Як вибрати унітаз?

yak vibrati un taz 1 - Як вибрати унітаз?

Наш побут відрізняється високою технологічністю, а складні пристрої покликані забезпечити зручність і комфорт. У кожному будинку знайдеться небагато речей, якими користуються всі члени сім’ї кілька разів на день. Одним з таких пристроїв є унітаз, який повинен бути обов’язково комфортним, підходити всім домочадцям. Цей предмет сантехніки ми купуємо “всерйоз і надовго, ось тільки в умовах сучасного розмаїття завжди виникає питання, як вибрати унітаз, щоб він задовольняв не тільки за технічними параметрами, але і дизайнерським рішенням. Сьогодні ми ознайомимо вас з критеріями вибору і розповімо, який унітаз краще вибрати для туалетної кімнати.

Критерії вибору сантехніки

Вибір сантехніки — це відповідальний процес, і перш за все, вам потрібно визначитися з оптимальним для вас варіантом. В іншому випадку є ризик заблукати і розгубитися в магазині при вигляді фаянсових, фарфорових, білих, золотих, рожевих моделей з вертикальною або горизонтальною системою зливу.

Ось лише кілька найбільш важливих критеріїв, на які ви повинні спиратися при виборі сантехніки:

 • Зручність користування. Розміри виробу повинні залишати досить вільного простору в туалетній кімнаті, як спереду, так і з боків. Крім того, сантехніка повинна підходити по зростанню всім членам сім’ї і бути комфортною.
 • Спосіб підключення до каналізації і водопроводу. Унітаз повинен без будь-яких проблем підключатися до системи водопостачання і каналізації.
 • Надійність. Якщо ви купуєте комплект, що складається з бачка унітазу і, у разі потреби, складові повинні легко ремонтуватися.
 • Дизайн. Звичайно, в туалетній кімнаті особливо не милуються красою сантехніки, але бажано, щоб такий інтимний предмет мав привабливий вигляд і форму.
 • Система змиву. У сучасних моделях пристроїв змив проводиться двома способами: прямим, круговим.
 • Наявність системи антивсплеск. Бажано, щоб процес використання сантехніки проходив без бризок.
 • Тип кріплення. Найбільш поширені — підлогові пристрою, а ось підвісні унітази досі — скоріше екзотика. Хоча за кордоном вони використовуються досить широко.
 • Спосіб кріплення зливного бачка. Існують два способи кріплення бачка з унітазом: класичний (спільний) і роздільний.
 • Матеріал виготовлення. Кожен матеріал має свої переваги і основні нюанси. Вибирайте за власним смаком і уподобаннями.

Розглянемо докладніше, як за основним критеріям вибрати унітаз.

Унітаз в деталях: чаша, бачок і слив

Основними деталями унітазу є:

 • Чаша.
 • Зливний бачок.

Чаша унітазу може бути:

 • Воронкоподібна. В чаші даного типу зливний отвір розташовується практично по центру.

Важливо! Воронкоподібна конструкція вважається найбільш гігієнічною, так як нечистоти потрапляють зразу у воду, а, завдяки похилим задній стінці унітазу, бризок при змиві практично немає.

 • Тарілчаста. Дана конструкція характеризується платформою, наповненою водою. Отвір зливу трохи зміщене вперед, а на шляху потоку води до стоку присутня невелика тарелкообразное поглиблення. При встановленні такої моделі нерідко потрібна додаткова настройка роботи зливного бачка, а також обсягу води для змиву.

Важливо! Тарілчаста форма чаші вважається самої негігієнічною, так як нечистоти затримуються на платформі. Крім того, в чаші постійно збирається вода, що у результаті призводить до анулювання сольових відкладів.

 • Козырьковая. Дана конструкція об’єднала переваги воронкоподібних і тарілчастих чаш. Конструкція не перешкоджає потрапляння нечистот у зливний отвір, а завдяки особливому згину стінки, забезпечує захист від бризок. Козырьковая чаша є лідером продажів.

Важливо! При покупці унітаза з козырьковой чашею слід врахувати такий нюанс: чим більше кут нахилу платформи, тим краще працює система “антивсплеск”.

Тип кріплення унітазу

Перш ніж остаточно вибрати унітаз і купувати обладнання, завжди потрібно визначитися зі способом монтажу.

Розрізняють наступні види унітазів:

 1. Підлогові пристрою. Це — традиційні системи, на які орієнтуються будівельники всіх типових квартир. Саме підлогові варіанти займають більшу частину вітрини сантехніки. Особливості конструкції: унітаз фіксується до підлоги цементним розчином (шурупами). Пристрій займає деяку частину приміщення.
 2. Пристінні або напольно-приставні. Конструкція призначена для монтажу впритул до стіни. Такі моделі пристроїв мають привабливу лаконічну форму, невеликі розміри і приховане кріплення для бачка. При монтажі конструкції використовується декоративна панель, що дозволяє приховати бачок.
 3. Підвісні. Конструкція встановлюється за допомогою спеціального обладнання, так званої інсталяції, що дозволяє приховати бачок. Компактні вироби дають можливість економити місце в приміщенні і візуально розширюють простір. Крім того, завдяки конструктивним особливостям пристрої, значно полегшується догляд за туалетною кімнатою.

Важливо! При виборі типу обладнання правильно оцініть будівництво приміщення. Наприклад, при виборі унітазу для квартири радянської споруди необхідно бути готовим до того, що доведеться купувати спеціальну інсталяцію для фальшстени, так як при будівництві комунікація відокремлювалася від туалетної кімнати перегородкою з ДСП.

Способи кріплення зливного бачка

Зливний бачок може бути змонтований на задній полиці сантехніки, а може розташовуватися окремо від унітазу на площині стіни або бути інтегрованим в стіну:

 • Спільний спосіб кріплення є класичним варіантом. У цьому випадку сантехніка являє собою єдине ціле. Встановлювати з’єднаний бачок набагато простіше, легше і дешевше. Монтаж виконується за допомогою двох бронзових або нержавіючих болтів і ущільнювальних гумових прокладок.

Важливо! Даний спосіб хороший ще й тим, що при необхідності бачок завжди можна замінити на новий за рахунок простого монтажу.

 • Роздільний зливний бачок — прекрасне рішення для санвузлів з маленькою площею. Приставний або підвісний унітаз можна приставити до стіни, а зливний бачок розмістити на поверхні стіни під стелею або провести бетоновырубку і інсталювати бачок в несучу стіну (або спорудити фальш-стіну).

За способом зливу бачки діляться на дві групи:

 • Кнопкові. Моделі з кнопковим зливом більш популярні, так як за допомогою кнопок можна зливати половину об’єму бачка (одна кнопка) або весь обсяг (дві кнопки). Це дозволяє значно економити воду.
 • Важільні. Ця модель зливу більш поширена в старих варіантах пристроїв.

Важливо! Ще один важливий момент вибору унітазу — необхідно враховувати місце підведення водопровідного шланга до бачка:

 • Нижнє підключення наповнює ємність за типом фонтану, забезпечуючи тиху роботу пристрою.
 • Бічна подача води — навпаки, супроводжується характерним шумом.

Поради:

 1. На довговічність експлуатації сантехніки впливає і арматура бачка. Конструкція бачка повинна бути максимально простою, щоб легше було ремонтувати під час поломки.
 2. Зливний бачок повинен бути не дуже компактним. Зверніть увагу при покупці сантехніки на те, щоб змивний механізм і клапан подачі води в бачку не були вже дуже компактно згруповані. Інакше — ремонт і прочищення клапана, а також заміна арматури стануть занадто складними.
 3. Зверніть увагу при покупці на те, як розташований клапан з поплавцем. В ідеалі, він повинен кріпитися на бічній стінці під самою кришкою.
 4. При покупці сантехніки переконайтеся, що арматура, сумісна з комплектом, продається окремо.

Важливо! Будь-яка ексклюзивна форма бачка передбачає і ексклюзивність арматури. А при ремонті це зовсім не зручно.

Системи змиву в унітазах

Сучасні моделі пристроїв мають два способи змиву:

 • Прямий. Вода в такій системі рухається майже по прямій траєкторії від бачка до зливу. Прямий злив ще називають горизонтальним або каскадним. Ця модель зливу реалізовувалася практично у всіх моделях туалетів радянських часів.

