Як вішати штори на карниз з кільцями?

yak v shati shtori na karniz z k l cyami 1 - Як вішати штори на карниз з кільцями?

На вибір способу розвішування штор може впливати безліч факторів. Для того щоб фіранки виглядали красиво і надавали витонченості, шарму всьому інтер’єру, необхідно не тільки ретельно підбирати форму і тканина, але і простежити, на чому будуть висіти фіранки, а також, які аксесуари будуть прикрашати. Перед тим, як вішати полотна, слід уважно ознайомитися з усіма можливими варіантами кріплення. Саме від цього буде залежати зовнішній вигляд портьєр і термін їх служби. У цій статті ми розглянемо питання, як вішати штори на карниз з кільцями, які ще існують варіанти кріплень.

Види карнизів

Існує багато різних традиційних і сучасних варіантів кріплення штор. Для того щоб вибрати найкращий спосіб, необхідно вивчити питання більш детально. Найпоширенішим варіантом кріплення вважаються карнизи. Вони бувають різних форм, матеріалів, конструкцій і з різними варіантами кріплення.

Отже, традиційні види кріплення бувають наступні:

 • Карниз у вигляді штанги — класичний карниз, у виробництві якого можуть використовуватися такі матеріали, як пластик, дерево або метал. Штанга карниза закріплюється на стіні за допомогою спеціальних кронштейнів. Як правило, вона має кілька направляючих, на які можна одночасно вішати портьєри, ламбрекен, тюль. Кільця для кріплення часто легко взаємодіють з його поверхнею, без утруднення руху штор.
 • Карниз у вигляді струни — зазвичай використовується, коли потрібно повісити легкі види тканини, наприклад, капрон, нейлон або органзу. Якщо вішати на такі карнизи більш важкі тканини, то з часом він може провиснути. Зазвичай карниз-струна має один або кілька рядів. Вони чудово підходять для приміщень з підвісними стелями, для дитячих кімнат або кухонь.
 • Багетні карнизи — дуже красиво виглядають, але тільки за умови, що вони будуть підібрані вже після створення основного інтер’єру кімнати. Вони повинні гармонійно вписуватися в загальну атмосферу. Як правило, багет виготовляється з пластикової стрічки або дерев’яної планки, яку декорують з урахуванням кольору, фактури тканини і загального оформлення кімнати.

Важливо! При виборі карнизів необхідно приділити особливу увагу направляючих систем. Вони повинні бути зручні у використанні і надійні.

yak v shati shtori na karniz z k l cyami 2 - Як вішати штори на карниз з кільцями?

Крім традиційних, існують і сучасні системи карнизів, серед яких можна виділити:

 • Профільні — їх конструкції відрізняються різноманітністю. В їх основі лежить система направляючих для бігунків. Їх установку можна здійснювати як на стіні, так і на стелі. Профільні карнизи нерідко декоруються блендою.
 • Гнучкі — це полімерно-металеві конструкції. З-за своєї гнучкості вони чудово підходять для оформлення еркерів, підсвічування балдахінів і декорування ніш. Вони варіативні, можуть кріпитися до будь-яких видів стелі та стін.
 • Телескопічні — встановлюють тоді, коли немає можливості свердлити стіни або встановити кронштейни. Вони фіксуються між двома стінами з допомогою спеціальних розпірок з пружинами всередині штанги.

Важливо! Великий асортимент карнизів забезпечує всілякі штори надійними механізмами кріплення, при цьому володіючи чудовими декоративними і функціональними якостями.

Види кріплення штор

Різні варіанти карнизів мають різноманітні види кріплень штор. Деякі з них виконують лише функціональну роль, при цьому їх часто намагаються сховати від очей. Однак існують і такі, які володіють чудовими декоративними якостями. Отже, кріплення штор буває:

 • Кільця — в основному використовуються на круглих карнизах. Вони досить легкі в управлінні, оскільки безперешкодно ковзають по поверхні. Кільця можуть бути пришитими до тканини або перед підвіскою надіватися на додаткові гачки, що значно зручніше.
 • Гачки — дуже зручні і функціональні. Верхня частина гачка просовується у направляюче, а на нижню чіпляється саме полотно за петлі. Гачки дуже міцні і здатні витримати навіть щільні види тканин.
 • Затиски можуть бути крабики, кліпси або крокодили. Вони можуть бути використані як самостійні кріплення, так і в тандемі з гачками і кільцями. Кріплення у вигляді затиску дає можливість регулювати довжину полотна і створювати додаткові складки.
 • Петельки — зшиваються зі шторами і можуть використовуватися лише з круглими карнизами. Їх недоліком є те, що для підвішування штор потрібно розбирати карниз. Щоб цього уникнути, можна попередньо пошити петельки з гудзиками.
 • Люверси — це кільця, що складаються з двох частин і використовуються для оформлення отворів в тканини. Їх фіксують на круглих карнизах. Вони розташовуються у верхній частині полотна на рівній відстані один від одного і формують красиві складки.

Важливо! В процесі установки кріплень для штор необхідно враховувати вид карниза, на якому будуть висіти штори, а також його матеріал і колір.

Як повісити штори?

Процес оформлення вікон є не самим простим і потребує наявності особливих знань і умінь. Дуже важливим є те, на що ви будете вішати портьєри. Вибираючи способи повісити штори, необхідно враховувати фактори, які здатні впливати на те, наскільки фіранки будуть красиво виглядати і наскільки добре зможуть вписатися в загальний інтер’єр. Серед таких факторів можна виділити:

 • Стиль інтер’єру.
 • Розмір вікон.
 • Вид карниза.
 • Фактура, якість і щільність тканини.

Існує безліч різних прийомів, з допомогою яких можна візуально розширити або зменшити вікна і приміщення в цілому. Наприклад, штори, повішені на широкі вікна, будуть виглядати чудово, в той час як для вузьких вікон більш доречні жалюзі. При оформленні портьєр необхідно враховувати кількість складок на полотнах і частоту хвиль. Завдяки їм штори виглядають більш красиво і вишукано. Складки і хвилі можуть регулюватися відстанню, на якій розташовані гачки.

Важливо! Зверніть увагу на те, що складки на шторах необхідно робити до їх розміщення на вікнах.

Поради, щоб красиво повісити штори в квартирі

Звичайні квартири найчастіше не відрізняються великою величиною площі, а також наявністю просторих вікон. З використанням професійних прийомів в підвісці фіранок кожному під силу надати кімнаті краси і візуально розширити невелике приміщення. Серед основних принципів при декорі вікон можна виділити наступні:

 • Використовуйте портьєри, щоб підкреслити вікно — це зможе зробити кімнату більш просторою і світлою.
 • Розташовуйте карниз високо — так ви візуально збільшите стелі, а кімната візуально стане більше.
 • В оформленні інтер’єру використовуйте загальний стиль. Підвіску полотен також виконайте залежно від їх стилю.
 • Незалежно від того, в якій з кімнат будуть повішені фіранки, враховуйте розміри кімнати, а також функції, які вона виконує. Приміром, у великому залі можна повісити полотна з щільної, дорогої тканини, прикрасивши їх ламбрекенами, декоративними кистями і хвилями.

Важливо! Якщо вітальня не відрізняється великими розмірами, то більш доречними будуть прості портьєри з геометричним малюнком, завдяки якому простір візуально збільшено.

Штори для спальні краще всього доповнити тюллю — це зробить кімнату більш затишною і приємною для сну. А на кухні сьогодні дуже модно використовувати римські штори — вони красиві, лаконічні, функціональні і чудово вписуються в будь-який інтер’єр.

Відеоматеріал

Для того щоб штори були красивими і гармонійно доповнювали інтер’єр, слід розглянути всі способи повісити штори і вибрати найвдаліший. При оформленні вікон необхідно керуватися правилом гармонійного поєднання усіх декоративних і функціональних елементів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *