Як усунути скрип дерев’яної підлоги в квартирі?

yak usunuti skrip derev yano p dlogi v kvartir 1 - Як усунути скрип дерев’яної підлоги в квартирі?

Деревина — красивий і екологічно чистий матеріал. Однак дерев’яні підлоги мають і значний недолік — вони часто скриплять. Є кілька варіантів, як усунути скрип дерев’яної підлоги в квартирі. Втім, якщо це для вас не критично, то ви можете не робити і нічого. “Спів” не робить ніякого впливу на міцність підлоги, тому ніяк не заважає його експлуатації. Якщо ж у вас виникло бажання ліквідувати скрип мостин, то починати потрібно зі з’ясування причин цього явища. З усім по порядку розберемося в цій статті.

Чому риплять старі підлоги?

Головна причина, чому дерев’яна підлога стає скрипучим, — це деформація мостин, зміщення їх і тертя один об одного. На це впливають такі фактори:

 • Природне старіння деревини. З цим нічого не можна вдіяти. Властивості всіх матеріалів, і дерева в тому числі, з часом погіршуються. Більш того, природні матеріали зношуються швидше, ніж синтетика.

Важливо! Уповільнити старіння деревини можна, захистивши її спеціальними речовинами від зовнішніх впливів.

 • Неправильна технологія монтажу підлоги. При настилі дерев’яних підлог біля стін передбачають спеціальні зазори, щоб дошки могли безперешкодно розширюватися при зміні мікроклімату в приміщенні. Якщо такий зазор не передбачений, то дошки, розширюючись, занадто щільно прилягають один до одного. Звідси — тертя і скрипу дерев’яного статі.
 • Всихання дерева. Якщо від надлишку вологи дошки розбухають і збільшуються в обсязі, то занадто сухе повітря сприяє їх всихання. Оптимальна вологість повітря для дерева становить 12%. Висихання дерева, так само як і розбухання, робить підлоги скрипучими.
 • Неякісне кріплення. Якщо мостини закріплені недостатньо якісно, то цвяхи виходять назовні. У цьому випадку потрібно терміново вживати заходів, інакше вся конструкція ризикує розвалитися.

Чому риплять нові підлоги?

Причина немузичних звуків, що видаються новим підлогою, в тому, що його площина не витримана, або нерівно розміщені статеві балки. Перевірити правильність укладання можна за допомогою будівельного рівня або ідеально рівного бруска. Якщо при укладанні будуть помітні зазори, значить — причина саме в цьому.

Скрипить паркет

Крім неправильного укладання, сторонні звуки може спровокувати неякісна або просто сира паркетна дошка. Кріпити паркетну дошку на цвяхи марно. Як правило, такого “ремонту” не вистачає більше, ніж на місяць. Від навантаження кріплення на цвяхах починає розгойдуватися. Набагато ефективніше використовувати замість цвяхів шурупи.

Як вирішити проблему?

Ліквідувати скрип мостин можна кількома способами. Вам залишається вибрати найбільш прийнятний варіант.

Графіт

Отже, ми визначили, що однією з основних причин появи сторонніх звуків є тертя мостин. Як усунути скрип дерев’яної підлоги в квартирі, не розбираючи підлогу? Щоб зменшити його, змішайте тальк з графітовим порошком і насипте отриману суміш між дошками.

При всій простоті, метод перевірений і досить ефективний.

Монтажна піна

Речовина може проникати в найдрібніші тріщини і щілини. Крім того, працювати з монтажною піною зможе навіть людина, що не має елементарних будівельних навичок.

Для усунення скрипучести підлоги потрібно діяти за таким алгоритмом:

 1. Візьміть балон з монтажною піною, заведіть трубку між дошками настилу і перекриттям.
 2. Видавіть потрібну кількість будівельної піни.
 3. Дочекайтеся повного висихання матеріалу.

Важливо! Неприємні звуки зникають за рахунок того, що дерев’яні елементи виявляються зафіксованими. Однак це — лише тимчасова міра. Монтажна піна не відрізняється особливою міцністю. Через нетривалий час знову знадобляться ремонтні роботи.

yak usunuti skrip derev yano p dlogi v kvartir 2 - Як усунути скрип дерев’яної підлоги в квартирі?

Клини

Підбиття клинів ефективна, якщо мостини мало зношені. Якщо ж ступінь зносу підлоги велика, метод застосовувати не можна.

Виготовте клини з дерева і вбийте їх в проблемних місцях між мостинами. Рухливість дощок буде обмежена, і скрип припиниться.

Кріплення на анкерах

Цей метод ефективний, якщо перекриття виконане з бетону. Металеві анкери повинні бути надійно закріплені. Домогтися цього з дерев’яними перекриттями не можна. З бетонною основою спосіб виправдовує себе.

Важливо! До недоліків можна віднести порівняно високу вартість.

Порядок робіт, щоб прибрати скрип підлоги, наступний:

 1. Використовуючи дриль або перфоратор, підготуйте отвір у бетонній перекритті.
 2. Вставте в отвір дюбель.
 3. Закріпіть анкерний болт.
 4. Зафіксуйте проблемну мостину до анкерного болта.

Застосування саморізів

Метод ефективний, якщо причиною скрипу є неякісне кріплення мостин до лагів. Самим складним моментом є визначення місцезнаходження лад без попереднього демонтажу підлоги. Зробити це можна таким чином:

 1. Демонтуйте плінтусом по периметру приміщення.
 2. Визначте місцезнаходження лад.
 3. По стінах, розташованих поперек лаг, відзначте їх розташування за допомогою тонких і довгих стрижнів з металу.
 4. З’єднайте два протилежних стрижня за допомогою шнура. Розмітка для робіт готова.
 5. Саморізи потрібні на 2-3 см менше сумарної товщини лад і дощок, що утворюють настил. Тепер залишилося зафіксувати дошки саморізами уздовж лінії розмітки.
 6. Дошки кріпляться на 2-3 самореза — розміщувати їх треба якомога ближче до центру лад. Крок закріплення треба робити однаковим.

Укладання фанери

Метод підходить винятково для рівних підлог, тому попередньо треба в цьому переконатися. Товщина фанерного листа повинна бути не менше 1,2 див. Фанерні листи розкладаються по дошках і закріплюються саморізами із кроком кріплення 150-200 мм

Важливо! Гарантованого усунення сторонніх звуків можна домогтися, якщо розстелити по всій підлозі 300-міліметрові смужки щільної тканини (шинельное сукно) з інтервалом в 400 мм. Зверху можна укладати фанеру.

Заміна ділянок підлоги

Це — непросте і недешеве захід. Застосовується як вимушена міра, якщо дошки сильно пошкоджені. Підлогу розкривають у проблемних місцях, розбирають і настилають новий. В якості кріпильних елементів бажано використовувати саморізи, оскільки підлога, скріплений цвяхами, незабаром знову почне скрипіти.

Як усунути скрип підлоги з ДСП в квартирі, не розбираючи підлогу?

Підлоги, виконані з ДСП, прийнятні для приміщень з невеликою прохідністю. З часом кріплення слабшають, і при ходьбі по такому покриттю з’являється скрип. Звичайно, замінити покриття на більш сучасний матеріал — оптимальний варіант, але це потребує значних грошових вкладень. Усунення скрипу підлоги з ДСП — менш витратний варіант:

 1. Для початку визначтесь, яка з плит скрипить.
 2. Просвердлите в проблемному місці отвори і заміряйте їх глибину. Вам знадобляться саморізи, перевищують отвір по довжині.
 3. Тепер загвинтіть в отвори саморізи.
 4. Після того, як саморіз упреться в бетон, припиніть вгвинчування, щоб уникнути підняття підлогового покриття.

Важливо! Ще більш простий метод — ввернути кілька шурупів по периметру скрипящей плити. Як правило, такого ремонту гарантовано вистачає на 2-3 роки.

Відеоматеріал

Яким способом краще прибрати скрип підлоги — залежить від причин появи сторонніх звуків. Тому в будь-якому випадку спочатку проаналізуйте причини появи проблеми, а потім визначайтеся з тим, яким саме методом ви будете діяти і наскільки довгостроковий результат вам необхідний.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *