Як вибрати мобільний кондиціонер?

yak vibrati mob l niy kondic oner 1 - Як вибрати мобільний кондиціонер?

Останнім часом все більшою популярністю у любителів комфорту стали користуватися мобільні підлогові кондиціонери, які можна легко переміщати і розміщувати в будь-якому приміщенні. Однак далеко не всі знають, як вибрати мобільний кондиціонер, щоб він був досить продуктивним і потужним, та ще й якісним. Сьогодні ми розповімо, як вибрати мобільний кондиціонер для квартири, дому і дачі, і ознайомимо вас з основними характеристиками та особливостями роботи кожної з різновидів кліматичної техніки.

Підлоговий кондиціонер — зручний?

Підлоговий кондиціонер — це мобільний пристрій, що не вимагає стаціонарного монтажу і може розташовуватися в будь-якому приміщенні. Кліматичну техніку можна встановити навіть на тих об’єктах, де неможлива прокладка стаціонарних комунікацій.

Важливо! Ця особливість і перевага мобільного пристрою дуже актуальна для офісних будівель, споруд, що становлять історико-культурну цінність і тимчасових торгових об’єктів.

Прилад може застосовуватися не тільки для охолодження повітря, але і для його підігріву. Деякі моделі кліматичної техніки оснащені змінними фільтрами для насичення повітря поживними компонентами, а також для зміни режиму вологості.

Переваги

До основних переваг мобільної техніки можна віднести:

 • Компактність. Пристрій не має значних розмірів, тому його можна розташовувати де завгодно, наприклад, в кутку кімнати.
 • Мобільність. Компактний кліматичний прилад має коліщата, завдяки яким його можна переміщати і встановлювати в будь-якому приміщенні.
 • Легкість і простота установки. Обладнання легко встановлюється без особливих принципів монтажу. Все просто: купив, приніс додому, включив в розетку і насолоджуйся комфортом. Хоча, для пристроїв з воздуховодом ще необхідно вивести гофровану трубку на вулицю.
 • Доступна ціна.

yak vibrati mob l niy kondic oner 2 - Як вибрати мобільний кондиціонер?

Недоліки:

 • Більш низька ефективність порівняно з настінними кондиціонерами.
 • Мала потужність охолодження і низький коефіцієнт корисної дії. Це пов’язано з тим, що компресор під час роботи нагрівається і піднімає температуру в приміщенні.

Важливо! Середнє значення зниження температури повітря мобільного пристрою — 5 градусів. А це дуже мало, якщо врахувати той факт, що влітку температура повітря підвищується до +35 градусів і вище.

 • Маленька площа охолодження. Підлогові моделі здатні охолодити лише одну кімнату до 25 кв. метрів.
 • Інтенсивність засмоктування повітря з приміщення. Об’єм всмоктування повітря досить великий — близько 300 літрів в хвилину. Тобто, через гофровану трубу на вулицю всмоктується повітря з приміщень через усі щілини, включаючи вентиляційну шахту, вхідні двері, електрощиток і т. д. Якщо в сусідніх кімнатах вікна відкриті, то гаряче повітря з вулиці інтенсивно буде засмоктуватися у квартиру і підвищувати температуру у всіх кімнатах.
 • Підвищений рівень шуму. Так як усередині моноблока знаходяться і вентилятор, і компресор, то все це в процесі роботи досить сильно шумить.

Важливо! Є мобільні кондиціонери, які працюють практично безшумно, тому при виборі моделі звертайте увагу і на показник рівня шуму.

 • Необхідність виведення конденсату. Конденсат, що утворився, так само, як і в холодильнику, необхідно періодично видаляти. Якщо в моделі передбачено наявність шланга, то необхідно забезпечити місце видалення конденсату. Якщо волога збирається в спеціальну ємність, то необхідно стежити за її наповнюваністю.
 • В малогабаритній квартирі не завжди можна знайти місце для розміщення пристрою.

Види підлогових кондиціонерів

Сьогодні в асортименті кліматичної техніки зустрічаються різноманітні моделі, тому не відразу можна зрозуміти, який вибрати мобільний кондиціонер для тієї або іншої кімнати квартири, приватного будинку.

Підлогові кондиціонери бувають двох видів:

 • Спліт-система. Техніка встановлюється не на підлогу, а на висоту 50 см від нього. До цієї ж категорії можна віднести і напольно-стельові пристрої, які можуть розташовуватися як під стелею, так і внизу. За рахунок такого розташування приладу, охолоджене повітря спрямований не на людину, а в приміщення.
 • Мобільний підлоговий кондиціонер. Це пристрій має ряд переваг, зокрема — можливість переміщення. Підлоговий кондиціонер з воздуховодом і без нього можна переміщати з одного приміщення в інше. Крім того, такий пристрій можна завжди взяти з собою на дачу або у відпустку.

Розглянемо види кондиціонерів більш докладно, щоб ви могли визначитися з вибором.

Стаціонарний підлоговий кондиціонер

Стаціонарний прилад має два блоки, виконані аналогічно спліт-системи:

 1. Невеликий внутрішній блок розташовується недалеко від підлоги. Однак фіксація пристрою здійснюється на стіні. Встановлюючи внутрішній блок, необхідно дотримуватися одного правила — монтаж блоку здійснюється на висоті не менше 50 см від підлоги. А в іншому, встановлення обладнання мало чим відрізняється від звичайного монтажу кондиціонера.

Важливо! Внутрішня частина пристрою є плаваючими жалюзі з гратами, завдяки яким і формується напрямок повітряних потоків. Деякі моделі працюють з подачею одного потоку, а деякі здатні створювати два потоку повітря, що благотворно впливає на мікроклімат приміщення.

 1. Зовнішній блок виводиться за межі приміщення і може монтуватися як на балконі, так і на зовнішній стіні за допомогою кронштейнів. Встановлювати зовнішній блок необхідно таким чином, щоб забезпечувався безперервний потік повітря ззовні приміщення.

yak vibrati mob l niy kondic oner 3 - Як вибрати мобільний кондиціонер?

Мобільний кондиціонер з воздуховодом

Цей пристрій являє собою моноблок, в якому розташовуються випарник і компресор. Повітря, що забирається з приміщення, поділяється на два потоки:

 • один — проходить через випарник, де охолоджується і надходить назад у кімнату;
 • другий — охолоджує конденсатор, нагріваючись від нього, відводиться за межі приміщення з допомогою повітропроводу.

Важливо! Існують моделі з двома повітроводами. Другий — використовується для забору повітря зовні. Така модель здатна не тільки охолоджувати, але і провітрювати приміщення.

Наявність воздуховода обмежує можливість переміщення пристрою, адже для більш ефективної роботи, необхідно обладнати вентиляційний отвір для виведення повітропроводу. Крім того, збирається конденсат необхідно періодично виливати з спеціального піддону або прокладати шланг для його самовідводу.

Мобільний кондиціонер без воздуховода

Підлогова кліматична техніка даного виду дійсно є мобільною. У ній немає шланга для конденсату і воздуховода. Це — класичний кондиціонер, де всі елементи знаходяться в одній коробці”.

Важливо! Такі пристрої оснащуються роликами для зручного транспортування, тому кліматичну систему можна встановити практично в будь-якому місці.

Принцип роботи підлогового пристрою без воздуховода заснований на поглинанні теплової енергії з повітря. Цей процес відбувається, завдяки випаровуванню води зі спеціально увлажняемого пористого фільтра. Саме через цей фільтр і проганяються потоки повітря з приміщення.

Переваги:

 • Простий принцип роботи.
 • Відсутність вбудованих комунікацій. У конструкції агрегату немає складальних і дренажних трубок, гофрованих шлангів.
 • Швидкий монтаж.
 • Високий рівень мобільності.
 • Естетичний зовнішній вигляд.
 • Економічність. В робочому стані прилад споживає не більше 85 Вт електроенергії.

Мінуси пристрої:

 • Максимальна ефективність у приміщенні площею не більше 25 кв. метрів.
 • Испаряемая волога накопичується у вигляді пари, тому приміщення треба регулярно провітрювати.
 • Необхідність постійного наповнення води в резервуар — про це нагадає індикатор.

Важливо! Вибрати мобільний кондиціонер без воздуховода краще для приміщень з вбудованою системою припливно-витяжної вентиляції. Обов’язковою умовою для ефективної роботи такого кліматичного приладу є провітрювання або відчинена кватирка, через яку буде виходити надмірна волога.

yak vibrati mob l niy kondic oner 4 - Як вибрати мобільний кондиціонер?

Установка мобільного кондиціонера:

 • Монтаж підлогового кондиціонера без воздуховода не вимагає додаткових навичок і знань. Досить вивчити інструкцію і вибрати місце розташування пристрою. Перед включенням кліматичної техніки в мережу, необхідно наповнити водою резервуар і налаштувати режим роботи.
 • Для пристроїв з повітроводів доведеться спочатку підібрати місце розміщення та провести монтаж повітроводів у вікно або вентиляцію. Звичайно, можна просто висунути гофру в прочинене вікно або кватирку, але тоді в кімнату піде гаряче і вологе повітря з вулиці. Щоб розмістити повітропровід, необхідно змонтувати спеціальну вставку в раму з отвором для шлангу. Аналогічну конструкцію застосовують і для приєднання воздуховода до шахті вентиляції.

Як вибрати підлоговий кондиціонер?

Щоб правильно вибрати мобільний кондиціонер для квартири, важливими критеріями є наступні.

Потужність

Від цього параметра залежить потенційна площа обробки. Для ефективного охолодження на 10 кв. метрів приміщення необхідно 1 кВт потужності пристрою. Однак виробник часто сам вказує межі використання пристрою, орієнтуючись не тільки на площу, але і на обсяг приміщення.

Споживана потужність

Це значення показує кількість енергії, що витрачається приладом для роботи. Як правило, показник споживаної потужності в 3 рази менше потужності охолодження. Однак є моделі ще економічнішим.

Об’єм ємності для збору конденсату

Якщо ви не хочете регулярно видаляти яка збирається вологу в піддоні, то купіть прилад з великим баком або зупиніть свій вибір на кондиціонері з вбудованим випарником.

yak vibrati mob l niy kondic oner 5 - Як вибрати мобільний кондиціонер?

Рівень шуму

Даний параметр вимірюється в децибелах і визначає комфорт використання пристрою.

Кількість режимів

Мобільний кондиціонер, залежно від модифікації може мати наступні режими роботи:

 1. Режим охолодження і зволоження.
 2. Режим швидкого охолодження.
 3. Режим вентилятора. Працює без використання води.
 4. Режим нагрівання. Більшість мобільних пристроїв здатні працювати не тільки на охолодження повітря, але і на обігрів. Додаткова опція дозволить використовувати прилад під час міжсезоння для створення комфортних кліматичних умов.

Функціональність

У сучасних моделях є вбудований іонізатор, а також система регулювання вологості повітря.

Важливо! Вибирайте моделі з дистанційним управлінням і таймером, щоб налаштувати кліматичну систему під свої потреби.

Наявність інверторного двигуна

Сучасна технологія знизить навантаження на електромережу і продовжить термін служби пристрою.

Розміри і вага

Портативний мобільний кондиціонер повинен бути зручним в транспортуванні, використанні, а значить — мати невелику вагу і розмір.

Дизайн

Всі мобільні кондиціонери елегантні і одночасно прості. Вони не привертають до себе уваги, не виконують важливу роль в оформленні інтер’єру. Тому вибирайте пристрій згідно своїм смакам, адже у кожної моделі є своя родзинка.

yak vibrati mob l niy kondic oner 6 - Як вибрати мобільний кондиціонер?

Виробник

Купуйте пристрій у перевірених виробників, так як ніхто не стане заперечувати, що якість продукції багато в чому залежить від бренду.

Важливо! Серед найбільш популярних виробників кліматичної техніки можна відзначити такі компанії, як Ballu і Electrolux. Їх продукція перевірена часом і користується гарним попитом у покупців.

Корисні поради:

 1. При покупці пристрою зверніть увагу на колеса — вони повинні бути прогумованими, щоб безшумно переміщати прилад і не псувати підлогове покриття.
 2. При виборі пристрою зверніть увагу на можливість зміни інтенсивності нагріву або охолодження з допомогою вибору швидкості вентилятора і потужності нагрівального елемента.
 3. Якщо ви будете використовувати кондиціонер в різних кімнатах, то виберіть модель, забезпечену не тільки коліщатками, але і ручками на корпусі. Це полегшить транспортування пристрою.

Відеоматеріал

Сподіваємося, що наша інформація допомогла вам вибрати мобільний підлоговий кондиціонер не тільки квартири, але і для заміського будинку або дачі. Значить — тепер у приміщенні комфортна та затишна атмосфера, а ви насолоджуєтеся чистим і свіжим повітрям.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *