Як усунути вібрацію пральної машини при віджиманні?

Ваша пральна машина працювала без проблем, як раптом почала стрибати, підстрибувати і видавати абсолютно немузичні звуки? Цілком можливо, що вона стала неправильно. Однак ці “симптоми” можуть вказувати і на серйозну проблему, яку потрібно негайно усунути. Розберемося, якими причинами викликані ці явища і як усунути вібрацію пральної машини при віджиманні.

Чому машина почала стрибати?

Причин для стрибків і підвищеного шуму чимало. Ось найпоширеніші з них:

 • Попадання дрібних предметів між баком і барабаном. Наприклад, часто ми закладаємо в агрегат одяг зі скріпками, шпильками або монетами. Запобігти потраплянню цих предметів допоможе використання спеціального мішка для прання білизни.
 • При перевезенні пралки транспортні болти не були відкручені.
 • Неправильне розподіл білизни в барабані приладу. Ця проблема стосується старих моделей пралок. Нові модифікації оснащені функцією автоматичного розподілу білизни в барабані.
 • Поломка електродвигуна.
 • Некоректна установка машинки на опорах.
 • Вихід з ладу підшипників.
 • Несправність або сильний знос амортизаторів і пружин.
 • Деформація противаги або ослаблення кріплення.

Важливо! З іншої статті на нашому сайті корисних порад ви також можете почерпнути корисну інформацію про те, як встановити пральну машину, щоб вона не стрибала.

Як знайти несправність?

Проблем чимало, тому відразу з’ясувати, що саме спричинило вібрацію і сторонні звуки, досить складно. Тому раціональніше всього виключити найпростіші варіанти.

Отже, приступаємо до аналізу проблем, щоб усунення вібрації пральної машини було ефективним:

 • Подивіться, не скрутили білизна, що знаходиться в машині, в вузол. Це досить часте явище (наприклад, дрібні предмети потрапляють всередину підковдри).
 • Перевірте, чи не занадто багато білизни ви завантажили в машинку. Для кожної моделі значення граничної маси будуть різними. Ознайомтеся з рекомендаціями і таблицями за розрахунком ваги завантаження сухої білизни.

Важливо! Речі, призначені для прання, повинні займати не вище ⅔ барабана — це впливає не тільки на скачки техніки, але і на якість самої прання. У цьому відношенні дуже зручні модифікації пралок, оснащені дисплеєм, які при надмірному навантаженні видають помилки UE або UB.

Як правильно встановити пралку?

Вібрація часто може бути викликана некоректною установкою. Це трапляється, коли власник намагається змонтувати прилад самостійно. Найбільш типова помилка – коли власник геть забуває про транспортувальних болтах. Іноді болти зняті, але агрегат встановлений на нерівну або слизьку поверхню. Машина в процесі прання вібрує і видає сильний шум.

Як усунути вібрацію пральної машини в цьому випадку?

 1. Подивіться, чи зняті транспортувальні кріплення. Вони необхідні при перевезенні машини, щоб зафіксувати барабан. Якщо забути про них, то обертання барабана буде відбуватися, але з набагато великим зносом, а прилад під час роботи буде вібрувати і підстрибувати.
 2. Не забудьте простежити, щоб монтаж машини був проведений в точності по рівню. Для цього можна відрегулювати висоту ніжок. В процесі віджимання прилад входить в резонанс і не просто вібрує, але буквально скаче, пересувається по приміщенню. З цієї причини небажано залишати стирає агрегат без нагляду.
 3. Після того, як проведений монтаж, перевірте, чи є стійкою машинка автомат. Будь хитке становище призводить до стрибків і сторонніх звуків.

Важливо! Навіть якщо ви довірили монтаж техніки професіоналам, бажано перевірити перераховані нюанси самостійно. Цим ви заощадите час: і своє, і чуже. Протестуйте роботу машинки після того, як вона встановлена.

Важливо! Також використовуйте спеціальні пристрої для гасіння вібрацій. Ми зібрали детальну інформацію про них в окремих постах:

Несправність амортизаторів

Уважно огляньте амортизатори, призначені для пом’якшення руху барабана і гасіння коливань. При сильних вібраціях і стрибках, можливо, амортизатори доведеться замінити. Положення ускладнюється, якщо і пружини вийшли з ладу. Доведеться замінити і пружини і амортизатори.

Важливо! Як правило, знос відбувається неоднаково, але заміні підлягають обидва амортизатора, для збалансованого розподілу навантаження.

 • Уважно подивіться, можливо, під барабан потрапили дрібні речі. Якщо вони там є, то доведеться їх дістати. Для цього вам доведеться виготовити щось на зразок металевого гачка, для вилучення гремящіх штучок.
 • Якщо така спроба не увінчалася успіхом, то доведеться розбирати агрегат: знімати барабан, нагрівальний елемент, а можливо, і інші комплектуючі.

Важливо! Якщо у вас немає такого досвіду, краще не випробовувати долю, а викликати майстра з сервісного центру. Ви заощадите і час, і гроші. В усякому разі, виклик фахівця обійдеться набагато дешевше, ніж покупка нового приладу. До того ж, питання, як усунути вібрацію пральної машини, довго не буде вас турбувати.

Кріплення противаг

Одна з причин, по якій машинка починає трястися і підстрибувати, — це проблеми з кріпленням противаги. Щоб усунути її, вам знадобляться: викрутка, ключ і пасатижі.

Важливо! Оцініть стан противаги. Противагу представляє собою вантаж, виконаний з різних матеріалів. Встановлюється противагу у верхній і нижній частині пральної машини. Виготовляють їх з бетону, чавуну або інших металів.

Подальший алгоритм дій буде наступним:

 1. Огляньте кріплення. Якщо вони розбовталися, то їх необхідно підтягнути.
 2. Спроба підтягнути кріплення закінчилася невдачею? Придбайте і встановіть нові.
 3. Якщо ж сталася деформація самого обтяжувача, то без його заміни обійтися не можна.

Несправні підшипники

Одна з причин, по якій машинка стрибає, — це несправність підшипника. Заміна підшипників – непростий процес, тому бажано викликати фахівця, який професійно виконає цю роботу.

Метал, з якого виконані підшипники, з часом приходить в непридатність:

 • Коли підшипники руйнуються, то спочатку машинка починає шумно працювати, а потім барабан повністю заклинюється. Якщо підшипник тільки почав руйнуватися, “поставити діагноз” непросто. Як правило, професіонали визначають знос деталей, вловлюючи найменші сторонні звуки.
 • А якщо підшипник серйозно пошкоджений, можна поворухнути барабан. Якщо він надто рухливий, то це сигнал виклику майстра.

Важливо! Уникнути поломок пральної машини можна регулярним правильним доглядом за нею. Щоб не витрачати на це багато часу, скористайтесь практичними порадами досвідчених домогосподарок, перевірених ні один раз на практиці. Кращі з них викладені в окремій статті «Чистка пральної машини».

Відеоматеріал

Що робити, якщо машинку, не важливо якої фірми, будь то самсунг або lg, сильно трясе, і яким чином зменшити биття? Причин для вібрації пралки чимало. Рад, як прибрати вібрацію пральної машини при віджиманні, – стільки ж. Але при цьому потрібно пам’ятати: чим дбайливіше ви ставитеся до техніки, чим суворіше дотримуєтеся інструкцію по експлуатації техніки, тим менше неприємних моментів вона буде доставляти вам.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *