Як прибрати смолу з шкіри

Якщо ви вступили в свіжу смолу на дорозі або, займаючись будівельними роботами, вимазалися рідкою смолою (гудроном), вона відразу пристане до вашого одягу, взуття або шкіри. Так просто відмити або відтерти смолу з шкіри у вас не вийде. Не знаючи, як це зробити, ви ризикуєте лише погіршити ситуацію – розтерти пляма забруднення, ще більше вимазатися або ж закріпити смолу, тим самим ускладнивши процес її видалення. Щоб прибрати смолу з шкіри рук, ніг та інших частин тіла вам потрібно виконати наведені нижче рекомендації.

Вам знадобиться:

 • Гумові рукавички
 • Целофановий пакет
 • Пластмасовий скребок
 • Маргарин
 • Майонез
 • Ганчірка
 • Рослинна олія (оливкова або соняшникова)
 • Харчова сода

Інструкція, як очистити смолу з шкіри:

 1. Надіньте гумові рукавички або оберніть свої руки целофановим пакетом, щоб уникнути попадання смоли на шкіру рук під час процедури очищення.
 2. Великі шматки смоли з шкіри видаліть з допомогою пластмасового скребка або іншого відповідного предмета, який не шкода потім викинути.
 3. Нанесіть густий шар маргарину або майонезу на ділянку шкіри з плямами смоли. Почекайте кілька хвилин, а потім оттерите смолу з шкіри разом з майонезом (маргарином) за допомогою сухої чистої ганчірки. Ганчірку після цієї процедури викиньте.
 4. Змастіть ділянку шкіри зі смолою рослинною олією (наприклад, оливковою) за допомогою паперової серветки або ватного тампона. Через кілька хвилин оттерите з шкіри смолу і масло за допомогою сухої чистої ганчірки. Ганчірку після цієї процедури викиньте.
 5. Зробіть пасту шляхом змішування однієї частини води і трьох частин харчової соди. Нанесіть пасту на ділянку шкіри зі смолою. Дайте пасті підсохнути протягом декількох хвилин, а потім змийте її разом зі смолою.
 6. Повторіть процедуру стільки разів, скільки знадобиться, щоб прибрати з шкіри всю смолу.

Додаткові поради

 • Не намагайтеся використовувати воду, щоб змити смолу з шкіри. Вода, навпаки, допоможе смолі затвердіти і краще схопитися, що зробить процес очищення більш трудомістким. Використовуйте воду тільки після видалення смоли з шкіри одним з перерахованих вище способів для остаточного відмивання.
 • Не дозволяйте смолі стикатися з чим-небудь, інакше потім вам доведеться забирати її звідти. Якщо смола пристала до вашої взуття або ступні, а вам треба кудись йти, загорніть ногу в целофановий пакет. Це дозволить не залишати за собою слід смоли.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *