Як прибрати слід від праски на килимі

Як прибрати слід від праски на килимі? Килим або ковролін в наших будинках займає велику площу на підлозі і піддається щоденним фізичним впливам. Ми ходимо по ньому, лежимо, пилососимо, а іноді він служить нам абсолютно не за призначенням – наприклад, замість прасувальної дошки. Гаряча підошва праски несе небезпеку для ворсу килима, бо висока температура здатна пошкодити його. Випадкове падіння включеного праски може залишити помітний слід на килимі. Такі плями (підпалини) можуть мати різну ступінь ушкодження, залежно від часу дотику гарячої підошви та килимового покриття. Якщо праска перебував на килимі не більше секунди, пошкоджуються лише самі верхівки волокон. Це не найскладніше пошкодження – верхівки оплавлених волокон можна просто обрізати. У деяких випадках праска падає так, що спалює значну довжину ворсу. Це найбільш складне пошкодження, так як вимагає заміни частини килимового покриття. Самий простий випадок, коли ворс не пошкоджується взагалі, а є тільки невеликі сліди від праски на килимі – їх можна без особливих зусиль видалити. Дотримуйтесь наведених нижче інструкцій, щоб одержати найкращі результати.

Як прибрати невеликі підпалини на килимі від праски

Вам знадобляться:

 • Ножиці
 • Наждачний папір
 • Пилосос
 • Широкозубчатый гребінець (гребінець)

Як обрізати згорілий ворс

 1. Відшліфуйте пляма від праски на килимі наждачним папером.
 2. Пропилососьте оброблена ділянка.
 3. Видаліть залишилися згорілі чорні волокна, вирізаючи їх ножицями.
 4. Розчешіть очищену зону з допомогою широкозубчатого гребінця, щоб відновити розташування ворсу таким, як на інших ділянках килима.
 5. Якщо прибрати підпалини від праски на килимі повністю не вийшло, дотримуйтесь інструкцій нижче.
 6. Якщо ви зрозумієте, що килим був пошкоджений сильніше, ніж ви спочатку думали, та/або видалення згорілих волокон створює помітна пляма, перейдіть до наступного розділу.

Заміна ділянки килима з сильними підпалинами

Вам знадобляться:

 • Шматок відповідного килимового покриття (розміром не менший, ніж пошкоджену ділянку) – це може бути залишився обрізок ковроліну або куплений підходящий шматок в магазині килимів
 • Ножиці
 • Канцелярський ніж
 • Клей для килимів або двостороння килимова стрічка (двосторонній скотч)
 • Пилосос
 • Папір
 • Важка книга
 • Широкозубчатый гребінець (гребінець)

Як замінити згорілий ділянка килима

 1. Пропилососьте слід від праски на килимі, щоб ви могли почати з чистої робочої зони.
 2. За допомогою канцелярського ножа ретельно виріжте ділянка килима з сильними підпалинами. Різати треба досить глибоко, щоб прорізати килимове покриття, але не прорізати підкладку під ним.
 3. Потім зніміть зрізаний ділянка килима. Знайдіть шматок килимового покриття, який максимально буде збігатися за фактурою та розміром. Звертайте увагу на напрям ворсу на заплатке – воно має збігатися з напрямком ворсу на відремонтованому килимі. Все це допоможе нової заплатке злитися з іншим килимовим покриттям.
 4. Використовуйте віддалений ділянку килима як шаблон, щоб вирізати такого ж розміру і форми шматок нового килимового покриття.
 5. Пропилососьте оброблений ділянку килима, щоб очистити його від залишків зрізаних волокон і ворсу.
 6. Помістіть підготовлений шматок нового килимового покриття на зрізаний ділянку і акуратно подрежьте його виступаючі краї, щоб максимально підігнати латку за розміром і формою.
 7. Коли латка буде готова до установки, закріпіть на підкладці килима двосторонній скотч або промажте її клеєм.
 8. Покладіть килимову латку на клей (скотч) і переконайтеся, що візерунки і напрям ворсу вирівняні. Притисніть наклеюється шматок.
 9. Накрийте килимову латку важкою книгою, щоб поки клей буде висихати вона нікуди не зрушилася. (Якщо використовується двосторонній скотч, перейдіть до кроку 11).
 10. Перш ніж прибирати книгу, дочекайтеся висихання клейового з’єднання протягом кількох годин.
 11. Приберіть книгу і акуратно розчешіть килим широкозубчатым гребінцем – це об’єднає новий шматок зі старим килимовим покриттям.

Як прибрати плями від праски на килимі

Слід від праски на килимі може бути незначним внаслідок того, що килимовий ворс тільки трохи змінив колір від дії високої температури, а не згорів або обвуглився. Ось як вивести пляму від праски на килимі.

Вам знадобляться:

 • Очищуючий розчин (1 частина перекису водню на 10 частин води – такий розчин безпечний для килимових покриттів з натуральним і синтетичним ворсом), використовуйте звичайну аптечну 3% перекис
 • М’яка ганчірка або губка
 • Вода

Як видалити слід від праски на килимі

 1. Якщо на килимі залишився слід від праски, змочіть ганчірку розчином і зітріть його, рухаючись від країв до середини плями.
 2. Повторюйте процес до тих пір, поки повністю не видалите з килима плями від праски.
 3. Збризкайте очищену ділянку чистою водою, щоб змити його.
 4. Протріть килим чистою сухою тканиною і дайте повністю висохнути.

Додаткові поради Як прибрати слід від праски

 • Для невеликих затятих плям, наприклад, від сигарет, дивіться нашу статтю «Як прибрати просмалена пляма з килима».
 • Якщо ви не впевнені у своїх силах або вам складно виконати наведені інструкції, звертайтеся до професіоналів з ремонту килимів (оголошень в Інтернеті по даній послузі предостатньо).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *