Як вибрати швейну машину для дому під всі типи тканин?

yak vibrati shveynu mashinu dlya domu p d vs tipi tkanin 1 - Як вибрати швейну машину для дому під всі типи тканин?

Швейна машинка в будинку — це предмет першої необхідності. Завдяки даному агрегату можна як полагодити стару, так і пошити нову одяг, постільна білизна або текстильні предмети інтер’єру. Сучасний ринок побутової техніки переповнений найрізноманітнішими моделями швейних машин. Тому при їх виборі може розгубитися навіть досить досвідчений користувач, а для новачка це взагалі стане непереборною дилемою. Для того, щоб ви могли правильно підібрати потрібну модель, ми розповімо вам, як вибрати швейну машину для дому під всі типи тканин.

Вибираємо швейну машинку для домашнього використання — правильно ставимо цілі

Визначаючись із вибором моделі, слід враховувати той факт, що універсальних машин, які підійшли б абсолютно кожному в природі, просто-напросто не існує. Тому ви повинні чітко усвідомити і визначитися з тими критеріями, які пред’явіть даного агрегату, в яких цілях ви її будете використовувати. При виборі певної моделі швейної машинки, ви повинні враховувати наступне.

Ваш рівень майстерності

Якщо ви — новачок швейної справи, вам краще уникати швейних машин з наявністю великої кількості функцій і програм, так як ви просто не будете ними користуватися, а лише заплутаєтеся. Для досвідчених майстринь така модель тільки допоможе в удосконаленні навичок.

Ваші матеріальні можливості

Ціновий діапазон швейних машин варіюється від дешевих до механічних досить дорогих сучасних комп’ютерних моделей. Тому для того, щоб звузити пошук, краще всього спочатку визначитися з тієї сумою грошей, яку ви готові заплатити за придбання такого пристрою.

Мета і завдання

Подумайте, що саме ви будете шити на швейній машинці, так як від цього безпосередньо залежить ваш майбутній вибір:

 • Для нескладного пошиття та ремонту одягу вам підійдуть найпростіші варіанти.
 • Що стосується виконання більш складних процесів, слід вибирати моделі дещо вдосконалені, наприклад, для підрублювання тканин або обметування петель підійде машина з наявністю оверлока.

Важливо! Купуючи швейну машинку, перед вами постає можливість пошиття нових речей для себе і близьких. Ми можемо запропонувати вам випробувати свої сили у виготовленні наступних речей:

 • Як зшити спідницю своїми руками без викрійки?
 • Як зшити шкіряну куртку самостійно?
 • Як зшити пухова ковдра своїми руками?
 • Як самостійно швидко зшити кардиган без викрійки?
 • Як зшити плаття трапеція?

Гнучкість і простота налаштувань

Детально перегляньте запропоновані моделі і розгляньте ті, в яких присутня можливість регулювання довжини та ширини стібка. Таким чином, з одним і тим же видом рядки ви зможете виробляти кілька комбінацій.

Важливо! Найкращими швейними машинами вважаються ті, у яких ширина стібка регулюється в діапазоні від 0 до 7 міліметрів, а довжина — від 0 до 5. Новачки можуть більш детально ознайомитися, як заправити швейну машинку, а також вивчити які нитки краще вибрати для оверлока.

Наявність додаткових аксесуарів

Це набагато розширює функціональні можливості швейної машини.

Важливо! При виборі певної моделі швейної машини завжди звертайте свою увагу на те, щоб були в наявності окремо продаються аксесуари або запасні частини на випадок поломки.

yak vibrati shveynu mashinu dlya domu p d vs tipi tkanin 2 - Як вибрати швейну машину для дому під всі типи тканин?

Інші критерії:

 1. Габарити. Слід враховувати той факт, що агрегати невеликого розміру займаю менше робочого простору, але при цьому менш функціональні, на відміну від більш громіздких моделей.
 2. Частота використання. Якщо ви збираєтеся працювати на швейній машині щодня, то кращим варіантом стане механічна модель. Що стосується автоматичних, то на їх пошук вам доведеться витратити трохи більше часу.
 3. Тип тканини. Дуже важливо визначитися, з якою тканиною ви будете працювати, так як більшість моделей з легкістю справляються з легкими костюмними і трикотажними тканинами, а при роботі з більш щільними матеріями у вас можуть виникнути проблеми.

Важливо! Щоб вибрати швейну машину для дому під всі типи тканин або конкретні з них, врахуйте наступне:

 • Для тонких і делікатних тканин слід вибирати модель з регульованою тефлонової лапкою і тонкими голками.
 • При роботі з товстими тканинами необхідний довгий стібок, тому вам слід звернути свою увагу на моделі з можливістю зміни ширини стібка і досить високою лапкою.
 • Що стосується портьєрних тканин, краще всього підбирати швейну машину з наявністю додаткового столика.
 • Для обробки трикотажних тканин повинна бути спеціальна функція і додаткові аксесуари, призначені для цих цілей.

Основні критерії за технічними характеристиками

При виборі швейної машинки для початківців потрібно звернути свою увагу на моделі, які відповідають наступним базовим критеріям:

 • Матеріал, з якого виготовлений корпус і аксесуари. Більшість моделей економ-класу виготовлені з пластику, який досить крихким і не витримує тривалих робіт. Тому перед покупкою завжди звертайте увагу на те, щоб основні деталі були виготовлені тільки з металу.
 • Сила проколу. Від потужності агрегату безпосередньо залежить і сила проколу. Наприклад, бюджетні моделі не підійдуть для роботи з щільними тканинами, тому для цих цілей доведеться підшукати щось подорожче.

Важливо! У деяких моделей швейних машин є функція регулювання сили проколу.

 • Швидкість шиття. У цьому випадку діє принцип “чим сильніший тиск на педаль, тим швидше машинка шиє”, тому швидкість шиття залежить виключно від вашого вміння працювати з даним агрегатом.
 • Тиск лапки. В залежності від обраної вами моделі, дана функція може регулюватися як вручну, так і автоматично.
 • Тип човника. В залежності від моделі швейної машинки, розрізняють два типу човників:
  1. Вертикальний. В основному він стоїть на недорогих електромеханічних і механічних моделях. Такі машинки працюють досить голосно, а за рахунок того, що металевий човник, у швачки немає можливості перевірити кількість ниток, які перебувають на шпульці.
  2. Горизонтальний. Встановлений на професійних і дорогих агрегатах. У цьому випадку шпулька знаходиться під прозорою кришечкою човника, за рахунок чого є можливість проконтролювати кількість намотаних ниток.
 • Види строчок. На сьогоднішній день у більшості сучасних моделей представлений величезний асортимент найрізноманітніших видів рядків, починаючи від базових і закінчуючи декоративними сердечками і гілочками. Практика показує, що навіть досвідчені кравці в основному використовують самі звичайні і базові види строчок. Тому, якщо ви — новачок, вам слід звернути свою увагу на моделі, у яких, крім базових, присутні додаткові шви — обметочний, виметування петлі і зигзаг.
 • Подача матеріалу. Завдяки наявності спеціальних зубчиків, які знаходяться під голкою, процес шиття і вишивання стає набагато простіше, так як необхідність пересувати тканину вручну відсутня.
 • Наявність столу — приставки або кишені для рукавів. Вони розширюють робоче місце і значно спрощують процес роботи з виробами специфічної і об’ємної форми.
 • Автоматична або напівавтоматична петля. Моделі швейних машин також можуть відрізнятися один від одного способом обметування петель. Наприклад, у бюджетних варіантах петлі під гудзики виметиваются в напівавтоматичному режимі у кілька етапів. Що стосується більш дорогих і професійних агрегатів, в цьому випадку петля выметывается в автоматичному режимі. Для цього просто необхідно замінити лапку.
 • Комплектація. Завжди звертайте увагу на те, що входить в комплектацію обраної вами моделі. Як правило, найчастіше вона складається з змінних лапок і набору голок.

yak vibrati shveynu mashinu dlya domu p d vs tipi tkanin 3 - Як вибрати швейну машину для дому під всі типи тканин?

Типи швейних машин

Слід зауважити той факт, що швейні машинки діляться на побутові і промислові. Промислові агрегати мають тільки одну функцію, великі габарити і пристосовані до роботи цілими днями, при цьому не ламаючись. При виборі кращої швейної машинки для домашнього використання слід звернути свою увагу на побутові агрегати, так як вони укомплектовані безліччю функцій. Побутові моделі, в свою чергу розділені на наступні категорії.

Електромеханічні

Це — найпростіші і дешеві машинки. Весь механізм її складається з шестерень, валів і важелів, а в їх дія призводить електричний двигун. Основною перевагою таких моделей є їх низька ціна, надійність, у випадку поломки — недорогий ремонт.

Але в швидкості роботи вони сильно поступаються більш дорогим варіантом.

Важливо! Така модель стане відмінним початком для недосвідчених рукодільниць, які тільки навчаються швейній майстерності.

Комп’ютерні

Працюють такі агрегати за рахунок наявності спеціальної комп’ютерної плати, яка і здійснює загальне керівництво всім процесом. На таких машинках можна прострочити хитромудрі і нестандартні програми рядків, які використовуються досить рідко. Основним недоліком є її дорожнеча і складність ремонту.

yak vibrati shveynu mashinu dlya domu p d vs tipi tkanin 4 - Як вибрати швейну машину для дому під всі типи тканин?

Вишивальні та швейно-вишивальні машинки

При виборі такого агрегату слід враховувати той факт, що бюджетні версії працюють неякісно і швидко виходять з ладу. Що стосується більш дорогих моделей, то їх ціна буде не кожному по кишені.

Важливо! Зверніть свою увагу на те, що купивши вишивальну машинку, ви одразу не створите шедевр. Вам доведеться ще якийсь час вчитися на ній працювати.

 

Плоскошовные

Такі агрегати призначені для виконання плоского шва, який використовується для закриття підгину краю трикотажного або стрейчевого вироби.

Оверлок

Цей агрегат являє з себе машинку з двома голками, яка забезпечена механізмом обрізки. Такий варіант призначений для обробки країв найрізноманітніших швейних виробів. При виборі швейної машинки з оверлком для домашнього використання в першу чергу необхідно звернути свою увагу на зручність заправки ниток:

 • В основному в оверлока присутня 3 – і 4-ниткова обметування, яка підходить для всіх видів тканин.
 • У більш дорогих варіантах присутній і 2-нитковий обметування, яка використовується для роботи з дуже тонкими матеріями — шовком або шифоном.

Важливо! У комп’ютерних машинах також може бути присутньою функція оверлока. Але якщо у вас є фінансова можливість, краще придбати оверлок окремо. Його перевага полягає в наявності ножів для обрізки і більш акуратного шва.

Коверлок

Це — абсолютно новий винахід, який об’єднує в собі оверлок і плоскошовную машинку. Цей агрегат може обробляти краю, так і здійснювати пряму ланцюгову сходинку.

Важливо! Завжди звертайте увагу на кількість аксесуарів, які входять у комплект, оскільки від цього безпосередньо залежить вартість швейної машинки. Краще вибирати моделі з мінімальною комплектацією, а вже все необхідне вам для роботи купувати окремо.

yak vibrati shveynu mashinu dlya domu p d vs tipi tkanin 5 - Як вибрати швейну машину для дому під всі типи тканин?

Кращі з кращих

Пропонуємо вашій увазі детальний огляд рейтингу швейних машин для дому, які зарекомендували себе з найкращої сторони і користуються популярністю серед досвідчених майстринь.

Janome 2212

Незважаючи на свою простоту, це — досить надійна модель з наявністю усіх базових необхідних функцій для роботи, яка стане відмінним стартом для початківців. Дана модель підходить для роботи з нескладними швейними проектами — постільну білизну, одяг та аксесуари.

Важливо! Популярність серед користувачів Janome 2212 заслужила своєю ефективністю і довговічністю. При належному умінні можна створювати навіть професійні вироби.

До основних функцій Janome 2212 відносять:

 • Наявність 12 видів строчок;
 • Фронтальне завантаження човника;
 • Ручний контроль натягу тканини;
 • Складна ручка для перенесення;
 • Регульована довжина стібка до 4 міліметрів);
 • Вбудований обрізальник нитки;
 • Регульована ширина зигзага (до 5 міліметрів);
 • Пристрій намотування шпульки;
 • Вертикальний висувний тримач котушки;
 • Регульована довжина зворотного стібка;
 • Підсвічування робочої області;
 • Наявність в комплекті 9 притискних лапок, набору голок, невеликої викрутки, вспарывателя швів, котушки для човника і захисного кожуха.

Важливо! Крім основних функцій, модель Janome 2212 підходить для використання тонких тканин, має невелику вагу, легка в роботі, у співвідношенні з іншими швейними машинами такій же комплектації — досить бюджетна.

До недоліків даного агрегату можна віднести:

 • Обмеженість у кількості налаштувань;
 • Відсутність автоматичного управління;
 • Ручне вдевание нитки в голку;
 • Складність роботи з товстими полотнами.

yak vibrati shveynu mashinu dlya domu p d vs tipi tkanin 6 - Як вибрати швейну машину для дому під всі типи тканин?

Singer Stylist 7258

Це — одна з найкращих електромеханічних швейних машин у співвідношенні ціна-якість. Така модель стане відмінним варіантом як для новачків швейної справи, так і для досвідчених майстринь. Завдяки наявності величезної кількості різноманітних рядків, дає можливість створювати досить нестандартну одяг, робити декоративну строк постільної білизни та аксесуарів.

Важливо! В Singer Stylist 7258 передбачено автоматичне піднімання голки при знятті ноги з педалі, якщо ви забули її підняти перед витяганням тканини.

Дана модель оснащена рідкокристалічним дисплеєм з додатковим підсвічуванням, на якому відображається обрана вами програма.

До основних функцій Singer Stylist 7258 відносять наступні:

 • Наявність 100 видів декоративних строчок;
 • У комплектацію входить 10 лапок призначених для різних цілей, набір голок, вспарывателя швів, 3 шпульки, щіточка для чистки, викрутки;
 • Наявність стрижня для котушки;
 • Функція автоматичного намотування котушки;
 • Запрограмований контроль опускання і піднімання голки;
 • Наявність 7 різних видів однокрокового підняття петель;
 • Автоматичний нитковтягувач;
 • Контроль швидкості;
 • 6-ти рівневий механізм подачі тканини;
 • Можливість шиття подвійною голкою;
 • Вбудована ручка для перенесення;
 • Наявність DVD диск з докладним відео-уроком і інструкцією;
 • Міцний металевий корпус;
 • Наявність розширює столика.

Важливо! Основною перевагою цієї швейної машини є її повна автоматизація, що значно спрощує процес роботи і покращує якість вихідного виробу. Крім того, Singer Stylist 7258 сприяє поліпшенню швейних навичок.

До недоліків такої моделі можна віднести:

 • Відсутність функції вручну регулювати тиск притискної лапки, так як воно здійснюється автоматично, що не дуже зручно при роботі з різними видами тканин;
 • Обмежена ширина стібка (до 6 міліметрів);
 • Недовговічність педалі, яка виготовлена з пластику.

yak vibrati shveynu mashinu dlya domu p d vs tipi tkanin 7 - Як вибрати швейну машину для дому під всі типи тканин?

Brothers Innov-is NV1800Q

Це — одна з найкращих комп’ютерних і сучасних швейних машин, що дозволяє створити власний дизайн декоративних стібків, які зберігаються в пам’яті комп’ютера.

Важливо! За рахунок оновленої системи привода, з’являється можливість працювати з різними видами тканин. Також, що дуже важливо, ця модель, на відміну від інших, передбачає регулювання швидкості шиття.

До основних функцій Brothers Innov-is NV1800Q відносять:

 • Наявність у комплектації додаткового пристосування для шиття по колу;
 • Багатофункціональна ножна педаль;
 • Наявність додаткового пристрою, завдяки якому можна робити об’ємну вишивку;
 • Набір додаткових лапок;
 • Наявність голкової пластини для створення ідеально рівних рядків;
 • Можливість автоматичного регулювання натягу нитки;
 • Рідкокристалічний екран з сенсорним управлінням;
 • Робота коленоподъемника без допомоги рук;
 • Автоматизована заправка нитки у голку;
 • Наявність додаткового підсвічування робочої області;
 • 10 різних програм для створення петель;
 • Наявність 232 видів строчок.

Така швейна машина приваблює не тільки своїм досить стильним дизайном, але і величезним вибором програм і функцій, завдяки яким можна створювати унікальні речі. До недоліків Brothers Innov-is NV1800Q можна віднести:

 • Габаритність і ваговитість машинки;
 • За рахунок надмірної чутливості сенсорної панелі, завжди присутній ризик випадково доторкнуться і збити всі налаштування;
 • Натяг нитки може бути тугим для використання з базовими матеріалами;
 • Виникають складності в роботі з трикотажними тканинами.

Важливо! Brothers Innov-is NV1800Q — це досить громіздка модель, так і за рахунок наявності великої кількості функцій, новачкам вона не підійде, а ось досвідченим майстриням буде в самий раз. Також слід враховувати той факт, що така швейна машинка — не з бюджетних і влетить вам у копієчку.

Працюючи зі швейною машинкою щодня, було б непогано оформити для себе робоче місце, присвячене повністю вашій роботі. Відповідно було не зайвим створити столик для швейної машинки своїми руками.

Відеоматеріал

Швейна машинка — це ваш друг і помічник на довгі роки, тому до її вибору слід поставитися дуже серйозно. Використовуючи на практиці поради наших фахівців, ви зможете підібрати собі саме ту модель, яка стане для вас просто незамінною в процесі ремонту одягу, а також творення нових і унікальних речей.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *