Як вибрати практичне підлогове покриття?

При капітальному ремонті будинку або в офісі стає актуальним питання: як вибрати практичне підлогове покриття? Різноманітність матеріалів, представлених у продажу, справді величезне. Конкретний вибір залежить від призначення, сценарію використання і функціоналу приміщення. Характеристики різних матеріалів, представлених в будівельних магазинах, різні. Одні — вимагають ретельного відходу і підходять лише для віталень, інші — завдяки водонепроникності, можуть застосовуватися в приміщеннях з підвищеною вологістю і великим ризиком забруднення, наприклад, на кухні або у ванній. В даний час, можна знайти покриття на будь-який смак і фінансові можливості. До недорогих видів відносять ламінат, деякі різновиди ковролін і лінолеум. Паркетна дошка, різні сорти паркету, природний і штучний камінь мають більш високу вартість.
Критерії вибору
При виборі практичного покриття для підлоги потрібно враховувати такі фактори:
- Витрати на придбання матеріалу і його укладання. Наприклад, якщо є фінансова можливість, можна настелити дорогі підлоги у всіх приміщеннях. Або в одній з кімнат використовувати дороге покриття, а в інших — обмежитися більш бюджетними варіантами.
- Практичність, стійкість до зношування. В кімнатах з високою прохідністю логічно використовувати більш міцні і зносостійкі види обробки. Це — плитка з кераміки або керамограніта, лінолеум або ламінат.
- Склад матеріалу. Якщо ви віддаєте перевагу виключно природним матеріалам або в сім’ї є алергіки, то краще використовувати натуральні та екологічно безпечні покриття. Такі види обробки рекомендовані та при облаштуванні дитячої.
- Зовнішній вигляд. Найчастіше вигляд покриття пов’язаний з його вартістю. Наприклад, штучний паркет або наливна підлога з об’ємним зображенням виглядає чудово, але і коштує дорого. Якісне дороге покриття прослужить довше, а також підкреслить високий статус його власника.
- Строк служби. Все залежить від того, як часто ви збираєтеся робити в квартирі ремонт. Наприклад, термін служби ковроліну складає в середньому 5-7 років, зручне підлогове покриття ПВХ прослужить до 10 років, а мармурова підлога майже вічний.
- Наявність тварин в будинку. Цей фактор також треба враховувати. Наприклад, собаки і коти дряпають кігтями коркове покриття. Якщо в будинку є тварини, небажаний і ковролін. Його складно очищати від шерсті і інших непередбачених собаче-котячих сюрпризів.
Тепер розглянемо, які матеріали для обробки підлоги краще в різних приміщеннях.
Вітальня
Це місце, де вся сім’я часто проводить час. З цієї причини, підлогове покриття повинне бути практичним, стійким до зношування, міцним, безпечним і, звичайно, красивим. Бажано придбати для залу добротне натуральне покриття, безпечне і дороге:
- Більш бюджетні різновиди — пробка, ламінат, лінолеум, ковролін, а також масивна дошка.
- З дорогих варіантів у залі можна використовувати натуральний камінь (наприклад, граніт або мармур), керамограніт або паркет.
Спальня, домашній кабінет
Тут потрібно вибирати не тільки гарні, але й комфортні матеріали, за якими зручно ходити босоніж:
- З недорогих матеріалів найбільш переважні килимова плитка або ковролін.
Важливо! Бажано вибирати покриття з вовни або іншого натурального матеріалу, за умови, якщо немає алергії.
- Більш дорогі матеріали для покриття підлоги в спальні — паркет або паркетна дошка.
Дитяча
Вибір матеріалу для обробки підлоги в дитячій — найбільш непроста задача. Головні вимоги до них — практичність, міцність, простота догляду, екологічна безпека:
- З недорогих варіантів для дитячої набувають лінолеум, мармолеум, килимову плитку, ковролін або ламінат.
- Паркет або паркетна дошка — більш статусні різновиди.
Кухня, їдальня
Підлоги на кухні і в їдальні повинні не просто естетично виглядати, але і бути практичними, стійкими до зносу, простими у догляді, адже їх часто доведеться відмивати від плям і забруднень.
Важливо! Тут принципово, щоб підлога вписувався в загальний дизайн приміщення.
Варіант:
- З варіантів низької і середньої цінових категорій виділяють лінолеум, кераміку, ламінат, наливний полімерний або пробкова підлога.
- Матеріали дорогий і представницької категорій — 3D-наливні підлоги, натуральні камені або керамограніт.
Ванна, санвузол
Вимоги до підлог у ванні чи санвузлі:
- Вологостійкість.
- Стійкість до зношування.
- Простота догляду і збирання.
- Відсутність ковзання.
- Привабливий вигляд.
Тут вибір практичного підлогового покриття може бути таким:
- Недорогі і середні за вартістю варіанти: вологостійкий ламінат, ПВХ-плитка, керамічна плитка, лінолеум, штучний камінь.
- Керамічна плитка елітного класу, мозаїка або наливна підлога — це більш дорогі види обробки.
Коридор, передпокій
Це — зона квартири з підвищеною прохідністю, з нього нерідко ходять у вуличному, не зовсім чистою, взуття. З цієї причини саме в передпокої накопичується вся занесена з вулиці бруд. Тому підлогове покриття повинне бути зносостійким, простим у догляді, вологостійким і не слизьким:
- З покриттів, що належать до бюджетних і середньої цінової категорії відносяться лінолеум, ковролін з невисоким ворсом або штучний камінь.
- Серед дорогих видів обробки можна відзначити мозаїку, високоякісну кераміку або природний камінь.
Балкон:
- Враховуючи специфіку приміщення, найбільш переважними для засклених балконів і лоджій є: дошка (терасна або з масивної дошки), керамічна плитка, керамограніт, лінолеум або штучна трава.
- Якщо простір не засклено, то найпрактичнішою обробкою є кераміка.
Відеоматеріал
Перш ніж зупинитися на тому чи іншому варіанті підлогового покриття для квартири, оцініть свої фінансові можливості, а також комфортність і довговічність обробки. Не на останньому місці — призначення кімнати, а також ваші особисті переваги.