Як вибрати матрац для ліжка

До вибору матраца для ліжка необхідно підійти з великою старанністю, так як саме на матраці ми проводимо близько третини свого життя і перебування це має бути найбільш комфортним. У статті будуть надані роз’яснення з приводу того, якими мають бути матраци і якими вони бувають, дізнайтеся, як вибрати матрац ортопедичний матрац для дитини.

Читайте нижче:

 • Як правильно вибирати матраци
 • Як відрізнити правильний матрац
 • Як вибрати матрац для дитини

yak vibrati matrac dlya l zhka 1 - Як вибрати матрац для ліжка

Зміст
 1. Як правильно вибирати матраци
 2. Водяні і повітряні матраци
 3. Матраци з латексним наповнювачем
 4. Пружинні матраци
 5. Як відрізнити правильний матрац
 6. Як вибрати матрац для дитини

Як правильно вибирати матраци

Головне в матраці — це його пружна частина, і виходячи з цього критерію прийдемо до того, як вибрати правильний матрац. В залежності від наповнювача і пристрої матраци поділяються на:

 • заповнюються водою або повітрям;
 • латексні;
 • пружинні;
 • з поролоновим наповнювачем;
 • ватяні.

Водяні і повітряні матраци

Матраци спочатку розроблялися для лікарень, але їх прекрасні ортопедичні властивості стали передумовою для повсюдного використання, проте, вони мають ряд нюансів, які становлять невелику складність: водяні матраци володіють великою масою, а воду в них потрібно міняти приблизно раз на рік.

Важливо! Висота ортопедичного матраца повинна бути не менше 20 сантиметрів, в іншому разі ортопедичного ефекту не настане.

yak vibrati matrac dlya l zhka 2 - Як вибрати матрац для ліжка

Матраци з латексним наповнювачем

Латекс — це натуральний наповнювач, який виходить шляхом спінювання каучуку, причому структура матеріалу володіє прекрасними властивостями стійкості до динамічних впливів, швидко відновлюється після деформації. Латекс має у своїй структурі мікропори повітряних каналів, які дозволяють матрацу «дихати». Матраци такого типу вважаються більш солідним варіантом, ніж вироби з поролоновим наповнювачем або пружинні, але і вартість латексних матраців значно відрізняється від вказаних.

Пружинні матраци

Пружинні матраци в даний час визнані найдешевшими, але їх ціна не визначає якість їх виконання і комфорт від застосування.

Блок пружин може бути виготовлений з участю двох конструкцій: використання окремих пружин або білого комплексу на одне підкладці (такі матраци можна перевертати). Висота пружини повинна бути не менше 4 сантиметрів, при цьому вита пружина, м’яка, але повинна володіти необхідною межею для того, щоб матрац протистояв пластичної деформації.

yak vibrati matrac dlya l zhka 3 - Як вибрати матрац для ліжка

Як відрізнити правильний матрац

Результативний вибір з наявного переліку буде здійснено, якщо розбиратися в тому, з чого складається матрац і як вибирати їх за внутрішнім складом:

 • Настилочний фільтр Між «м’якої» та зовнішньою частиною матраца в усіх випадках повинна бути встановлена прокладка, яка не дозволить їм контактувати між собою і псуватися від стирання і деформації при контакті зі спиною людини. Справа в тому, що таке поняття, як грудки в матраці, пов’язана саме з відсутністю прокладки. Краще віддати перевагу матрацам з прокладкою з пресованого повсті, так як цей матеріал екологічний.
 • Наповнювач Як вже було сказано раніше, важливою частиною матраца є його наповнювач. Замість застарілих вати, ватину, поролону або пружин краще використовувати матрац з заповненням з латексу — якщо матрац використовується регулярно, а якщо потреба в матраці виникає від випадку до випадку, наприклад, поселити гостей і т. п., то цілком підійде і простий повітряний.
 • Оббивка Жаккардовая тканина є кращою для підкладки матраців, а вся справа в тому, що така тканина відрізняється великою довговічністю і міцністю з-за товщини плетіння лінії. Так само існують і інші варіанти, але слід дотримуватися рівномірного поєднання пропорцій: оббивка повинна містити 60% бавовняної складової і 40% — синтетичної. Так як бавовна надає матрацу комфортність і м’якість, а синтетика — міцність і довговічність.

Важливо! Матраци з використанням препарату для оббивки не слід купувати, так як флок не дозволяє дихати внутрішнього наповнювача. Самі матраци виконуються в стеганном варіанті, тобто оббивка простегівается разом з наповнювачем — такі матраци можна назвати одноразовими.

yak vibrati matrac dlya l zhka 4 - Як вибрати матрац для ліжка

Як вибрати матрац для дитини

Матрац, який правильно підібраний для дитини, є гарантом міцного сну, а значить і стрімкого розвитку інтелекту малюка та міцного здоров’я. В даний час на ринках і в магазинах «спочиває» величезну кількість товару, і у всіх батьків виникає один і той же питання: як вибрати? Постарайтеся враховувати три наступні критерії:

 • геометричний розмір;
 • безпека з екологічної точки зору;
 • загальна безпека;
 • медичний ортопедичний ефект.

Якщо ви стурбовані тим, як вибрати матрац для новонародженого, пам’ятайте: розмір повинен бути чітко підігнаний під параметри ліжка, в іншому випадку, якщо матрац менше, то він буде зрушуватися і порушувати сон дитини, а якщо розмір буде, як кажуть, з «запасом», то на матраці виникнуть горбки, які негативно позначаться на якості сну.

Важливо! Обов’язкова умова вибору «правильного» матраца для новонароджених – його повітропроникність. При цьому матрац не повинен насичуватися сторонніми запахами, зокрема різними ароматами з хімічної підґрунтям. Чохол матраца бажано вибирати з натуральної бавовни, застосування ненатуральних тканин не рекомендується, хоча й допустиме.

Матраци з ортопедичним ефектом чудово підійдуть для того, щоб постава дитини не викривилася, а уві сні відбувався процес загального оздоровлення хребта та ін.

Також слід звернути увагу на жорсткість матраца. Для дітей до півтора років краще використовувати матраци з більш жорсткої фактурою, після півтора років матрац потрібно трохи пом’якшити для цього краще підібрати варіант з будь-яким м’яким наповнювачем.

Обов’язкова умова правильної експлуатації матраца — перевертати його раз в місяць, так можна істотно підвищити його придатність на довгий термін.

Вибрати матрац для себе, а так само для дитини — це крок, який можна зробити з думкою «А, і так піде». Потрібно підійти до питання з дотриманням всіх умов. Інформація, яка представлена в статті, допоможе здійснити вибір з найбільшою ефективністю.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *