Як відіпрати пластилін з одягу і вивести пляму

Ліплення – одне з найважливіших занять для дітей. Вона і розвиває дрібну моторику і уяву і творче мислення. Але після неакуратне використання пластиліну можуть з’явитися плями, видалити які не так-то просто. Звичайно, це не привід відмовляти дитині в розвитку навичок майбутнього скульптора. Просто дізнайтеся заздалегідь, як відіпрати пластилін з одягу. Тоді ви будете набагато спокійніше спостерігати за своїм малюком під час створення таких чарівних кольорових шедеврів.

yak v d prati plastil n z odyagu vivesti plyamu 1 - Як відіпрати пластилін з одягу і вивести пляму

Зміст
 1. Перша допомога
 2. Використовуємо праска і серветки
 3. Як відіпрати кольорові плями від пластиліну

Перша допомога

Перше, що потрібно зробити, це видалити шматочки пластиліну з одягу карапуза. Для цього потрібно покласти її в морозильну камеру на півгодини, а потім спробувати відчистити замерзлий пластилін тупою стороною ножа. В принципі, він повинен раскрошиться і легко відокремитися від забруднених штанів або постраждалої водолазки. В крайньому випадку, зімніть річ в руках і потріть забруднену ділянку руками. Такі заходи вже точно вам допоможуть.

Однак це ще не все: тепер потрібно обов’язково вивести залишилися жирні відбитки.

Використовуємо праска і серветки

Для початку спробуйте видалити пластилін за допомогою прасування:

 • розкладіть річ на прасувальній дошці і нагрійте праску;
 • з обох боків плями, яке потрібно відчистити, покладіть чисті паперові серветки;
 • акуратно пропрасовуйте забруднений ділянку, одночасно стежачи за тим, щоб жир переходив на серветки;
 • при цьому не варто сильно гріти праска. Для того щоб вивести забруднення досить 50-60 градусів (режим для делікатного одягу);
 • міняйте серветки стільки разів, скільки знадобиться;

Такі заходи допоможуть вивести більшу частину забруднення. Однак на речах можуть залишитися кольорові плями, які теж неодмінно потрібно видалити.

yak v d prati plastil n z odyagu vivesti plyamu 2 - Як відіпрати пластилін з одягу і вивести пляму

Як відіпрати кольорові плями від пластиліну

Для того щоб відіпрати різнокольорові плями від пластиліну, доведеться скористатися плямовивідниками. Хорошою репутацією користуються «Антипятин», «Амвей» і мило «Максима». Просто замочіть жирний кольоровий слід від пластиліну, а потім дійте згідно інструкції.

Крім того, можна скористатися й звичайним господарським милом:

 • розчиніть невеликий шматочок у гарячій воді;
 • нанесіть отриманий густий мильний розчин на забруднений ділянку одягу;
 • залиште на чверть години;
 • гарненько потріть щіткою для одягу – так відіпрати пластилін буде набагато простіше;
 • якщо тканина делікатна, то дбайливо потріть виріб руками;
 • посипте харчовою содою і залиште ще на чверть години;
 • при бажанні можна замінити харчову соду перекисом водню;
 • надішліть річ в пральну машинку і спробуйте відіпрати пляму при температурі 60 градусів. Звичайно, якщо дозволяє тип тканини. В іншому випадку періть річ руками.

Іноді для того, щоб відчистити кольорові забруднення, використовують нашатирний спирт. Для цього доведеться просочити їм тканина зіпсованих штанів або футболки і залишити на півгодини. Потім відіпрати пластилін в машинці, використовуючи звичний режим.

Як бачите, ліплення – не таке вже небезпечне заняття з точки зору появи плям. А якщо ще захистити одяг дитини спеціальним фартухом і дати йому інструменти для роботи з пластиліном, то ймовірність появи настирних слідів істотно знизиться. Тому сміливо дозволяйте своїй дитині творити свої перші фігурки і радувати вас таким зворушливим дитячим творчістю. А плями… Вони обов’язково здадуться!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *