Як вибрати пилосос для дому?

yak vibrati pilosos dlya domu 1 - Як вибрати пилосос для дому?

Кожна представниця прекрасної статі піклується про красу, чистоту та затишок у своєму домі. Хтось прибирає один раз на тиждень, а деякі люди можуть це робити кожен день. Однак у будь-якому випадку пил з’являється знову. Для прибирання цього сміття допоможе вам пилосос. Саме він наведе у вашому будинку чистоту за короткий проміжок часу. Сьогодні ми і поговоримо про те, як вибрати пилосос для дому,

на які нюанси варто звернути увагу при покупці цього пристрою.

Як часто і що саме будемо прибирати?

Сучасні пилососи істотно відрізняються від своїх попередників. Вони менше шумлять, краще чистять і володіють інноваційними фільтрами.

Перш ніж купувати кращий пилосос, варто задуматися над тим, яку площу агрегат буде прибирати, на якому типі ви зупините свою перевагу і варто спрогнозувати частоту використання.

Основні критерії, на які варто звернути увагу при покупці потужного пилососа:

 • тип фільтра;
 • ємність для збору пилу;
 • загальна потужність і всмоктування;
 • цінова категорія;
 • зручність в експлуатації.

Грунтуючись на перерахованих критеріях в комплексі, ви без проблем зможете вибрати кращий пилосос.

Пылесосборник і все про нього

Всі пилососи поділяються на такі групи за принципом збору пилу:

 • з мішком;
 • аквафільтром;
 • миючі;
 • з пластиковим контейнером.

Давайте більш детально розглянемо кожен тип пилозбірника і дізнаємося, як вибрати пилосос для дому.

yak vibrati pilosos dlya domu 2 - Як вибрати пилосос для дому?

Пилосос з мішком

Пилососи, обладнані мішком для збору пилу, є самими бюджетними моделями в магазині побутової техніки. Вони оснащені тканинним або одноразовим паперовим “кульком”:

 • Вироби з тканини необхідно періодично прати. Одного текстильного пакету вистачає на два роки користування.
 • Паперові пакети після одного використання необхідно викидати.

Важливо! Головним недоліком пилососа, оснащеного мішком, є запах пилу, який присутній в повітрі, коли прибираєте в приміщенні.

Контейнер для збору

Контейнери більш зручні для використання. При експлуатації пил потрапляє в мішок і збивається в твердий клубок, який потім легко викинути в сміття. При цьому пил не поширюється в повітрі, як це буває при вытряхивании мішка.

Після очищення контейнер необхідно помити і висушити.

Важливо! Головний недолік цього агрегату полягає в тому, що при роботі пил проходить через фільтр, який рекомендується міняти один раз в 5-8 місяців. Вартість даного фільтра складає одну третину від ціни пристрою. Саме тому не можна сказати, що прибиральний девайс з контейнером — це кращий пилосос.

Наприклад, пилосос Vitek VT-22 розрахований для активної експлуатації:

 • Ємність пластикового контейнера становить два літри.
 • Однак на практиці агрегат працює не більше 15 хвилин, після чого вимикається, так як перегрівся.
 • Через півроку варто замінити фільтр, який обійдеться не так і дешево — рівне ⅓ від вартості всього агрегату.

Важливо! З іншими моделями з хорошими характеристиками і відгуками про них ви можете ознайомитися з окремої статті «Рейтинг пилососів з циклонним фільтром».

yak vibrati pilosos dlya domu 3 - Як вибрати пилосос для дому?

Пилососи з вбудованим аквафільтром

Суть роботи потужних пилососів такого типу полягає в тому, що всасываемые пил і сміття проходять через фільтр і потрапляють в ємність з водою. При збиранні не виділяється жодної неприємний запах.

Головна перевага агрегатів з аквафільтром полягає в тому, що немає необхідності замінювати фільтри. Їх досить тільки мити і висушувати. Якість прибирання такими агрегатами — на вищому рівні.

Важливо! Незважаючи на наявність води в пилососі, він призначений для сухого прибирання. Якщо в ємність з вологою додати кілька крапель ефірного масла, тоді ваш дім наповниться приємним запахом.

Миючі потужні пилососи

Суть роботи такого потужного пилососа такий же, як і в агрегаті з аквафільтром. Однак додатково він оснащений ємністю з водою, яка дозволяє робити вологе прибирання підлоги, меблів, килимів та інших поверхонь. Для підвищення ефективності і полегшення всього процесу наведення порядку в будинку можна додатково придбати спеціальні засоби для миючих пилососів.

Важливо! Миючі пилососи є одними з найкращих за якістю. Однак варто враховувати високу вартість і велику вагу, який може варіюватися від 12 до 18 кілограм.

yak vibrati pilosos dlya domu 4 - Як вибрати пилосос для дому?

Види прибирання і призначення пилососів

В залежності від того, який вид прибирання ви віддає перевагу варто замислюватися про те, який вибрати пилосос для дому.

Існує три види прибирання:

 • суха;
 • волога;
 • комбінована.

Розглянемо кожну більш докладно.

Сухе прибирання

Сухий тип прибирання підходить в тому випадку, якщо в будинок немає дітей і алергіків. Потужний пилосос буде всмоктувати пил і сміття в пилозбірник, який може бути у вигляді мішка або контейнера. Після прибирання необхідно чистити дану комплектуючу частина.

Важливо! Агрегати, оснащені контейнером для збору пилу або ж текстильними мішками, за вартістю значно нижче своїх “побратимів”, що містять воду.

yak vibrati pilosos dlya domu 5 - Як вибрати пилосос для дому?

Вологе прибирання

Для вологого прибирання необхідний миючий пилосос. Він незамінний, якщо у вашому будинку є діти, домашні тварини і ви любите килими.

Важливо! Ні одна щітка або віник не зрівняється в збиранні з цим агрегатом.

Комбінована прибирання

Комбінована прибирання включається в себе суху з можливістю зібрати з підлоги розвинену воду. Великий модельний ряд представлений торговою маркою “Керхер”. Цей виробник допоможе підібрати саме той пристроїв, яке буде відповідати всім вашим вимогам.

Важливо! Покупка такого устаткування виллється в пристойну суму. Але все одно це буде дешевше, ніж замовляти професійні клінінгові послуги. Для порівняння ознайомтеся з тим, скільки коштує почистити килим в хімчистці.

yak vibrati pilosos dlya domu 6 - Як вибрати пилосос для дому?

Додаткові функції пилососів.

В незалежності від того, який тип пилососа ви збираєтеся купити, існують додаткові функції, якими може бути оснащена будь-яка модель такої техніки. Чим більше функцій, тим легше їм працювати і тим він зручніше у використанні.

Додаткові функції:

 • індикатор включення приладу;
 • сигнал, що повідомляє про наповнення контейнера або пилозбірника пилом;
 • функція захисту від перегріву двигуна;
 • захист від перепаду напруги в електромережі;
 • довгий шнур і його автоматичне намотування за допомогою кнопки;
 • кнопка регулювання режимом інтенсивності роботи на ручці.

Важливо! Крім вищеперелічених функцій, всі агрегати можуть мати свої особисті функції. Так, наприклад, миючий пилосос додатково може мити вікна, чистити килими спеціальною щіткою. У продажу навіть представлені такі цікаві рішення:

 • Пилососи для прибирання шерсті домашніх тварин.
 • Пилосос з пароочищувачем.
 • Парова швабра-пилосос.

yak vibrati pilosos dlya domu 7 - Як вибрати пилосос для дому?

Зручність використання

Вище ми вже писали про те, що якщо ви думаєте на тему, як вибрати пилосос для будинку, вам варто дізнатися, для якої площі він застосовується:

 • Для маленьких квартир підходять бюджетні моделі з мішком або контейнером.
 • Для великої площі варто придбати більш дорогі варіанти, які прослужать вам дуже довго.
 • По зручності можна сказати, що пилососи з аквафільтром, контейнером або мішком — зручні в застосуванні.
 • Миючий — вони великогабаритні, підходить не для кожної господині.

Важливо! При покупці, ми все ж рекомендуємо вам зупинити свій вибір на аквафильтре, так як вони мобільні, не займають багато місця, приносять тільки користь, до того ж, зволожують повітря.

yak vibrati pilosos dlya domu 8 - Як вибрати пилосос для дому?

Надійність виробника:

 • Якщо ви вирішили купити пилосос з мішком для збору пилу, тоді вам варто розглянути таких виробників, як Philips, Samsung і LG. Ми не радимо вам звертати увагу на торгові марки Scarlett і Maxwell, так як відгуки про них не найкращі.
 • При виборі пилососа з контейнером для пилу, ви можете віддати свою перевагу також Samsung і LG.
 • Миючі пилососи краще всього купувати фірми “Керхер”.

Важливо! Ще треба врахувати такі характеристики, як потужність всмоктування. Саме від неї багато в чому залежить, як швидко і якісно ваша збиральна техніка буде справлятися з пилом і брудом.

Ще один нюанс — принцип харчування. Тут можна розглянути 2 варіанти:

 • Бездротовий пилосос.
 • Звичайний або вертикальний пилосос з живленням від мережі.

yak vibrati pilosos dlya domu 9 - Як вибрати пилосос для дому?

Рейтинг пилососів 2017 року

На ринку представлена величезна безліч пилососів. Дуже важко вибрати найкращий. Це пов’язано з тим, що кожен споживач висуває свої вимоги до певного типу агрегатів. Однак ми підготували для вас рейтинг найпопулярніших пилососів 2017 року. Це — цікаві моделі, які мають невисоку ціну і володіють оптимальними якостями.

Samsung SC4520

Даний агрегат призначений для сухого прибирання. Він оснащений контейнером для збору пилу і фільтром, що миється. При цьому, дана комплектуюча очищає повітря. Потужність всмоктування досить висока і зберігається протягом усього прибирання.

yak vibrati pilosos dlya domu 10 - Як вибрати пилосос для дому?

Пилосос Thomas Twin XT

Цей потужний пилосос відноситься до типу миючих пристроїв. У ньому введена нова інноваційна технологія водяних фільтрів. За допомогою цього девайса ви зможете чистити, сушити, мити, зволожувати, очищати і ароматизувати повітря.

Спеціальні насадки, які йдуть в комплекті до цього агрегату, допоможуть навести ідеальний порядок у своєму домі. Жодна пилинка не потрапить у вашу оселю!

yak vibrati pilosos dlya domu 11 - Як вибрати пилосос для дому?

Пилосос LG VK 89382 HU

Нова модель пилососа, яка має циклонний фільтр. Під час прибирання весь пил потрапляє в контейнер і пресується. Тепер її міститься в три рази більше, ніж в аналогічних моделях. За рахунок цього переваги, вам удасться прибрати велику площу, не очищаючи при цьому пилозбірник.

yak vibrati pilosos dlya domu 12 - Як вибрати пилосос для дому?

Робот пилосос iClebo Arte

Новинка, що з’явилася на ринку зовсім недавно. Це — пилосос-робот, який має картограф приміщення і може долати поріжки, висотою до двох сантиметрів, при цьому працювати не тільки в сухому режимі, а проводити вологе прибирання.

Він видає досить мало шуму, може прибирати великі приміщення і самостійно ставати на підзарядку. Розумні девайси за відносно низьку ціну.

yak vibrati pilosos dlya domu 13 - Як вибрати пилосос для дому?

Порохотяг Electrolux zb 2901

Даний агрегат не має аналогів. Це — високоякісний вертикальний пилосос, який може прибирати не тільки підлоги, але і стіни, штори, меблі.

По комплектації — це два пристрої, які можуть працювати окремо один від одного. Мають ручне управління і акумулятор.

Відеоматеріал

Ми вам розповіли, як вибрати пилосос для дому. Підбирайте модель відповідно до особистих уподобань, особливостей вашого здоров’я і вдома. Не купуйте найдешевші агрегати. Нехай збиральна техніка буде надійною, практичною і прослужить вам дуже довго, звільняючи ваш час на відпочинок.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *