Як уберегти речі від вицвітання

Майже весь одяг з часом вицвітає, втрачаючи первісну яскравість і насиченість фарб. Речі линяють під час прання і вигорають під променями сонця. Зупинити цей процес повністю неможливо, але, тим не менш, ви можете уберегти речі від вицвітання, уповільнивши його. Виконайте наступні дії, щоб врятувати одяг від вицвітання і зберегти її первісний вигляд.

Вам знадобиться:

  • Кухонна сіль
  • Оцет

Порятунок одягу від вицвітання

  1. Для закріплення кольору на тканинах рослинного походження (бавовняні, льняні) використовується розчин кухонної солі. Засипте 3-4 столових ложки солі в миску з прохолодною водою. Прополощіть річ, для посилення ефекту залиште її у воді на 10 хвилин. Після цього добре відіжміть і висушіть. Після такої процедури одяг полоскати не треба.
  2. Для закріплення кольору на тканинах тваринного походження (вовняні, шовкові) використовується оцтовий розчин. Залийте склянку оцту в пральну машинку при першій пранні одягу.
  3. Перед кожним пранням вивертайте речі навиворіт – це зменшує механічне вплив на лицьову сторону тканини, а значить, сприяє порятунку одягу від вицвітання.
  4. Для сушіння і прасування вивертати одяг навиворіт також необхідно, так як сонячне світло і гаряча підошва праски негативно впливають на забарвлення тканини.

Додаткові поради

  • Використання холодної води при пранні допоможе вберегти речі від вицвітання.
  • Сушіть одяг на відкритому повітрі, а не в сушарках – це продовжить життєвий термін ваших речей.
  • Не сушіть одяг під прямими променями сонця – під їх впливом забарвлення тканини швидко вигоряє.
  • Якщо вам все ж доводиться сушити речі під сонцем, то хоча б виверніть їх навиворіт.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *