Як вибрати процесор для комп’ютера?

yak vibrati procesor dlya komp yutera 1 - Як вибрати процесор для комп’ютера?

ЦПУ є головним компонентом у комп’ютері, який займається обробкою даних. Чіп представляє з себе набір мікросхем, які відповідають за обчислювальні процеси. Як вибрати процесор для комп’ютера? Цим питанням задаються багато користувачів, оскільки не кожен знає, на який саме критерій йому потрібно звернути увагу. Давайте розбиратися разом.

Головні технічні параметри

Для того щоб зрозуміти, як правильно вибрати процесор для комп’ютера, слід детально розглянути основні критерії:

 • Виробник. Сьогодні можна зіткнутися лише з двома — АМД і Інтел. Intel вважається лідером у виробництві процесорів, але AMD має одну вагому перевагу — це низька ціна.

Важливо! При однакових характеристиках, ціна на продукцію виробників може відрізнятися в півтора або навіть два рази.

 • Тактова частота. Значення цього параметру визначає кількість обчислень за одиницю часу. Грубо кажучи, цей показник і є “швидкість” вашого процесора.
 • Кількість ядер. Кількість ядер впливає на кількість програмного забезпечення, яке можна активувати в системі, не втрачаючи своєї продуктивності.
 • Частота системної шини. Ця характеристика визначає швидкість потоків інформації, яка виходить або виходить. Великі значення відповідають більшій швидкості обміну даними.
 • Пам’ять Кеш. Користувачі нерідко обділяють цей критерій увагою, але насправді, він відіграє особливу роль. Саме значення цього критерію впливає на більшу частину продуктивності.
 • Роз’єм. Тут особливо немає про що поговорити, оскільки тип роз’єму практично не впливає на працездатність чіпа.

Важливо! Варто зауважити, що у АМД і Інтел сокети завжди різні.

 • Споживання електричної енергії і системи охолодження. Чим потужнішим буде ЦПУ, тим більше енергії він буде споживати. А високе споживання енергії, в свою чергу, призводить до швидкого перегріву деталей.

Важливо! Температурні впливи можуть вивести компоненти з ладу, тому в конструкції просто необхідний спеціальний охолоджуючий кулер.

Відмінності двох лідируючих компаній

Якщо вас цікавить, як вибрати процесор для ігрового комп’ютера, варто визначитися з виробником. Вже не перший рік користувачі не можуть визначитися з лідером в області виробництва чіпів. Які ж відмінності в цих двох виробників?

Важливо! Якщо ви прийняли рішення збирати ПК самостійно, обов’язково зверніть увагу на статтю «Як вибрати материнську плату для комп’ютера?»

 • Почнемо, мабуть, з того, що ПРОЦЕСОРИ від Інтел базуються на технології гиперпрочности і мають збільшений обчислювальний конвеєр. Ці особливості дозволяють процесору швидко справлятися з низкою актуальних завдань: архівація, кодування відео та ін.
 • Продукція АМД не сильно відстає від опонента, але “думає” трохи довше.

Важливо! Насправді, кожен вибирає сам, тому вибрати лідера не вийде. Intel славиться низьким споживанням енергії при високій швидкості роботи, але AMD більш доступний для рядового користувача, тому підсумкове рішення будете приймати тільки ви.

yak vibrati procesor dlya komp yutera 2 - Як вибрати процесор для комп’ютера?

Як вибрати компонент?

Щоб вірно відповісти на це питання, необхідно визначитися з рядом завдань, які ви хочете покласти на плечі свого комп’ютера:

 • Якщо ви хочете проводити час за вимогливими комп’ютерними іграми, то більше уваги слід приділити не ЦПУ, а графічному адаптеру, характеристики якого дозволяють встановити той чи інший рівень графіки в іграшках. Але навіть і в цьому випадку однієї лише відеокарти буде недостатньо — необхідно правильно вибрати чіп, для того щоб графічний адаптер повністю розкрив свій потенціал.
 • Якщо ж комп’ютер вам потрібен лише для навчання або роботи в офісі, процесів можна вибрати простіше, адже стандартне програмне забезпечення багато ресурсів у вас не забере.

Як вибрати процесор для ігрового комп’ютера? Зараз ми спробуємо дати вам саму важливу інформацію для відповіді на це питання.

Важливо! Системний блок є основною складовою персонального комп’ютера, дізнайтеся, які блоки живлення для комп’ютерів краще.

Ігрові ПК

У ігромана персональний комп’ютер повинен відповідати цілому ряду вимог. Для самих простеньких ігор девайс повинен мати не менше чотирьох потоків даних.

Важливо! Багато незалежні тести показали користувачам, що сучасна технологія Intel (Hyper-Treading) дозволяє досягти більшого числа кадрів в секунду.

Для найпростіших ігрових дисциплін цілком достатньо буде того ж Core i5. Продукція конкурента Інтел показує себе трохи гірше. До купівлі для ігор рекомендуються наступні процесори:

 1. Інтел Кор i5 IVY Bridge.
 2. Інтел Кор i5-4440.
 3. АМД FX-8350 “Вішера”.

Важливо! На якому б з процесорів ви не зупинили свій вибір, не забудьте і про систему охолодження. Клікайте по посиланню, як правильно встановити вентилятор в корпус комп’ютера.

yak vibrati procesor dlya komp yutera 3 - Як вибрати процесор для комп’ютера?

Для домашнього використання або офісної роботи

Браузери, редактори тексту і інші прості інструменти не вимагають значних потужностей для обробки. Якщо комп’ютер вам потрібен тільки для таких цілей, можете просто акцентувати увагу на об’єм пам’яті накопичувача.

Важливо! Якщо ви плануєте переглядати фільми, відео, а також слухати музику на своєму комп’ютері, вам знадобляться колонки. Для вас буде корисна інформація описана в статті «Доолонки для комп’ютера.»

Найбільш оптимальними рішеннями для цього випадку є наступні бюджетні процесори:

 1. Intel Core i3 або i5.
 2. Intel Celeron G1820.
 3. AMD ATHLON II X2 255.
 4. AMD ATHLON II X4 750K.
 5. AMD A8-6600K.

Важливо! Все більшої популярності набирають зараз SSD диски, не дивлячись на свою високу вартість. Якщо для вас важливою є продуктивність і не лякає вартість, ознайомтеся з інформацією,як вибрати SSD диск для ноутбука.

yak vibrati procesor dlya komp yutera 4 - Як вибрати процесор для комп’ютера?

ТОП-5 чіпів на думку користувачів

Можливо, з вибором вам допоможе рейтинг самих кращих процесорів для комп’ютера на думку інтернет-співтовариств:

 • Intel Core i7-990x. Прекрасно підійде геймерам, оскільки володіє самими актуальними характеристиками на поточний рік. Вартість — 660$.
 • i7-3970X Extreme Edition. Також вкрай популярна модель з дуже суттєвими параметрами, яких цілком достатньо для роботи в вимогливому софті. Вартість — 760$.
 • i5-4690K. Бюджетна модель з хорошими показниками швидкодії. Якщо вам потрібен процесор для роботи в офісі, рекомендуємо вам саме цю версію. Вартість — 360$.
 • AMD FX-9370. Дуже потужна модель з високими показниками швидкодії. Підійде і для ігор, і для високоякісного софту. Вартість складає всього лише 370$.
 • Intel Xeon E3-1230 v3. Ще один бюджетний варіант, який ідеально підійде для студентів. Обійдеться такий чіп десь у 330 доларів США.

Важливо! Не забудьте потурбуватися про захист свого комп’ютера від стрибків напруги, за допомогою безперебійники, переходьте за посиланням і дізнаєтеся, як вибрати ДБЖ для комп’ютера.

Відеоматеріал

Хотілося б ще раз згадати, що ігрові процесори для комп’ютера обійдуться значно дорожче, ніж їх бюджетні аналоги. Вибирайте компоненти з розумом і не забувайте дивитися на відгуки покупців до товарів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *