Як вибрати спліт-систему в квартиру?

yak vibrati spl t sistemu v kvartiru 1 - Як вибрати спліт-систему в квартиру?

У літній час В самий розпал спеки багато хто замислюється про придбання кондиціонерів. Але тут виникає велика кількість питань з приводу того, як вибрати спліт-систему в квартиру, на що звертати увагу і якими параметрами приділити максимум уваги. Дуже важливо враховувати особливості будови самого приміщення, а також спосіб кріплення зовнішнього блоку, бо як він може розташовуватися на даху або на стіні. У цій статті ми розглянемо основні критерії вибору такої техніки.

Класифікація сучасних кондиціонерів

Якщо ви поняття не маєте, як вибрати спліт-систему для квартири, то спочатку дізнайтеся, якими вони взагалі бувають. Всі моделі, що випускаються сьогодні спліт-системи діляться на три групи у відповідності з класом обслуговування:

 1. Клас престиж. Пристрої, що входять в цю групу, відрізняються хорошими споживчими якостями, відмінною системою захисту і самодіагностикою. Вони досить надійні і довговічні. Блок, розташований усередині приміщення, працює практично беззвучно. Вони мають стильний сучасний дизайн і повністю автоматизовані.
 2. Середній клас. Такі кондиціонери мають відмінне співвідношення вартості та якості. Вони настільки ж надійні, як і елітні моделі, тільки трохи більше шумлять і мають менший термін експлуатації.
 3. Бюджетний клас. Системи цієї групи володіють середнім рівнем надійності і невеликим терміном служби. Як правило, їм віддають перевагу у випадках обмеженого бюджету.

Важливо! На сучасному ринку існує багато виробників кондиціонерів. Для тих, хто вперше вибирає техніку, дуже складно орієнтуватися у всіх цих брендах. Наш окремий огляд підкаже, якою фірми вибрати кондиціонер.

Різновиди спліт-систем для будинку

Існує великий вибір таких кондиціонерів, адже саме зовнішніми характеристиками пристроїв приділяється максимум уваги під час покупки. Види сучасних спліт-систем:

 1. Настінний кондиціонер. Розраховано таке пристрій на охолодження невеликого приміщення, а саме однієї кімнати площею до 100 квадратних метрів. Він оснащений усіма необхідними функціями.
 2. Канальний пристрій. Такий вид кондиціонера ідеально підходить для одночасного охолодження декількох кімнат, тому як встановити його внутрішній блок можна в спеціальному коробі або прямо за підвісною стелею. Повітря всмоктується через грати і через систему відведення передається по всіх приміщеннях.
 3. Система мульти-спліт. Вона також розрахована на охолодження відразу декількох кімнат, але частіше застосовується в приміщеннях, архітектурне розташування яких не дозволяє встановити будь-який інший кондиціонер.
 4. Касетний кондиціонер. Відрізняється відмінними шумовими параметрами і хорошим проницанием повітря.
 5. Стельові і підлогові системи. Використовують їх у випадках неможливості монтажу всіх попередніх систем. Охолоджене повітря в такому разі буде проходити по стелі і стін, забезпечуючи рівномірний розподіл температури по всьому приміщенню.

Важливо! Хочете встановити кондиціонер самостійно? На нашому сайті корисних порад є докладна інструкція, як це зробити. Переходьте за посиланням «Установка кондиціонера».

yak vibrati spl t sistemu v kvartiru 2 - Як вибрати спліт-систему в квартиру?

Наскільки важливий мікроклімат для міських квартир?

Панує в приміщенні атмосфера позначається не тільки на настрій її мешканців, але і на їх загальному самопочутті. Природно, помацати або побачити її неможливо, але цілком реально відчути. Між іншим, такі відчуття грають більш важливу роль, ніж стильний ремонт і дорогий дизайн.

Тому дуже важливо вибрати хорошу спліт-систему, здатну створити в будинку сприятливий і оптимальний мікроклімат.

Важливо! Щоб добре почуватися, достатньо зберігати в кімнаті температуру на рівні 22 градусів, а вологість не повинна перевищувати 55 відсотків. Якщо ці показники будуть відхилятися від норми, то в приміщенні знаходитися буде дискомфортно, зокрема це стосується літніх людей і дітей.

yak vibrati spl t sistemu v kvartiru 3 - Як вибрати спліт-систему в квартиру?

Як вибрати спліт-систему в квартиру?

Під час покупки кондиціонера багато не можуть зупинити свій вибір на якійсь одній моделі, адже коштувати можуть практично однаково абсолютно різні побутові кондиціонери спліт системи. Як правильно вибрати для квартири це пристрій можна зрозуміти, якщо вивчити всі функціональні особливості та основні характеристики сучасних кондиціонерів.

Найчастіше, в першу чергу, покупці враховують рівень надійності спліт-системи.

Важливо! Щоб дізнатися, наскільки надійною є обрана вами марка, потрібно проаналізувати відсоток пристроїв з виявленим заводським браком ще до закінчення терміну гарантії. Якщо всього десять зі ста агрегатів виявляться бракованими, то це свідчитиме про високий рівень надійності таких моделей. Цей критерій дійсно важливий, адже кондиціонер купується для того, щоб створювати в будинку комфорт, а не постійно його ремонтувати.

yak vibrati spl t sistemu v kvartiru 4 - Як вибрати спліт-систему в квартиру?

 

Вибір спліт-системи за функціональними характеристиками

Перед тим, як вибрати спліт систему в квартиру обов’язково врахуйте, що всі сучасні моделі здатні виконувати функцію не тільки охолодження, але і нагріву. Але важливо, щоб крім цих функцій, вибраний кондиціонер мав і додаткові корисні режими роботи.

До таких функцій можна віднести:

 1. Турборежим. Використовують його для максимально швидкого охолодження кімнати, але при цьому істотно зростає продуктивність системи і одночасно зменшується час переходу на попередній режим.
 2. Swing – функція призначена для того, щоб самостійно управляти повітряним потоком, точніше за допомогою коливання жалюзі системи.
 3. Функція провітрювання. Завдяки роботі системи у такому режимі, приміщення наповнюється свіжим повітрям добре насиченим киснем.
 4. Таймер сну. З допомогою цієї функції можна створювати найбільш комфортні умови для сну, тобто температура буде падати на кілька градусів, одночасно з цим система починає працювати практично беззвучно.
 5. Зволоження повітря. Дана функція дозволяє підтримувати в кімнаті оптимальний рівень вологості.
 6. Перезапуск системи в автоматичному режимі.
 7. Функція налаштування швидкості вентилятора.

yak vibrati spl t sistemu v kvartiru 5 - Як вибрати спліт-систему в квартиру?

Вибір кондиціонера по технічним параметрам

При купівлі спліт-системи зверніть увагу на такі дані вказані в технічному паспорті пристрою:

 • Обов’язкова наявність функцій осушення, вентиляції та охолодження.
 • Достатній рівень потужності. Інакше — можуть виникнути проблеми з роботою самої системи і додаткові витрати на електрику.
 • Продуктивність.
 • Рівень шуму. Найтихіші кондиціонери, як правило, найбільш якісні.
 • Циркуляція повітря.

Відеоматеріал

Природно кожен покупець сам приймає остаточне рішення з приводу вибору того чи іншого кондиціонера, але завжди потрібно зважувати всі плюси і мінуси такої покупки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *