Як вибрати парогенератор для домашнього використання?

yak vibrati parogenerator dlya domashn ogo vikoristannya 1 - Як вибрати парогенератор для домашнього використання?

До недавнього часу праски не знали конкурентів у боротьбі за красивий і акуратний зовнішній вигляд. Сьогодні їх значно потіснили парогенератори, переваги яких вже встигли оцінити багато господині. Інші ж замислюються про покупку такої чудо-техніки, тому сьогодні поговоримо про те, як вибрати парогенератор для домашнього використання, які параметри враховувати насамперед, на які характеристики орієнтуватися.

Основні характеристики

Насамперед з’ясуємо вимоги, що пред’являються до приладів. Відправляючись за покупкою, ви повинні звернути увагу на такі параметри:

 • Зручність, ергономічність.
 • Потужність.
 • Величина тиску при подачі пари.
 • Матеріал виготовлення підошви приладу.
 • Об’єм ємності для води.
 • Набір режимів.

Якщо ви підійдете до вибору девайса відповідально, а найголовніше — комплексно, покупка не розчарує, а порадує вас.

Функціонал

Зрозуміло, що головна функція парогенератора — це розгладження текстильних виробів. Причому, це можуть бути вироби з ніжною або грубої тканини. Праска, входить до складу парогенератора, може працювати як в звичайному режимі (горизонтальна прасування), так і в якості відпарювача.

Важливо! Для розгладження гардин і штор їх можна розвішувати одразу після прання. Застосування парогенератора зменшує часові витрати на домашні справи.

yak vibrati parogenerator dlya domashn ogo vikoristannya 2 - Як вибрати парогенератор для домашнього використання?

Однак на цьому список корисних функцій не закінчується. Ось додаткові можливості девайсів, які потрібно взяти до уваги, щоб вибрати хороший парогенератор для домашнього використання:

 • Ліквідація плям.
 • Чищення кахлю і швів між плитками.
 • Наведення чистоти в автомобільному салоні.
 • Знезараження в кімнатах.
 • Обробка постільних речей (ліквідація пилового кліща).

yak vibrati parogenerator dlya domashn ogo vikoristannya 3 - Як вибрати парогенератор для домашнього використання?

Як можна, використовуючи парогенератор, виводити плями:

 • Висока температура і розігрітий пар допомагають усунути плями від вина, чорнила або жувальної гумки.
 • Наліт жиру на плиті, кухонної витяжки або стінках духової шафи не можуть встояти від дії пари.
 • Мильний наліт на кахлі у ванній, який не беруть ніякі миючі засоби, розчиняється під дією парового струменя. Після такої обробки стіни виявляються не просто чистими, але і продезінфікованими, так як більша частина хвороботворних мікроорганізмів гине від високої температури.

Важливо! Незамінні парогенератори та для сімей, в яких живуть алергіки. Обробка постільних речей призводить до знищення пилових кліщів (фекалії і частки хітину кліща — сильні алергени). Прибирання за допомогою парогенератора мінімізує ризик виникнення алергічної реакції. Більш докладно про можливості застосування цього диво-приладу читайте в статтях:

 • «Що можна очистити пароочищувачем?»
 • Чищення дивана пароочищувачем Керхер.

yak vibrati parogenerator dlya domashn ogo vikoristannya 4 - Як вибрати парогенератор для домашнього використання?

Визначаємо оптимальну потужність

Від того, наскільки потужний прилад, залежить те, як він буде справлятися зі своїми завданнями. Необхідна вам потужність залежить від сценарію використання пристрою:

 • Якщо прилад потрібен вам як тільки прилад для прасування, надто потужна модель не потрібна. Але якщо вам доводиться прасувати речі з щільних матеріалів, то малопотужний прилад навряд чи впорається.
 • Вибрати потужний парогенератор потрібно і тим, у кого постійно не вистачає часу. Ніж потужність приладу вище, тим швидше він готовий до роботи і тим краще розгладжує речі.
 • Мінімальне значення потужності приблизно дорівнює 0,8 кВт. Для регулярної прасування цього цілком достатньо. Якщо ж вам потрібен універсальний помічник при роботі по дому, то потужностний діапазон становить 2,7-3,0 кВт.

Важливо! Зверніть увагу, за який час девайс готовий до роботи. Якщо часовий проміжок на підготовку становить менше 4 хвилин, то цього для побутового використання цілком досить. Купуючи парогенератор, попросіть продавця продемонструвати девайс у дії. Якщо вас все влаштовує, можна оформляти покупку.

yak vibrati parogenerator dlya domashn ogo vikoristannya 5 - Як вибрати парогенератор для домашнього використання?

Тиск пари

Цей показник, поряд з потужністю, теж важливий. Природно, чим більше тиск розігрітого пари, тим успішніше прилад справляється з поставленими перед ним завданнями.

У більшості випадків (якщо не брати до уваги моделі no name), величина цього показника вказується в технічних характеристиках:

 • Як правило, мінімальна величина складає 100 г/хв
 • Для виконання всього набору функцій цього недостатньо. Тому треба вибирати модель з тиском розігрітого пара від 200 м/хв

Важливо! Вибирайте парогенератор з функцією вертикального відпарювання. У цьому випадку набір виконуваних завдань істотно розширюється.

yak vibrati parogenerator dlya domashn ogo vikoristannya 6 - Як вибрати парогенератор для домашнього використання?

Резервуар для води

Від ємності резервуара, насамперед, залежить зручність роботи з приладом. Природно, що постійно доливати воду нікому не сподобається:

 • Є прилади з ємністю 0,3-0,4 к. Як показує практика, цього зовсім мало.
 • Для регулярного користування оптимальна ємність резервуара становить близько 1 л.
 • Якщо ви збираєтеся використовувати пристрій для наведення порядку в будинку, то краще всього вибрати модель з ємністю близько 2 л.

Важливо! Бажано придбати модель з прозорим резервуаром — так простіше відстежувати витрачання води.

yak vibrati parogenerator dlya domashn ogo vikoristannya 7 - Як вибрати парогенератор для домашнього використання?

Матеріал підошви

Щоб вибрати парогенератор для домашнього використання оптимального якості, як і в прасці, треба враховувати матеріал підошви. Тут можливі такі варіанти.

Сталь

Найбільш випробуваний матеріал — сталь, яка не втрачає актуальності до сьогоднішнього дня. Недолік сталевий підошви в тому, що вона гріється довго і маса у неї не маленька. У той же час, сталева поверхня стійка до механічних пошкоджень. Сталь забезпечує гарне ковзання по поверхні тканин.

yak vibrati parogenerator dlya domashn ogo vikoristannya 8 - Як вибрати парогенератор для домашнього використання?

Алюміній

Він застосовується в недорогих моделях. Маса алюмінію невелика, він нагрівається швидко. Однак від контакту з алюмінієвою поверхнею на речах можна виявити потертості, вони починають лисніти. Підошва з алюмінію — це далеко не кращий варіант.

Титан

Застосовується в дорогих моделях, в найкращих парогенераторах для дому. Титан швидко нагрівається. У той же час, він довговічний і надійний. Єдиний мінус такого приладу — велика маса.

yak vibrati parogenerator dlya domashn ogo vikoristannya 9 - Як вибрати парогенератор для домашнього використання?

Комбінований варіант

Поєднання декількох матеріалів (наприклад, алюміній з керамічним або тефлоновим покриттям) зустрічається в моделях середньої цінової категорії. Кераміка і тефлон відмінно гладять речі, але нестійкі до утворення подряпин.

Можливість регулювання режимів

Якщо модель парогенератора нерегульована (прилад працює з постійною кількістю пара), працювати з ним досить складно. Наприклад, при розгладженні речей з текстилю різної щільності потрібно більшу кількість пара. Природно, що парогенератор з декількома режимами переважніший.

Важливо! В даний час, на ринку з’явилися “розумні” пристрої, які самостійно підлаштовуються під властивості робочої поверхні або текстилю, вибираючи оптимальний режим. Вартість таких моделей дуже висока.

yak vibrati parogenerator dlya domashn ogo vikoristannya 10 - Як вибрати парогенератор для домашнього використання?

Додаткові функції

Слід звернути увагу і на такі характеристики:

 • Всмоктування. Функція всмоктування знадобиться, якщо ви використовуєте агрегат для ремонту приміщень, і здатність всмоктувати пил буде не зайвою. Чистка автомобільного салону або м’яких меблів буде ефективніше.
 • Самоочищення. Ця функція запобігає утворенню накипу. Якщо цієї функції немає, потрібно, щоб хоча б був індикатор, що попереджає про необхідність чищення приладу.

Важливо! Вибираючи парогенератор, зверніть увагу на масу виробу, оцініть, чи зможете ви працювати з ним більш або менш тривалий час. Якщо рука не втомлюється, то ця модель підходить вам.

yak vibrati parogenerator dlya domashn ogo vikoristannya 11 - Як вибрати парогенератор для домашнього використання?

 

Запобіжні заходи

Важливий момент, як і при виборі будь-якого електроприладу, — безпеку пристрою. Працюючи з парогенератором, ви повинні відчувати впевненість. Треба, щоб девайс був абсолютно безпечним, в тому числі і для малюків. У зв’язку з цим бажана функція автоматичного відключення.

Важливо! Не забудьте перевірити і якість зборки пристрою.

yak vibrati parogenerator dlya domashn ogo vikoristannya 12 - Як вибрати парогенератор для домашнього використання?

Огляд компаній-виробників

Отже, яку модель вибрати? Перераховані торгові марки вважаються кращими, а остаточний вибір — за вами.

Tefal

У загальній масі ця компанія випускає среднемощные прилади з підошвою з нержавіючої сталі (керамічне покриття), регульованою температурою і деякими іншими додатковими характеристиками. Середня цінова категорія.

yak vibrati parogenerator dlya domashn ogo vikoristannya 13 - Як вибрати парогенератор для домашнього використання?

Braun

У порівнянні з аналогічними моделями від конкуруючих компаній тиск пари декілька нижче. Рівень цін — середній. Прилади від “Браун” відрізняє хороша якість підошви.

Керхер

Прилади високої потужності, є функція всмоктування. Є можливість для горизонтального і вертикального відпарювання. У парогенераторів якісна підошва, тривалий робочий ресурс. Якість зборки відмінна. Вартість досить висока, але якість того варто. Мабуть, це — найкращі парогенератори для дому.

Важливо! У цього виробника лінійка подібних приладів дуже різноманітна. Щоб зрозуміти, що ж насправді вам потрібно, почитайте також про пароочисник Керхер для миття вікон.

yak vibrati parogenerator dlya domashn ogo vikoristannya 14 - Як вибрати парогенератор для домашнього використання?

Ровента

Потужні девайси з функцією постійної подачі пари. Підошва з нержавіючої сталі. Компанія випускає прилади різних цінових категорій.

Philips

Парогенератори з великою потужністю, що працюють практично безшумно. Можна використовувати для роботи з різними тканинами. Дуже зручні резервуари для води. Прилади оснащені індикаторами перегріву і забруднення.

yak vibrati parogenerator dlya domashn ogo vikoristannya 15 - Як вибрати парогенератор для домашнього використання?

Bosch

Парогенератори швидко готові до роботи, прекрасно пропрасовують речі. Прилади відрізняє економне і раціональне витрачання пара, що випускається під високим тиском. Техніку відрізняє хороша якість підошов, велика частина з яких керамічні. Є можливість виробляти вертикальне і горизонтальне відпарювання.

Відеоматеріал

Наведений огляд парогенераторів для будинку дозволить зробити вдалий вибір. Продумайте напрям використання приладу, оцініть обсяги робіт, і в магазин за покупкою!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *