літні туфельки, що складаються всього з однієї тонкої смужки, для балу або для пляжу, в залежності від якості.

Важливо! З діловим костюмом не варто носити взуття без задника, навіть якщо вона здається вам зручною.

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 20 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Поговоримо про колір

Колірна палітра жіночого взуття надзвичайно різноманітна — знайти на магазинних полицях можна взуття будь-якого мислимого і навіть немислимого відтінку. Як бути? Для початку – подумати. Є два класичних кольори, які поєднуються абсолютно зі всім:

 • чорний;
 • білий.

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 21 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Саме з тієї причини, що носити чорні і білі туфлі можна до костюма будь-якого кольору, і варто мати хоча б одну таку пару в гардеробі. Що стосується решти, то потрібно слідувати загальним правилом підбору кольорів:

 1. В офісному одязі не повинно бути строкатості.
 2. У той же час, предмети офісного костюма не повинні бути одного кольору.
 3. Краще всього виглядає поєднання 2-3 кольорів.

Важливо! Пам’ятайте і про інших важливих деталях — не тільки при складанні повсякденного, але й вечірнього образу. Дізнайтеся:

 • Як підібрати зачіску до сукні?
 • Як підібрати прикраси під виріз сукні?
 • Як підібрати туфлі до плаття?

yak pravil no p d brati vzuttya do kostyuma 22 - Як правильно підібрати взуття до костюма?

Що стосується взуття, то у діловому костюмі вона може бути одного кольору:

 • з самим костюмом;
 • з аксесуарами.

Важливо! Наряд може бути вирішене і в одній гамі. Але в цьому випадку завжди краще, щоб взуття було кілька темніше одягу.

Відеоматеріал

Таким чином, вибір взуття для класичного чоловічого або жіночого костюма залежить від багатьох факторів. У будь-якому випадку це повинна бути хороша, зручне взуття і якісного матеріалу. І, звичайно, вона завжди повинна знаходитися в ідеальному стані – як, втім, і весь гардероб.

Джерело наданої інформації prostoblog.pp.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *