Як вибрати ракетку для великого тенісу?

yak vibrati raketku dlya velikogo ten su 1 - Як вибрати ракетку для великого тенісу?

Сьогодні великий теніс є дуже популярним видом спорту, а кількість бажаючих зайнятися ним збільшується з кожним роком. При цьому, як в будь-якому серйозному спорті, велику роль відіграє правильний підбір інвентарю. А головний елемент інвентарю у тенісиста — це ракетка. Дуже важливо вибрати не тільки за віком, тут відіграють роль безліч дрібних чинників. Сьогодні ми вам розповімо про те, як вибрати ракетку для великого тенісу.

Вибір за віком

Для початку розберемося, як вибрати ракетку для великого тенісу дитині. Тут треба бути розважливим і не купувати ракетку “на виріст”.

Важливо! Дитина повинна тримати виріб за ручку, а при великих розмірах він інстинктивно почне робити це трохи вище, що правилами тенісу заборонено.

Варто враховувати не тільки вік, але і зростання малюка:

 • При зростанні до 1 м 18 см краще брати ракетку довжиною 21 дюйм, або 53,3 див.
 • При розмірах 119-135 см рекомендується довжина 23 дюйма, або близько 58 див.
 • Для дітей зростом 136-150 см підійде ракетка розміром 25-26 дюймів.
 • Відповідно — для дітей вище 150 см потрібна буде довжина 27 і більше.

Важливо! Дорослим же варто підбирати індивідуально, так як різні ракетки призначені для різних типів гри.

Матеріал

Дітям краще всього купувати алюмінієві ракетки, так як вони більш міцні і дешеві, а отже, ризик зламати їх дитиною під час гри зменшується. Для дорослих рекомендується композит або графіт.

Товщина

Важливим чинником є і товщина виробу. Перевірити її досить просто: потрібно обхопити ручку і подивитися на що утворився між пальцями і долонею зазор. Якщо його ширина приблизно дорівнює ширині вашого вказівного пальця, то ручка даної товщини вам підходить.

Є і стандартні параметри, на які теж можна орієнтуватися:

 • Оптимальна довжина кола для дитини — 1-2 дюйма.
 • Для жінок це близько 3-4 дюймів.
 • Для чоловіків підійде розмір 5-6 дюймів, або 7 — для людей з великими долонями.

Вибір за розміром головки

Як вже було сказано, вибирати тенісну ракетку варто не тільки за віком та зростання, але і за стилем гри.

Важливо! Більш важкі зроблять удар сильніше, але з ними складніше маневрувати і управляти м’ячем. Більш легкі ж роблять замах легше, однак, для сильного удару доведеться докласти більше сил і замахнутися сильніше.

При цьому велику роль відіграє розмір голівки. За площею вони поділяються на групи:

 • Standard (старі дерев’яні ракетки) — 426 кв. см, найменші, зараз вже майже не використовуються професіоналами.
 • Midsize — 452-574 кв. см, трохи більші за попередні. Здійснюють кращий контроль ударів, але потужність цих ударів помітно падає.
 • Midplus (або Mid-over) — 580-677 кв. см, середній розмір. Володіє потужним ударом, так і хорошим контролем.
 • Oversize — 710-742 кв. см, великі головки, що забезпечують велику силу і слабкий контроль удару. Вага також має значення.
 • Super Oversize — 748-871 кв. см, дуже великі. Вкрай не рекомендуються початківцям. Забезпечує дуже поганий контроль удару, але при цьому максимально потужний при подачі.

yak vibrati raketku dlya velikogo ten su 2 - Як вибрати ракетку для великого тенісу?>Щоб розібратися у всьому цьому різноманітті і вибрати ракетку для великого тенісу, ідеально вам підходить, врахуйте такі поради:

 • Ракетки з більш маленькими головками (тип Midsize) в основному призначені для подачі та ігри з літа. Також подібні ракетки хороші проти важких варіацій, бо забезпечують кращий контроль удару.
 • Ракетки типу “Oversize” і “Super Oversize” підходять для гравців задньої лінії, так як допомагають краще закручувати і підрізати м’яч. Удари таких ракеток більш потужні за рахунок більшої ваги.

Важливо! Головна зручність при грі ракетками з головкою великої площі — це так званий SweetSpot. Його суть проста — чим ближче до центру сітки м’яч, тим комфортніше буде його відбити. Область навколо центру мережі і називається SweetSpot. У “Oversize” і “Super Oversize” він максимально великий, що знижує ймовірність нецентральних ударів.

 • Тип Oversize також підходить для подачі з літа, але контролює удар він значно гірше. Хорошим компромісом буде MidPlus, який є “золотою серединою” — вона краще контролює удари, і при цьому удари їй могутніше маленьких.

Товщина обода

Від товщини обода залежить потужність удару і міцність сітки. Товщина зазвичай різниться від 18 мм до 30. Як підібрати потрібну товщину? Тут все залежить від навичок: чим швидше ви змахуєте ракеткою, чим більше ваші рухи під час удару по м’ячу, тим товщі обід нам потрібен.

Важливо! Варто пам’ятати, що при товстому ободі підвищена ймовірність попадання на нього м’яча при закрученому ударі. Єдиний спосіб уникнути проблеми — довгі тренування.

Баланс головки і ручки

Знайдіть середину ракетки і покладіть її на вказівний палець. Виріб може бути збалансовано по центру, до ручки або до голівці. Якщо центр ваги буде нахилений в сторону головки, то виріб буде здаватися більш важким, якщо навпаки — більш легким.

Тут все просто:

 • Перший варіант придатний для тих, хто воліє грати на задній лінії.
 • Ракетки другого типу підходять для гри з літа — там, де важлива швидкість рухів.

Важливо! У тенісній ракетці відчутний кожен грам, тому навіть мала перевагу кардинально змінює відчуття від використання виробу.

Ракетки для новачків

Ви, мабуть, все ще ставите питанням, як вибрати ракетку для великого тенісу початківцю. Тут все не так однозначно, як хотілося б. Крім всіляких фізичних параметрів за типом величини долоні, важливі також нюанси, які з першого разу не виміряти. Про них ми вже розповіли раніше. Але все ж, яких порад варто дотримуватися при виборі ракетки початківцям?

 • Не женіться за дорогим інвентарем. Звучить банально, однак, деякі люди впевнені, що комфорт при використанні залежить від ціни виробу. Це не так. Навіть найдорожча ракетка може вам не підійти за вагою, розміром або товщині.
 • Для початку варто взяти відносно легкі ракетки, а тільки після нарощування досвіду переходити на більш важкі екземпляри.
 • Повертаючись до теми балансу ручки і головки, для початківців підійдуть ракетки з центром тяжкості рівно посередині, так як вони у зверненні універсальні.

Важливо! Парочка рад по догляду за ракеткою:

 1. Тримайте її в спеціальному чохлі в сухому прохолодному місці.
 2. Уникайте постійного попадання сонячних променів — це може завдати шкоди покриттю.
 3. Вкрай не рекомендується зберігати виріб в багажнику машини, так як там температура може досягати 60 градусів за цельсієм, що згубно для струн.

Відеоматеріал

Озброївшись знаннями і корисними порадами з цієї статті, ви тепер можете сміливо відправлятися в магазин спорттоварів, щоб на практичній “примірці” зрозуміти, чим відрізняється одна модель від іншої і підібрати собі оптимальний інвентар для гри у великий теніс.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *