Як вибрати шафу-купе?

Шафи-купе на сьогоднішній день користуються величезною популярністю у споживачів. Це пов’язано з тим, що завдяки їм можна компактно скласти речі, при цьому “виграти” кілька зайвих метрів вільного простору. Для того щоб такий предмет меблів був дійсно зручним, слід знати, як вибрати шафу-купе з урахуванням його особливостей і місцем майбутнього розміщення. Тому пропонуємо вашій увазі кілька вельми корисних порад, які допоможуть вам у процесі вибору і розробки майбутнього дизайну шафи-купе.

Які бувають шафи-купе?

Перед тим, як придбати ту чи іншу модель, дуже важливо визначитися з конструкцією, яка вам необхідна, так як від цього буде залежати подальший дизайн виробу. Шафи-купе умовно поділяють на такі види:

  • Корпусний. Його основною перевагою є те, що таку модель можна встановити в будь-яку точку квартири або будинку, а з часом змінити його місце розташування.
  • Вбудований. Такий шафу встановлюють тільки один раз, і він не може бути переставлений. Це пов’язано з тим, що в даній конструкції відсутні деякі деталі, які властиві корпусного шафи-купе. Основна його перевага полягає в тому, що він ідеально підходить для невеликих приміщень, так як займає небагато місця і розміщується найчастіше в кутах.

Важливо! При виборі вбудованого шафи-купе слід звернути свою увагу той факт, що його не рекомендується встановлювати до стін з гіпсокартону.

Як вибрати шафу-купе?

Для того щоб не помилитися з покупкою такої меблів, слід враховувати всі нюанси, які можуть виникнути в процесі вибору.

Визначаємося з дизайном

Основною відмінністю шафи-купе від інших моделей є наявність в оформленні безлічі різноманітних деталей, виконаних з металу, дерева, пластику або скла. Це дає можливість підібрати потрібний дизайн підходить до всіх стилів оформлення інтер’єру.

Важливо! Крім того, як скористатися вже готовими варіантами оформлення, ви можете створити свій під замовлення. Звичайно, така шафа буде трохи дорожче, але зате ви станете володарем унікальної меблів, виконаної в одиничному екземплярі.

Крім того, величезну увагу слід приділити і колірного оформлення. Колір готового виробу повинен ідеально вписуватися в інтер’єр, тому шафа-купе повинен бути виконаний в тій же кольоровій гамі, яка присутня в приміщенні. Якщо шафа буде великим і громіздким, то колірну палітру слід розміщувати рівномірно.

Важливо! Якщо ви сумніваєтеся або не впевнені в правильності свого вибору, зупиніться на дзеркальному дизайні. Крім того, що це дуже стильно, ви візуально збільшите простір.

Вибираємо матеріал для фасаду

Для того щоб правильно вибрати шафа-купе в прихожу, спальню, вітальню, дитячу чи іншу кімнату, дуже важливо приділити увагу майбутньому фасаду. Найчастіше їх виготовляють з:

  • Скла, тонованого під срібло або бронзу, а також дзеркал;
  • Плиток або панелей з дерева;
  • Кольорових або прозорих стекол.

Такі фасади можуть використовуватися як самостійно, так і шляхом їх комбінації. Наприклад, скла або дзеркала накладають полімерний кольоровий лак, батік, трафарети або мозаїку.

Важливо! Дуже оригінальними є шафи-купе, фасад яких прикрашений ручним розписом.

Підбираємо двері

Двері шафи-купе можуть бути досить великими і мати висоту близько 2,65 метрів, а шириною доходити до 1 метра.

Важливо! Вибираючи двері, завжди орієнтуйтеся на фасад, так як якщо вони будуть надто важкими, то просто не зможуть нормально функціонувати.

Крім того, слід обов’язково звернути свою увагу на механізм відкривання дверей. Він може бути:

  • Роликовий. В цьому випадку двері шафи-купе вбудована в металеву раму, а рухи відбуваються вздовж паза на роликових напрямних. Такий спосіб є найпоширенішим і дешевим, але при цьому менш надійним. До недоліків можна віднести те, що через потрапляння стороннього предмета або випадкового удару, ролики можуть просто вислизнути з пазів і зламатися.

Важливо! При виборі роликової системи відкриття дверей завжди уточнюйте, з якого матеріалу вони виготовлені. Самим кращим варіантом вважається метал, менш стійким — пластик з ПТФЕ-покриттям. Коліщатка, які виконані з простого пластику, краще не вибирати, так як вони не прослужать вам і року.

  • Монорельсовий. У цьому випадку ролики рухаються по спеціальних монорельсам. Такі моделі коштують набагато дорожче, але при цьому вони надійніше захищені від випадкового “вислизання”.

Вибираємо профіль розсувної конструкції шафи-купе

Профіль — це сама конструкція шафи, тобто металева рама, система направляючих і т. д. Він може бути виготовлений з різних металів. Найпопулярнішими є такі види профілів:

  • Сталевий. Така система найбільш поширена і досить бюджетна. Її перевага полягає в довговічності і надійності. Єдиним недоліком даної конструкції є шум, який виходить під час відкривання або закривання дверцят шафи. Це пов’язано з тим, що такий профіль кілька “відтягує” дверцята, тим самим створюючи навантаження на фурнітуру.
  • Алюмінієві. Ці конструкції коштують трохи дорожче, але при цьому вони виглядають набагато вишуканіше, акуратніше і оригінальніше. Такі системи набагато тонше, ніж попередні, тому у вас буде більше можливостей для оформлення фасаду дверей. Основна їх перевага в тому, що вони абсолютно безшумні. Єдиним недоліком такої конструкції є те, що алюмінієві профілі не витримують навантаження, тому термін їх служби складає не більше 8 років, на відміну від сталевого профілю, який служить майже все життя.

Внутрішня наповненість

Для того щоб правильно вибрати шафу-купе, дуже важливо визначиться з його “внутрішнім світом”, так як від цього буде залежати його функціональність і зручність. Наприклад, зверніть свою увагу не на прості висувні ящики, а на ті, які можна вийняти повністю. Або ж, можливо, вам знадобиться пантограф, завдяки якій ви зможете розмістити одяг у два рівня з функцією опускання другого поверху.

Важливо! При розробці внутрішнього дизайну завжди уточнюйте відстань між полицями. Воно повинно бути не менше 30-35 сантиметрів, щоб не було занадто вузько, і не більше 60-70 сантиметрів, щоб було зручно розміщувати речі.

Внутрішню наповненість завжди потрібно планувати і проектувати заздалегідь, незалежно від майбутнього змісту шафи-купе. Найчастіше для внутрішнього планування використовують:

  1. Стандартні і висувні полиці;
  2. Звичайні і висувні ящики;
  3. Штанги для одягу (вони можуть бути “під плащ” і мати довжину близько 150 сантиметрів, а також “теніски” — близько 120 сантиметрів);
  4. Висувні сітчасті корзини на роликах розташовані в нижній частині;
  5. Міні-ліфт для ременів і краваток;
  6. Стільникові полиці;
  7. Сталеві і алюмінієві вішалки;
  8. Сітки або ескалатори для зберігання меблів;
  9. Додаткова внутрішня підсвітка.

Важливо! При розрахунку майбутнього розміру шафи-купе потрібно враховувати:

  • Масивну конструкцію дверей, під яку необхідно відвести не менше 8 сантиметрів;
  • 50 сантиметрів глибини залишити під нижню білизну;
  • Близько 160 сантиметрів рекомендується відводити під верхній одяг;
  • Мінімум 90 сантиметрів виділити під зберігання костюмів і сорочок.

Не забуваємо і про фірмах-виробниках

Перед тим, як замовити шафу-купе, необхідно дотримати певні “правила обережності”:

  • Попередньо уточніть, який час обрана вами компанія знаходиться на ринку.

Важливо! Звертайте свою увагу на виробників і продавців, які на меблевому ринку знаходяться не менше 5 років і зарекомендували себе тільки з позитивної сторони.

  • Вивчіть і проаналізуйте відгуки покупців.
  • Проаналізуйте і порівняйте ціни на обрану вами модель або аналогічну серед інших виробників.
  • Дізнайтесь про наявність центрального офісу, а також про спектрі додатково наданих послуг.

Важливо! Завжди уточнюйте наявність гарантії на придбаний вами товар.

Як вибрати шафу-купе в спальню?

Купуючи шафа-купе у спальню, потрібно враховувати те, щоб він був функціональним, достатньо містким, але не громіздким, при цьому ідеально вписувався в загальний інтер’єр кімнати. Тому:

  • Якщо приміщення має невелику площу, то в цьому випадку ідеальним варіантом стане модель з дзеркалами. Завдяки такому рішенню, ви зможете візуально збільшити простір.
  • Для спальні великих розмірів краще всього підбирати кутові моделі шафи-купе. Таким чином ви зможете підкреслити всі особливості дизайну інтер’єру.

Як вибрати шафу-купе в передпокій?

Що стосується передпокою, то в цьому випадку найкращим варіантом стане модель з наявністю великого дзеркала, полицею для телефону, вішалкою, а також туалетним столиком.

Важливо! При виборі шафи-купе не забувайте про те, що він повинен повністю відповідати і доповнювати інтер’єр приміщення. Наприклад, якщо передпокій оформлена в Мінімалізмі, найкраще всі аксесуари заховати за дзеркальними дверцятами шафи.

В якості внутрішнього наповнення необхідно завчасно продумати і розташувати ємності і полички для зберігання таких предметів, як рукавички, головні убори, парасольки, шарфи і всілякі засоби, необхідні для здійснення догляду за одягом і взуттям.

Важливо! Під час купівлі та планування майбутнього дизайну шафи-купе дуже важливо передбачити наявність спеціальної полиці для взуття. Розміри її цілком залежать від кількості членів сім’ї. Крім того, не забудьте про пуфику, адже це дуже зручно.

Як вибрати шафу-купе у вітальню?

Так як вітальня кімната є обличчям вашого будинку, дуже важливо, щоб шафа-купе був досить містким і ідеально гармоніював із загальним оформленням інтер’єру. Тому, вибираючи такий шафа для вітальні кімнати, найкраще звернути свою увагу на комбіновані моделі. Наприклад, з наявністю відкритих і закритих стелажів. У відкритих можна розмістити відео – та аудіотехніку, а закриті — заховати речі від сторонніх очей.

Відеоматеріал

Як бачите, вибрати шафа-купе досить нескладно, якщо враховувати поради та рекомендації наших фахівців. Застосовуючи їх на практиці, ви підберете саме ту модель, яка буде не тільки головним і яскравим акцентом інтер’єру, але і дуже функціональним елементом меблів, в якому ви зможете з легкістю розмістити всі свої речі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *