Як вибрати стабілізатор напруги для приватного будинку і квартири?

yak vibrati stab l zator naprugi dlya privatnogo budinku kvartiri 1 - Як вибрати стабілізатор напруги для приватного будинку і квартири?

Будь-яка людина хоч раз у житті стикався з проблемами, пов’язаними зі стрибками в електромережі, ось тільки кому-то вони не доставляють особливих проблем, а в інших людей з-за цього виходить з ладу дорога техніка. Частенько і проживання за містом супроводжується такими неприємними моментами, як стрибки напруги, і вони серйозно псують життя. Не допоможе тут ні кришталево чисте повітря, ні чарівної краси природа. І це може стати проблемою глобального масштабу, тому що сучасна техніка та побутові прилади надмірно вимогливі до стабільного напруги і відразу ж відмовляються працювати, якщо щось йде не так. Ніякої допомоги від держави у такій ситуації чекати не варто — краще вирішити проблему самостійно за допомогою покупки спеціального приладу. Тому в даній статті ми поговоримо про те, як вибрати стабілізатор напруги для приватного будинку або квартири самостійно.

Принцип роботи стабілізаторів та їх різновиди

Дана інформація, безсумнівно, стане в нагоді вам в тому, щоб зробити перший крок на шляху вирішення проблеми з постійними перебоями в електромережі. Існує три види подібних приладів, і щоб зрозуміти, як підібрати стабілізатор напруги для свого випадку, потрібно коротко розглянути всі різновиди.

Релейні стабілізатори

Принцип роботи такого приладу зможе зрозуміти навіть школяр, який вчив фізику і знайомий з трансформатором. Релейні стабілізатори видають напруга потрібної величини за рахунок зміни числа витків вторинної обмотки. Залежно від того, в яку саме сторону коливається напруга на котушці первинної трансформаторне реле, змінює кількість витків у другій котушці. Завдяки цьому ми отримуємо на виході достатню і стабільну напругу. Ці прилади мають більше плюсів, ніж мінусів.

Переваги:

 • Доступна ціна.
 • Термін експлуатації не менше 10 років.
 • Стійко переносять будь-які перевантаження.
 • Не шумлять під час роботи.
 • Працюють з найнижчим і найвищим напруженням.
 • Прилади мають компактні розміри.

Важливо! Недоліки:

 • Не надто тонка точність регулювання, приблизно 8%.
 • Напруга змінюється поетапно, що можна спостерігати на лампі розжарювання.

yak vibrati stab l zator naprugi dlya privatnogo budinku kvartiri 2 - Як вибрати стабілізатор напруги для приватного будинку і квартири?

Сервоприводні стабілізатори

Вони працюють за таким же принципом, як і релейні, ось тільки замість реле вони оснащені спеціальним електричним мотором з сервоприводом.

Плюси:

 • Доступна вартість.
 • Найвища ступінь точності регулювання напруги.

Недоліки:

 • Повільна реакція на скачки в мережі, затримка приблизно 1-2 секунди.
 • Невеликий термін служби за наявності рухомих елементів.
 • Занадто галасливі.

Важливо! Їх краще не використовувати в будинках з великим індуктивним напругою, де повно великої техніки, оскільки з боку затримка в декілька секунд може здатися дрібницею, а ось для чутливої техніки це величезна небезпека. Таким стабілізаторам місце у будинках з невеликою кількістю побутових приладів.

Електронні стабілізатори

Цей тип приладу є найсучаснішим, так як створювався він з урахуванням вимог і запитів нової техніки. За контроль перепадів напруги тут відповідають сімістори або електронні тиристори, а не застарілі серводвигуни або реле.

На зміну напруги вони просто реагують миттєво, а значить — побутова техніка знаходиться під максимальним захистом. Причому, чим більше стабілізатор буде мати рівнів регулювання, тим точніше і якісніше він буде зберігати необхідний рівень напруги.

Важливо! Працюють вони дуже довго і абсолютно тихо. Коштують вони дорого, але їх ціна повністю виправдана.

Як обрати для приватного будинку стабілізатор напруги?

Є великий перелік рекомендацій щодо того, як вибрати стабілізатор напруги для дачі або приватного будинку, але головне — навчитися правильно читати інструкцію, прикладену до приладу. Звернути увагу потрібно на такі моменти:

 • Потужність.
 • Кількість фаз.
 • Скільки потрібно часу, щоб прилад відреагував на скачки напруги.
 • Максимальний і мінімальний межі напруги, за якими потрібно уважно стежити, оскільки при їх досягненні прилад не спрацьовує.
 • Рекомендований варіант установки — підлоговий або настінний.
 • Напруга на виході, визначене з точністю регулювання.

Особливу увагу потрібно приділити підбору потужності обраного приладу. Зробити це зовсім нескладно, якщо дотримуватися інструкції:

 1. Вивчаючи його активну потужність, яка вказана в інструкції, потрібно пам’ятати і про реактивної потужності, що виникає за умови наявності індуктивності через приладів з найбільш потужними електродвигунами. Якщо цей момент не врахувати, то стабілізатор не зможе здолати максимальне навантаження мережі при запуску приладу.
 2. Коефіцієнт трансформації. Коли мережа видає напругу 220В, прилад вільно його через себе пропускає і передає його всім електроприладів без обробки. У цей момент даний коефіцієнт дорівнює нулю. А ось якщо напруга, що надходить з мережі, відхиляється в більшу або меншу сторону, то стабілізатор вирівнює його до 220В, при цьому потужність втрачається.

Важливо! Якщо ви плануєте захистити від перепадів тільки якийсь один прилад, то можна придбати стабілізатор виключно для нього. Якщо ж у будинку багато чутливих і дорогих приладів, то буде раціональніше купити для дому стабілізатор на 220В, який зможе обслужити повністю всю житлову площу. За рахунок цього ви не будете відчувати жодних незручностей при використанні своєї техніки.

Правила вибору стабілізатора напруги для квартири

У принципі, відповісти на питання, як вибрати стабілізатор напруги для квартири, нескладно, оскільки певні моменти ми вже з’ясували раніше. Купуючи цей прилад для установки в квартирі, врахуйте і наступні фактори:

 1. Однофазний або трифазний. Визначитися за даним критерієм нескладно, потрібно просто врахувати, до якої мережі підключений ваш будинок і чи є в квартирі прилади, що працюють від трьох фаз.
 2. Настінний чи підлоговий. Перший варіант обійдеться дорожче, але такі стабілізатори займають зовсім небагато місця. А ось підлогові коштують недорого, але от незручності доставляють дроти, постійно путающиеся під ногами.
 3. Потужність. Як і у випадку з приватним будинком, тут необхідно враховувати кількість техніки та побутових приладів в квартирі, їх сумарну потужність. Ще важливо врахувати напруга в електрощиті.
 4. Точність. Пам’ятайте, чим менше буде похибок виникати при роботі пристрою, тим краще буде допустимий поріг.
 5. Тип стабілізатора. Існує кілька їх різновидів: електронні, ферорезонансні, механічні та компенсаційні.
 6. Матеріал, з якого виконаний корпус. Краще віддати перевагу модель металеву, оскільки вона міцніше і надійніше.
 7. Вартість. Це — досить важливий фактор, у багатьох випадках є вирішальним.

Відеоматеріал

Ось і все, що вам потрібно знати, щоб вибрати стабілізатор напруги для приватного будинку. Ще раз перегляньте всі рекомендації, і після цього відправляйтеся в магазин за вибором підходящого вам приладу. А встановити його самостійно або за допомогою майстра — вирішіть, коли стабілізатор буде у вас на руках.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *