Як відіпрати квітковий пилок з одягу

Свіжі квіти завжди приємно дарувати чи отримувати в подарунок. Якщо ви коли-небудь тримали букет свіжозрізаних квітів, то напевно знаєте, що їх пилок здатна забруднити вашу одяг. Квітковий пилок містить натуральні барвники, які важко видалити. Пилок деяких квітів, таких як живокіст (шпорник) або фуксія, розчиняється у воді і легко відпирається. Пилок інших кольорів, таких як лілії, містить жиророзчинні пігменти, які потребують спеціальних методів для їх видалення. Без спеціальних методів очищення пляма від квіткового пилку буде псувати вигляду вашого одягу ще довго. Щоб відіпрати квітковий пилок з одягу, виконайте наведені нижче дії.

Вам знадобиться:

 • Холодна вода
 • Тазик або раковина
 • Плямовивідник для одягу
 • Кисневий відбілювач

Інструкція, як видалити квітковий пилок з тканини:

 1. Почніть з витрушування одягу, щоб видалити якомога більше вільної пилку.
 2. Якщо ви не можете витрусити її, використовуйте шматок липкої стрічки (скотча). Акуратно приклейте стрічку липкою стороною на пляму квіткового пилку і зніміть її. Повторюйте процес до тих пір, поки пилок не перестане прилипати до скотчу.
 3. Замочіть одяг (або тільки забруднену ділянку) у холодній воді на 30 хвилин. Бажано (особливо для плям від червоної квіткового пилку), додати у воду невелику кількість кисневого відбілювача.
 4. Прополощіть одяг повністю в холодній воді.
 5. Якщо пляма залишилося, повторіть замочування ще раз.
 6. Після повторного полоскання одягу, обробіть всі залишилися плями плямовивідником.
 7. Виперіть одяг в теплій або гарячій воді (залежно від типу тканини).
 8. Просушіть одяг і переконайтеся, що всі забруднені плями зникли. Після того, як переконаєтеся, що ваш одяг чиста, можете пропрасуйте її праскою.

Додаткові поради

 • Ніколи не намагайтеся стряхнути пилок рукою або вологою ганчіркою. Це тільки проштовхне її вглиб волокон і може призвести до збільшення самого плями.
 • Якщо одяг не можна прати, то зверніться в хімчистку. Обов’язково вкажіть при цьому плями забруднення і джерело їх появи.
 • Плями червоної пилку можна вивести за допомогою 99% ізопропілового спирту (можна купити в господарському магазині). Його також можна використовувати для очищення килимів та виробів з тканини, яку можна прати.
 • Альтернативою всім вищевикладеним способів виведення плям від квіткового пилку є прямі промені сонця. Розкладіть забруднений одяг на вулиці під сонцем. Сонячні промені працюють як природний відбілювач і допоможуть знебарвити забруднене пляма.
 • Щоб запобігти появі на одязі плям, зріжте пильовики (частина тичинки), які містять пилок, як тільки квітки розкриються.
 • Інший спосіб швидко запобігти забрудненню пилком – розпорошити невелику кількість лаку для волосся на пильовики. Це буде утримувати пилок на місці і дозволить уникнути її випадання. Використовуйте цей прийом тільки в крайньому випадку, для букета квітів, який буде використовуватися тільки протягом короткого проміжку часу (наприклад, весільний букет), так як це скоротить довговічність зрізаних квітів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *