Як вибрати мп3 плеєр?

yak vibrati mp3 ple r 1 - Як вибрати мп3 плеєр?

Як вибрати мп3 плеєр? Здавалося б, нічого складного в цьому питанні немає, адже головне у виборі — щоб пристрій якісно відповідав звук. Однак це не так, і якщо ви хочете дійсно хороший плеєр, то необхідно звертати увагу ще й на інші, не менш важливі, нюанси. Саме про них і піде мова в даній статті.

Тип плеєра

В першу чергу перед походом в магазин, необхідно визначитися з метою покупки. Сучасні плеєри здатні не тільки відтворювати музику, але і дають можливість переглядати фотознімки, фільми і кліпи, слухати радіо, записувати на диктофон, читати книги, а також за допомогою Bluetooth тримати зв’язок з іншими пристроями для обміну інформацією:

 • Якщо ви хочете плеєр тільки для прослуховування музики, тобто найпростіші пристрої, які відтворюють музичні формати і дають можливість слухати FM-радіо. Такі плеєра мають компактні розміри і відрізняються тривалою роботою без підзарядки.

Важливо! Єдиним недоліком можна вважати малофункциональность, однак, для більшості людей це не недолік, а можливість не платити за незатребувані опції.

 • Якщо ви хочете, крім прослуховування музики, ще й переглядати фотографії і відеофайли, то вам підійде портативний медіацентр. Він має великий обсяг пам’яті, що дозволяє зберігати велику кількість цікавої інформації.

Важливо! Відмінно підійде для подорожей, так як час в дорозі з таким приладом буде ненудним.

 • Стаціонарний медіацентр – це компактний музичний прилад, який має великий дисплей, аудіо та відео виходи. Його відрізняють якісне звучання музики і можливість переглядати відео і фото файли на великому екрані. Велика кількість роз’ємів дозволяють підключати пристрій до телевізора, комп’ютера, зовнішнім електронним носіям.

Далі детально розглянемо основні види плеєрів: CD-МР3-плеєр, HDD MP3-плеєр і Flash MP3-плеєр.

CD-МР3-плеєр

Призначений для відтворення файлів з CD-дисків.

Переваги:

 • Невелика вартість CD-дисків.
 • Композиції відтворюються моментально.

Недоліки:

 • Такий пристрій споживає багато енергії.
 • Має великі габарити, що привносить певну незручність під час користування.

yak vibrati mp3 ple r 2 - Як вибрати мп3 плеєр?

HDD MP3-плеєр

Зроблений на базі жорсткого диска, завдяки чому може похвалитися великою ємністю пам’яті до 160Гб.

Переваги:

 • Можливість записувати і зберігати велику кількість мультимедійних файлів.

Недоліки:

 • Чутливість до механічних пошкоджень. До даного приладу потрібно ставитися дуже акуратно, уникаючи під час користування ударів і падінь.

Flash MP3-плеєр

Даний пристрій є на сьогодні самим популярним серед своїх аналогів. Це пояснюється рядом достоїнств.

Переваги:

 • Невисока вартість приладу.
 • Міцність. Такий плеєр не боїться випадкових ударів або падінь з невеликої висоти.
 • Компактність.
 • Низьке споживання енергоресурсів.

Важливо! Такі плеєра володіють вбудованою пам’яттю, так і можливістю використання зовнішньої карти пам’яті. Ємність такого приладу може досягати 32 Гб.

Види

Flash MP3-плеєра діляться на кілька видів:

 • Прості моделі – не мають екрану або мають невеликий монохромний дисплей. Основне їх призначення – прослуховування музики і радіо.
 • Моделі з кольоровим екраном розміром від 1 до 7 дюймів. Дають можливість вибирати необхідні композиції, складати плей-листи, переглядати відео та фотографії, читати книги.

Важливо! Слід розуміти, що такі пристрої споживають більше енергоресурсів.

 • Плеєри-диктофони – цифровий диктофон з навушниками і вбудованим FM-тюнером.
 • Плеєр-накопичувач. Має USB-штекер, який дає можливість підключати пристрій до комп’ютера.

yak vibrati mp3 ple r 3 - Як вибрати мп3 плеєр?

Як вибрати плеєр? Основні параметри приладу

Розглянемо основні характеристики, на які варто звертати увагу, вибираючи таку електроніку.

Пам’ять

В якості носія інформації В МР3 плеєри використовується флеш-пам’ять або жорсткий диск. Останній є більш ємнісним, але менш надійним, ніж флеш-пам’ять. Це пояснюється крихкістю конструкції жорсткого диска.

Важливо! Флеш-пам’ять має ємність від 1 до 32 Гб, тоді як жорсткий диск здатний зберігати інформацію розміром до 320 Гб.

Людям, які часто змінюють вміст плеєра, буде досить і 8 Гб пам’яті. Для тих, хто бажає переглядати фільми та ролики краще вибрати пристрій з пам’яттю 16 Гб.

Важливо! Для прикладу візьмемо середні параметри відео і аудіо файлів. Одна пісня займає близько 4 Мб, таким чином, на пристрій з пам’яттю 1-2 Гб поміститься від 250 до 500 пісень. Фільм тривалістю 1,5 години якості DVD важить 700 Мб. Виходить, що на 4 Гб пам’яті плеєра може бути записано два фільми і 650 пісень.

Дисплей

Як вже згадувалося вище, є моделі плеєрів, які не мають екранів взагалі, це так звані іміджеві МР3-плеєри. Вони часто виконані у вигляді кулона або іншого стильного предмета.

Є прості моделі з невеликим монохромним дисплеєм розміром від 1 до 1,5 дюйма.

Якість зображення на портативних медіацентрах з кольоровими дисплеями в 1-7 дюймів залежить від дозволу екрану. Чим воно вище, тим краще якість зображення.

Важливо! Існують моделі з сенсорним екраном, що значно спрощує керування приладом.

Стаціонарні медіацентри позбавлені екрану. Дисплеєм для таких пристроїв служить екран телевізора чи комп’ютера, до яких вони через спеціальні роз’єми підключаються. Так можуть відтворюватися відео файли високого дозволу.

Важливо! Якщо ви плануєте тільки слухати радіо або музику, то купуйте MP3-плеєр з невеликим екраном. Вибираючи пристрій, з допомогою якого плануєте переглядати ролики або фотографії, звертайте увагу на розмір дисплея і його дозвіл.

yak vibrati mp3 ple r 4 - Як вибрати мп3 плеєр?

Підтримувані формати

Вибираючи MP3-плеєр, обов’язково потрібно звертати увагу на підтримувані формати відео і аудіо. Крім основних – МР3 і AVI форматів, було б добре, щоб прилад підтримував також формати OGG (при стиску файлу якість звучання залишається колишнім), WMA (за якістю звуку є кращим ніж МР3, а файли такого формату займають менше місця в пам’яті плеєра), WAV і ACC і FLAC (пісня буде оригінального якості, проте, місця може займати дуже багато), TXT формат текстових файлів, дозволяє читати книги на плеєрі).

Тип харчування

Звертайте увагу при виборі МР3-плеєра на тип його живлення. Він може бути двох типів:

 • Вбудований акумулятор. Плеєри з таким харчуванням компактні і легкі, однак, для підзарядки необхідний доступ до електричної мережі або комп’ютера.

Важливо! Звертайте увагу на час роботи без підзарядки плеєра і спосіб підзарядки.

 • Батарейки. Пристрої на батарейках не потребують підзарядки, тільки в зміні сіли елементів живлення. Такі плеєра є більш важкими і габаритними.

Важливо! Як правило, МР3-плеєр на батарейках або акумуляторі здатний працювати безперервно від 5 до 60 годин. Автономна робота пристрою повинна бути пропорційна обсягу вбудованої пам’яті. Так, плеєр на 4-8 Гб повинен працювати не менше 6 годин, на 16 і більше Гб – від 18 годин і довше.

Комунікативність

Даний параметр являє собою зручність видалення з плеєра і запису на пристрій відео і аудіо файлів.

Деякі прилади вже йдуть в комплекті зі спеціальними програмами, які дають можливість швидко підключитися до комп’ютера з метою обміну інформацією.

Важливо! Подібна комунікативність не дуже зручна, оскільки дозволяє підключитися до вашого комп’ютера тільки за допомогою установки цієї програми, а в разі втрати диска з програмним забезпеченням процес стає неможливим.

Враховуючи подібні можливості, краще вибрати той МР3-плеєр, який буде розпізнаватися комп’ютер без програмного забезпечення, як знімний диск.

yak vibrati mp3 ple r 5 - Як вибрати мп3 плеєр?

Управління

Перед покупкою попросіть продавця консультанта включити плеєр і перегляньте інтерфейс. Він повинен бути простим і зрозумілим, всі функції – доступними. Якщо це не так, то вам буде потрібно для елементарного його управління витратити чимало часу на вивчення інструкції.

FM-тюнер

Сучасні моделі МР3-плеєрів мають вбудований FM-тюнер. Він дозволить вам слухати радіохвилі.

Важливо! Гарною особливістю такої функції є мале споживання енергії батареї. Так, якщо заряду в пристрої залишилося зовсім мало, а музику все ж хочеться послухати, то скористайтеся даною функцією. Деякі моделі плеєрів можуть похвалитися наявністю можливості записувати музику з FM-тюнера.

Додаткові можливості

Звертайте увагу також на додаткові функції плеєра:

 • Деякі з них мають вбудований Wi-Fi-адаптер, і дозволяють підключатися до інтернету, качати безпосередньо цікавлять файли.
 • Сенсорний екран багато в чому спрощує керування пристроєм.
 • Bluetooth дає можливість без проводів з’єднуватися з навушниками, колонками, іншими пристроями для обміну інформацією.
 • Диктофон дозволяє записувати важливу інформацію.
 • USB-роз’єм дає можливість копіювати файли в пам’ять пристрою без використання спеціальних програм.

Важливо! МР3-плеєр, що має USB-роз’єм 2.0 буде працювати спритніше, ніж стандартний порт 1.1.

yak vibrati mp3 ple r 6 - Як вибрати мп3 плеєр?

Як вибрати мр3 плеєр? Корисні рекомендації

Крім описаних важливих характеристик, потрібно звертати увагу на деякі нюанси:

 • При виборі пристрою для прослуховування музики важливий також його зовнішній вигляд та комплектація. Природно, чим менше і легше плеєр, тим зручніше користуватися ним поза домом.
 • Добре, якщо в комплектації приладу входить чохол. Він допоможе зберегти плеєр в чистоті і вбереже від подряпин і інших механічних пошкоджень під час користування.
 • Обов’язково попросіть продавця включити плеєр і послухати його в роботі. Якість звуку повинне вас цілком задовольнити. Якщо ж в навушниках чути якісь зайві звуки і перешкоди, то від покупки такого плеєра краще відмовитися.

Важливо! Найчастіше навушники, які йдуть в комплекті до плеєра неякісно відтворюють музику, тому гарнітуру краще купувати окремо. А для перевірки якості плеєра йти в магазин краще вже зі своїми навушниками.

 • Перевірте поверхню корпусу плеєра і дроти на наявність пошкоджень. Пристрій повинен мати всі необхідні сертифікати, документи та гарантії.
 • Якщо ви збираєтеся купити плеєр з функцією відтворення відео, то обов’язково перевірте якість програвання файлів. У такому випадку найкращим варіантом буде пристрій з великим дисплеєм з високою роздільною здатністю.

yak vibrati mp3 ple r 7 - Як вибрати мп3 плеєр?

Як доглядати за МР3-плеєром?

Будь-яка техніка вимагає дбайливого звернення і правильного догляду. Ось основні правила, що дозволяють зберегти плеєр справним тривалий час:

 • Не можна кидати, кидати, пристрій, так як воно може зіпсуватися.
 • Не залишайте прилад довгий час без підзарядки.
 • Бережіть плеєр від вологи та бруду.
 • В разі поломки пристрою його слід віднести в сервісний центр до фахівців. Ні в якому разі не пробуйте самостійно знайти несправність і полагодити поломку, якщо далекі від світу електроніки, інакше можна зіпсувати плеєр.

Відеоматеріал

Як бачите, питання, як вибрати мп3 плеєр для музики, потребує більш детального вивчення, ніж здається на перший погляд. Перед покупкою краще ознайомитися з основними характеристиками подібних пристроїв і визначитися з метою такої покупки, щоб не переплачувати за непотрібні для вас опції. Дана стаття допоможе розібратися з функціональністю електронного пристрою і купити необхідний вам продукт.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *