Як вибрати тюнер для супутникового телебачення?

Більшість користувачів вважають, що ціна ресивера — це прямий показник його якості. Але не багато хто знають, що таке думка може бути помилковим. Безумовно, дорогий прилад з широким функціоналом потішить багато кого, але часто можна обійтися і без зайвих функцій, не відмовляючи собі в якості перегляду передач, фільмів на ТБ. Про те, як вибрати тюнер для супутникового телебачення, ви зможете дізнатися прямо зараз.

Що це за прилад і для чого він потрібен?

Приймач (тюнер) — це такий пристрій, який займається прийомом сигналу з антени і конвертора. У ньому він обробляється і набуває вигляд, придатний для перегляду на телевізорі. Супутникове ТБ називається так, тому що цей тип сигналу передає супутник, що знаходиться в просторі космосу. Якщо ви встановите супутникову тарілку і направити її на потрібний джерело, то результат не змусить себе довго чекати.

Безумовно, супутниковому сигналі потрібна деяка обробка (розшифровка), але для цього нам ресивер і потрібен. Без ресивера перегляд супутникового ТБ просто неможливий, адже тільки цей прилад займається необхідними перетвореннями.

Важливо! Для новачків цей принцип можна проілюструвати на прикладі самого звичайного CD-диска з музикою, на який записані файли в форматі “.cda”. Для того щоб прослухати дані композиції на своєму стаціонарному персональному комп’ютері, доведеться переконвертувати файли. В цьому процесі є потреба, оскільки нам потрібен той формат, з яким операційна система впорається без яких-небудь питань. Практично той же принцип закладений і в роботі тюнера. Він перетворює дані, обробляє їх та робить доступними для телевізійного перегляду.

Функціонал

Як вибрати ресивер для супутникового ТБ? Для відповіді на це питання потрібно поверхнево розглянути функціонал пристрою.

Якщо заглиблюватися в деталі, то можна сказати що сигнал, який надходить з конвектора, перетворюється для адаптації передачі на ТБ, а під час використання платних супутникових постачальників послуг приймач відкриває вам доступ до перегляду тих телеканалів, які закодовані (закрита) і недоступні для перегляду звичайному користувачеві. Після всіх цих хитрих маніпуляцій сигнал стає придатним для трансляції на вашому телеекрані.

Важливо! Відмінною особливістю цього девайса є управління каналами. Іншими словами, ви будете перемикати канали не через телевізор, як всі звикли це робити, а через сам тюнер. Найчастіше вам просто потрібно включити TV-AV, і дорога до перегляду супутникового ТБ на плазмі буде відкрита.

У цього цікавого пристрою є і інші функції, на які потрібно поглянути при його придбанні. Давайте розглянемо його інші якості нижче.

Важливо! Якщо ви займаєтеся тільки підбором обладнання для якісного перегляду каналів ТБ, почитайте також про те, яку тарілку вибрати для телевізора.

Виробник

Для того щоб убезпечити себе від покупки підробленого гаджета, потрібно приділити трохи уваги компанії-виробнику. Прийнято виділяти кілька найбільш популярних фірм, що мають велику популярність і продажу:

  • Openbos.
  • Dreambox.
  • Orton.
  • Strong.
  • Tiger.

Ці виробники вже давно почуваються комфортно на ринку технологій такого виду. Це обумовлено тим, що вони добре зарекомендували себе належною якістю, тим самим заробивши пристойну репутацію.

Важливо! Але і тут при покупці можуть з’явитися підводні камені. Для того щоб уникнути, купуйте приймачі тільки у офіційних постачальників або прямо з офіційного сайту, оскільки навіть ворогові не побажаєш користуватися якийсь кустарної підробкою.

Якщо ви вже знайшли цікаву для вас модель, то краще зайдіть на офіційний сайт виробника і ознайомтеся з тією інформацією, яка підкаже вам, де можна знайти партнерські точки розповсюдження.

Який вибрати супутниковий ресівер HD? Всім хочеться хорошої якості, тому нижче буде представлений невеликий обсяг інформації на цю тему.

Стандарти мовлення

Раніше в нашому світі панував класичний DVB-S/MPEG2. Але прогрес не стоїть на місці, і старим стандартом прийшов на зміну новий — DVB-S2/MPEG-4 (HD). Це — телебачення високої чіткості, яке припаде до душі кожному користувачеві.

Важливо! Якщо ви все ще не зробили покупку, то краще звернути увагу тільки на ті моделі, які підтримують новий формат мовлення, навіть якщо ваш телевізор не має підтримки HD.

Чому так? Відповідь проста: у різних супутникових операторів в різних форматах мовлення пакети каналів різняться. Старомодні ресивери не зможуть дати вам доступу до тих каналів, які з легкістю обробить прилад з новими стандартами, так і плазму ви собі купити завжди встигнете.

Якщо ви вже є власником широкоформатного екрану, то тут навіть думати не про що — беріть DVB-S2. Під час перегляду ви відчуєте всі переваги, які ввічливо надає вам стандарт високої чіткості.

Інтерфейс

Ще трохи про тих роз’ємах, яким не завадило б бути присутнім на задній панелі купленого пристрою:

  1. LNB IN. Цей висновок потрібен для того, щоб підключити коаксіальний кабель від конвектора тарілки прямо до ресивера.
  2. SCART TV — призначений для з’єднання ресівера і вашого екрану.
  3. S/PDI — це оптичний вихід для аудіо, який підключається до приймача аудіосистеми.
  4. HDMI. Даний роз’єм допоможе вам насолоджуватися сигналом високої чіткості, якщо ваш телевізор, звичайно, має підтримку такого інтерфейсу.
  5. Ethernet. Особливо міркувати тут нічого, адже всім ясно, що цей роз’єм потрібен для виходу на світовий простір мережі інтернет.
  6. RF OUT — допоможе вам в перегляді ефірного телебачення (системних каналів).
  7. USB-роз’єм — стане у нагоді для підключення зовнішніх носіїв пам’яті.

Важливо! Бажано, щоб всі ці інтерфейси були у вашому приладі, оскільки саме з таким набором можна отримати весь необхідний користувачу функціонал. А інструкції з окремою нашої статті допоможуть вам швидко налаштувати канали супутникового тюнера.

Відеоматеріал

Тепер ви знаєте, як вибрати тюнер для супутникової антени, і точно не помилитеся при покупці. Найголовніше — це знайти якісний девайс, який зможе задовольнити всі ваші індивідуальні потреби, а решта — це дрібниці і дурниці!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *