Як вибрати стельовий плінтус?

yak vibrati stel oviy pl ntus 1 - Як вибрати стельовий плінтус?

Багато господарів не приділяють особливої уваги завершальних етапах ремонту, основна мета яких полягає в тому, щоб підкреслити новоспечений дизайн. Одним з таких елементів є стельовий плінтус, який, насамперед, приховує зазор між стелею і шпалерами, так як дуже часто стіни в наших будинках не можуть похвалитися відсутністю недоліків, неузгодженостей і скосів. Крім того, галтель для стелі — це декоративний виріб, без якого стелю не буде мати завершений вигляд. Саме тому дуже важливо розібратися в питанні, як вибрати стельовий плінтус, щоб картина дизайну виглядала красиво і гармонійно.

Матеріал

Сьогодні на ринку будівельних матеріалів представлений широкий вибір стельових плінтусів, які розрізняються за кольором, формою а також матеріалом, з якого зроблені. Саме про матеріалі ми і поговоримо в першу чергу.

Пінопласт

Якщо ви хотіли б закінчити ремонт з мінімальними фінансовими затратами, то вам варто звернути увагу на пінопластовий багет. Даний матеріал є найбільш дешевим і легким в монтажі та обробці — для різання, як правило, використовується простий гострий ніж.

До його недоліків можна віднести:

 • Пожежонебезпека, бо як пінопласт є горючим матеріалом, втім, як і дерево.
 • Також слід відзначити низьку механічну міцність даного матеріалу. Однак якщо ви будете використовувати пенопластовое виріб суворо за прямим призначенням (як плінтус для стелі), то цю характеристику не варто відносити до недоліків.

Полістирол

При розгляді питання, як вибрати стельовий плінтус, також можна звернути увагу на вироби з полістиролу — їх виробляють шляхом екструзії з вихідної сировини. Вони мають чітко виражений рельєф, з рівною і матовою поверхнею. Це — більш міцний аналог пенопластового варіанти.

Плюси:

 • Безперечною перевагою у використанні такого плінтуса є його невисока ціна, хоча в порівнянні з пінопластом він все-таки обійдеться трохи дорожче.
 • Ще однією перевагою цього матеріалу є те, що він не підтримує горіння — вогонь гасне через невелику кількість часу.
 • Даний матеріал значно міцніше пінопласту, однак, його не вийде зім’яти випадковим дотиком — він добре ріжеться звичайним ножем, саме тому з такого матеріалу нерідко проводять не тільки плінтуса, але і бордюри.

Важливо! Полістирол не можна назвати повністю безпечним у плані пожеж, бо в полум’ї він все-таки згорає.

yak vibrati stel oviy pl ntus 2 - Як вибрати стельовий плінтус?

Поліуретан

Плінтуса з цього матеріалу відрізняються більшою гнучкістю і міцністю, ніж їх аналоги з полістиролу, так як при створенні пінополіуретану використовується два компоненти, одним з яких є каучук. Тому, вибравши стельовий плінтус з цього матеріалу, ви істотно полегшите собі роботу, пов’язану з оздобленням кімнати, в якій є багато вигнутих і ламаних ліній.

Всі види галтелей для стелі з пінополіуретану стійкі до температурних перепадів і не вбирають вологу. Крім гнучкості та міцності, безперечною перевагою цього матеріалу є його гігроскопічність. Тому такі вироби можна застосовувати для облаштування стель у таких приміщеннях, як басейн або ванна кімната.

Важливо! Головним недоліком вважається більш висока вартість в порівнянні з полістироловими виробами.

Полівінілхлорид

Використання стельових галтелей з ПВХ вважається найбільш економічним варіантом. Такі види багетів виробляються з різноманітною кольоровою обробкою і всілякими малюнками. Вони можуть імітувати деревину або мармур.

З переваг слід відзначити:

 • низьку вартість;
 • гігроскопічність;
 • широкий спектр кольорів;
 • легкість в монтажі.

Важливо! Серед недоліків те, що плінтуса з ПВХ не вийде перефарбувати. Крім того, вони бояться високих і низьких температур.

Дерево

Вибираючи стельовий плінтус з дерева, ви отримаєте найбільш дорогий варіант обробки. Тут розкид цін досить широкий — простенькі ялинові плінтуса і різьблені вироби з червоного дерева з вартості будуть відрізнятися в десятки разів.

Незважаючи на високу вартість, мінусів у таких галтелей достатньо:

 • найголовнішим недоліком є відсутність пластичності;
 • в обробці ці плінтуса дещо складніше, ніж їх конкуренти;
 • якщо у решти стельових галтелей щілини можуть бути легко зашпаклювали, то деревина, особливо благородних порід, не терпить помилок.
 • дерево піддається гниттю, атак жучків, розмноження плісняви та деформацій при зміні вологості, тому при монтажі дерев’яних стельових плінтусів необхідно проводити обробку антисептиком і наносити кілька шарів лаку.

Гіпс

Всі господарі, які почали ремонт і хотіли б отримати відповідь на питання, який стельовий плінтус краще, бажають підкреслити свій індивідуальний стиль та вишуканий смак. Одним з методів самовираження може послужити застосування в дизайні гіпсової ліпнини.

Цей матеріал досить пластичний, з нього можна зробити справжні витвори мистецтва. Плюси подібних виробів в їх високій якості, довговічності, можливості створити індивідуальний дизайн та екологічність.

Важливо! Недоліки теж є — це висока ціна, крихкість в процесі монтажу і значну вагу.

Область застосування

Після того, як ми розібралися в питанні, які бувають стельові галтелі в залежності від матеріалу, з якого вони виготовлені, слід розглянути, де саме використовується певний вид, для того щоб ви могли правильно вибрати стельовий плінтус:

 • ПВХ. Вироби з цього матеріалу використовуються в основному для однорідної вагонки ПВХ. Цільове призначення такого плінтуса полягає не тільки в декорації площині — такий плінтус може служити одночасно профілем, куди буде вставлятися вагонка. Монтується він на монтажні скоби або шурупи.

Важливо! Також пластикові стельові багети підходять для натяжних стель.

 • Пінопласт. Його застосовують виключно для обробки фальшпотолка, підвісних стель з гіпсокартону і поверхонь, які були шпакльовані по бетонній плиті. Встановлюються пінопластові вироби на розчин алебастру чи шпаклівки.

Важливо! Даний вид кріплення є дуже практичним і зручним, так як кріпиться на однорідний матеріал. В майбутньому його можна фарбувати.

 • Пінополістирол. Його можна використовувати для поверхонь з пластикових матеріалів і гіпсовим покриттям. Даний матеріал є досить комунікабельним з’єднанням, з-за чого його похідні ведуть себе впевнено у процесі закріплення на клей або монтажі на гіпсовий розчин. Який з варіантів використовувати — буде залежати від матеріалу, з якого виконана поверхню стелі.
 • Гіпс. Гіпсові плінтуса можна назвати справжньою класикою жанру. Ці декоративні прикраси ви можете зустріти в царських покоях, які були оброблені рукою великого майстра. Багети з гіпсу використовуються вже дуже давно, а сьогодні такі вироби виступають як обрамлення фігурної ліплення. Застосовуються не тільки як обрамлення кутів, але і як художні елементи в загальній композиції. Монтаж таких виробів здійснюється на гіпсові розчини (шпаклівка, алебастр).
 • Поліуретан. Стельові плінтуса з цього матеріалу, як правило, використовуються для стель з пластику. Крім того, в цей список включаються поверхні і полівінілхлоридної вагонки і навісні стелі. Кріпляться такі вироби на клей для ПВХ.
 • Дерево. Дерев’яні стельові галтелі теж можна віднести до розряду класичних елементів декору. Метод кріплення таких планок досить різноманітний — може застосовуватися як клей, так і дерев’яні або металеві цвяхи або шурупи.

Важливо! Сьогодні подібні багети в основному використовуються для оздоблення підлог, однак, для стель їх теж використовують, особливо, коли стельова поверхня сама оздоблена деревом.

Ширина

Стандартна довжина стельових плінтусів практично будь різновиди — 2 метри. У будівельних магазинах ви можете побачити плінтуса шириною від 1 см (інколи й менше) до 20 см.

Задаючись питанням, який стельовий плінтус вибрати широкий або вузький, необхідно дуже уважно поставитися до його ширини. Давайте докладніше розберемося, коли краще застосовувати широкі вироби:

 • Широка галтель допоможе візуально згладити кути. Приміщення будуть виглядати більш округлим, а тому — заспокійливим. Особливість людської психіки така, що округлості заспокоюють.
 • Широкий плінтус дозволяє замаскувати всі нерівності і недоліки стиків стін і стельової поверхні. Перепади рівня висоти стелі більше за все впадають в очі по кутах.
 • Якщо необхідно приховати стики підвісний стельової конструкцією зі стінами, тут теж прийде на допомогу широкий плінтус.

Перш ніж віддати перевагу якійсь певній моделі стельового багета, необхідно з’ясувати для себе, що розміри кімнати людина сприймає по двох горизонтальних поверхнях, однією з яких є стеля:

 • Чим більшу площу відніме у нього широкий плінтус, тим кімната буде здаватися менше.
 • Якщо стеля досить низький, то не слід використовувати занадто широкий плінтус, тому як він буде виглядати занадто громіздко. Саме тому в невеликих кімнатах з низькими стелями краще застосовувати тонкі плінтуса, так як габаритні елементи можуть ще більше знизити висоту стель.

Важливо! Для кімнат з високою стелею краще вибирати багети з висотою не менше 70 мм. Якщо ж висота в приміщенні середня (2,5-3 метра), то оптимальний розмір плінтуса по висоті повинен знаходитися в межах 40-60 мм

Колір

Після того, як при виборі стельового плінтуса ви визначилися з його матеріалом і шириною, слід подумати про його кольорі. Можливо, вам підійде універсальний багет білого кольору, а може — яскравий стельовий плінтус з підсвічуванням.

Вибираючи колір, бажано дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Плінтус білого кольору, який, як правило, збігається з стелею за кольором, дає можливість зробити кімнату візуально вище. Тому для приміщень з більш низькими стелями, білі багети підійдуть як не можна краще.
 • Темний і широкий багет, який збігається з кольором зі стін, сприяє тому, що стельова поверхня буде виглядати менше. Тому такий варіант галтелі ідеально підійде для кімнат з високими стелями.
 • Пам’ятайте, що в кімнаті не повинно бути більше трьох основних кольорів, в іншому випадку — вона буде здаватися надто строкатою. Однак чорний і білий кольори можуть поєднуватися з будь-яким іншим кольором. При цьому чорний візуально робити приміщення більш тісним і темним.
 • Стельові багети контрастного кольору, наприклад, кольору мореного дуба в приміщенні зі світлими стінами та стелею, при достатній висоті стелі, будуть виглядати дуже ефектно. Однак при цьому контрастний тон плінтуса повинен збігатися за кольором з ще якимись елементами в інтер’єрі.

Форма

Нарешті, вибравши стельовий плінтус за вищезгаданим характеристиками, ми підібралися до підбору його форми. Головне питання криється в тому, чи потрібно віддавати перевагу виробу з простими лініями або ж краще придбати химерний багет зі складним малюнком.

У цьому випадку слід керуватися своїм смаком, а також елементарним почуттям міри:

 • Занадто пафосні і складні форми доречні у помпезній оздобленні житла, яке стилізовано з дорогими матеріалами під старовину.

Важливо! Пам’ятайте, що чим складніше форма і рельєф плінтус для стелі, тим складніше буде підганяти кути багета.

 • Прості форми і лінії вважаються більш універсальними. Такі вироби підійдуть практично до будь-якого виду обробки, зливаючись з стелею і стінами, не привертаючи до себе зайвої уваги.

Відеоматеріал

Який вибрати стельовий плінтус в інтер’єрі — вирішувати виключно вам. На сучасному будівельному ринку стельові галтелі представлені у величезному асортименті. Свій вибір ви можете здійснити як за дизайнерським проектом, так і у відповідності із власними уподобаннями та експлуатаційними характеристиками.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *