Як відіпрати пластилін з одягу і вивести пляму
Ліплення – одне з найважливіших занять для дітей. Вона і розвиває дрібну моторику і уяву і творче мислення. Але після неакуратне використання пластиліну можуть з’явитися плями, видалити які не так-то просто. Звичайно, це не привід відмовляти дитині в розвитку навичок майбутнього скульптора. Просто дізнайтеся заздалегідь, як відіпрати пластилін з одягу. Тоді ви будете набагато спокійніше спостерігати за своїм малюком під час створення таких чарівних кольорових шедеврів.
- Перша допомога
- Використовуємо праска і серветки
- Як відіпрати кольорові плями від пластиліну
Перша допомога
Перше, що потрібно зробити, це видалити шматочки пластиліну з одягу карапуза. Для цього потрібно покласти її в морозильну камеру на півгодини, а потім спробувати відчистити замерзлий пластилін тупою стороною ножа. В принципі, він повинен раскрошиться і легко відокремитися від забруднених штанів або постраждалої водолазки. В крайньому випадку, зімніть річ в руках і потріть забруднену ділянку руками. Такі заходи вже точно вам допоможуть.
Однак це ще не все: тепер потрібно обов’язково вивести залишилися жирні відбитки.
Використовуємо праска і серветки
Для початку спробуйте видалити пластилін за допомогою прасування:
- розкладіть річ на прасувальній дошці і нагрійте праску;
- з обох боків плями, яке потрібно відчистити, покладіть чисті паперові серветки;
- акуратно пропрасовуйте забруднений ділянку, одночасно стежачи за тим, щоб жир переходив на серветки;
- при цьому не варто сильно гріти праска. Для того щоб вивести забруднення досить 50-60 градусів (режим для делікатного одягу);
- міняйте серветки стільки разів, скільки знадобиться;
Такі заходи допоможуть вивести більшу частину забруднення. Однак на речах можуть залишитися кольорові плями, які теж неодмінно потрібно видалити.
Як відіпрати кольорові плями від пластиліну
Для того щоб відіпрати різнокольорові плями від пластиліну, доведеться скористатися плямовивідниками. Хорошою репутацією користуються «Антипятин», «Амвей» і мило «Максима». Просто замочіть жирний кольоровий слід від пластиліну, а потім дійте згідно інструкції.
Крім того, можна скористатися й звичайним господарським милом:
- розчиніть невеликий шматочок у гарячій воді;
- нанесіть отриманий густий мильний розчин на забруднений ділянку одягу;
- залиште на чверть години;
- гарненько потріть щіткою для одягу – так відіпрати пластилін буде набагато простіше;
- якщо тканина делікатна, то дбайливо потріть виріб руками;
- посипте харчовою содою і залиште ще на чверть години;
- при бажанні можна замінити харчову соду перекисом водню;
- надішліть річ в пральну машинку і спробуйте відіпрати пляму при температурі 60 градусів. Звичайно, якщо дозволяє тип тканини. В іншому випадку періть річ руками.
Іноді для того, щоб відчистити кольорові забруднення, використовують нашатирний спирт. Для цього доведеться просочити їм тканина зіпсованих штанів або футболки і залишити на півгодини. Потім відіпрати пластилін в машинці, використовуючи звичний режим.
Як бачите, ліплення – не таке вже небезпечне заняття з точки зору появи плям. А якщо ще захистити одяг дитини спеціальним фартухом і дати йому інструменти для роботи з пластиліном, то ймовірність появи настирних слідів істотно знизиться. Тому сміливо дозволяйте своїй дитині творити свої перші фігурки і радувати вас таким зворушливим дитячим творчістю. А плями… Вони обов’язково здадуться!