Важливо! Перевага системи — одним заходом можна змити нечистоти, розташовані в центрі чаші. Недолік — водний потік не охоплює всю внутрішню поверхню чаші.

 • Назад-кругової. Кільцева або душова система кардинально відрізняється від прямого змиву. При спуску бачка напір води рухається по своєрідному кільцевому жолобу і рівномірно стікає по всій площі чаші.

Важливо! Переваги: практично немає шуму, рівномірний обмивання поверхні чаші під час змивання.

Недолік: сантехніка з круговою системою змиву стоїть на 10-15% дорожче. Крім того, з часом, в жолобі під обідком можуть засмітитися зливні отвори з-за сольових відкладень.

Як вибрати каналізаційний випуск?

Щоб після покупки не переробляти каналізацію, необхідно звернути увагу на систему випуску унітазу. Виходячи з конструкції стоку, вибір унітазу може бути наступним.

З вертикальним випуском

Цей тип пристрою призначений для приміщень з йде в підлогу каналізаційною трубою. Така конструкція каналізації знайома жителям сталінок 30-50-х років. Унітаз з вертикальним випуском просто ставиться на розтруб каналізаційної труби зверху.

Важливо! Адаптувати пристрій з вертикальним випуском до інших типів каналізації неможливо.

З горизонтальним випуском

Прямий горизонтальний випуск характерний для імпортних пристроїв. Він передбачає вихід каналізаційної труби із стіни горизонтально. У вітчизняних умовах таке практично не зустрічається. Однак при необхідності його можна адаптувати до каналізації іншого типу. Використовувати для цієї мети можна гофру відповідного діаметру. Шматок пластикової труби гофрованої з гумовим ущільнювачем допоможе розгорнути унітаз під будь-яким кутом до стіни і каналізаційній трубі.

Важливо! Єдине обмеження — унітаз, порівняно зі старим, мав косий випуск, висуватиметься вперед, як мінімум на 15 див. Точну відстань залежить від висоти розтруба труби і довжини випуску унітазу.

З косим випуском

Вибрати унітаз з таким випуском доцільно, якщо розтруб знаходиться під нахилом або дуже близько до поверхні підлоги. Конструкція використовувалася ще у всіх радянських будівлях, і на сьогоднішній день вважається найбільш поширеною.

Будівельники в основній своїй масі при проектуванні внутрішньобудинкових каналізаційних систем орієнтується саме на косий випуск. Крім того, цю модель вибирають і в наступних випадках:

 • Розтруб стоїть під кутом до горизонту.
 • Відстань до дверей не дозволяє поставити унітаз на 15-20 см далі від стінки.

Важливо! Мешканцям приватних будинків рекомендуємо вибирати тип унітазу ще на стадії будівництва. Власникам будинків слід звернути увагу на вертикальні випуски, щоб заощадити місце в приміщенні і прибрати труби в перекриття.

Матеріал і колір — важливі аспекти

Перше, на що ми звертаємо увагу, відповідаючи на питання, який унітаз краще, — це матеріал виготовлення. Саме цей показник визначає не тільки зовнішній вигляд виробу, але і надійність, гігієнічність і довговічність.

Розглянемо найбільш поширені варіанти пристроїв.

Фаянс

Унітази, виготовлені з фаянсу, найбільш популярні і дешеві. Фаянс — це вид кераміки білого кольору, що має дрібнопористу структуру. Для зниження гігроскопічності матеріалу поверхню фаянсу покривають спеціальною емаллю.

Важливо! Колір емалі може бути різноманітним: білим, бежевим, жовтуватим, бірюзовим. На технічні параметри колір ніяк не впливає.

Недолік вироби з фаянсу теж є, і істотна. В процесі експлуатації захисна емаль може руйнуватися від певних механічних впливів. При стиранні емалі волога починає вбиратися в дрібнозернисту структуру фаянсу, як результат — знижується міцність сантехніки. Однак не варто відразу лякатися, так як фаянсовий модель сантехніки може чесно відслужити 10-15 років.

Фарфор

Порцелянові унітази — міцна і довговічна сантехніка. При дбайливому відношенні можуть прослужити десятки років (20-25). Моделі з порцеляни мають привабливий вигляд, але вартість їх досить висока (на 30-50% вище вартості сантехніки з фаянсу).

Мармур і штучний камінь

Сантехніка, виготовлена з декоративних сортів мармуру або штучного каменю, — це досить дорогий варіант. Він підійде цінителям таких стилів, як Бароко, Ампір або Класицизм. Крім таких позитивних якостей, як привабливість, довговічність, висока стійкість до механічних впливів, сантехніка має і такий плюс, як гігієнічність.

Важливо! Поверхня мармуру шліфується таким чином, що по гладкості її можна порівняти тільки зі склом, тому, навіть слабкий напір води для зливу здатний змити всі нечистоти до найдрібніших частинок.

Сталеві унітази

В якості матеріалу для виготовлення такого пристрою використовується нержавіюча сталь. Цей матеріал не здатний вбирати вологу, а до гладкої поверхні не прилипають різні забруднення.

Ще один плюс — висока міцність, можна навіть сказати антивандальна міцність. Саме завдяки цій перевазі сталеві унітази вельми затребувані в громадських місцях.

Важливо! Гарантійний термін служби сантехніки практично необмежений, а ось вартість, як правило, вище навіть пристроїв з порцеляни.

Чавунні унітази

Ці моделі в магазинах сантехніки зустрічаються досить рідко. Це пояснюється їх низькою популярністю. Сантехніка з чавуну володіє великою вагою, громіздкістю і невеликим терміном служби. На поверхню чавуну наносять захисну емаль, яка захищає чавун від корозії і іржі, але чавун все ж крихкий матеріал.

Важливо! Моделі з чавуну використовуються переважно в громадських місцях з невеликою кількістю відвідувачів.

Пластик

Пластикові моделі виготовляються з акрилу. Поверхня покривається скловолокном і спеціальною сумішшю смол. Така багатошарова структура забезпечує міцність обладнання. Пристрою з пластика відрізняється малою вагою, простим монтажем, невисокою вартістю. Особливо гладка поверхня не затримує забруднень, тому дуже легка у догляді.

Важливо! До основних недоліків можна віднести:

 • невисоку стійкість до механічних пошкоджень і температурних впливів;
 • відносно невеликий термін експлуатації.

В основному, пластикові моделі воліють встановлювати на дачі.

Як вибрати хороший унітаз?

Щоб відповісти на питання, який унітаз краще, спочатку визначитеся з модифікацією і типом, а також з можливостями бюджету. За гарним і якісним унітазом варто йти у великий магазин сантехніки, де представлені всі види та модифікації. Тут же можна визначитися і в ціновому плані. Консультанти магазину зможуть відповісти на всі ваші запитання і дати поради щодо вибору пристрою, що задовольняє вашим потребам та побажанням.

При покупці сантехніки варто звернути увагу на наступні моменти:

 1. На унітазі не повинно бути ніяких сколів і тріщин. Покриття сантехніки повинно бути рівномірним.
 2. До виробу повинна додаватися інструкція, яка допоможе встановити сантехніку.
 3. У коробці разом з сантехнікою повинні бути всі комплектуючі. Без них монтаж пристрою неможливий.

Важливо! Якісний виріб не може коштувати дешево, тому не зупиняйте свій вибір на занадто дешевому варіанті. Пам’ятайте, що унітаз хорошої якості прослужить не одне десятиліття.

Корисні поради:

 1. Підібрати унітаз за параметрами означає, серед іншого, похід в магазин сантехніки з рулеткою. Обов’язково вдома поміряйте відстань до задньої стінки і двері. При виборі сантехніки врахуйте, що бачок буде помітно видаватися за межі випуску. До того ж, бажано, щоб від унітазу до дверей або передньої стінки було не менше 60 см І не забудьте перевірити відстань до стін, якщо воно буде менше 35 см, то розставити коліна на “троні” не вийде.
 2. Якщо ви купуєте тільки унітаз, то проблема вибору бачка обійде вас стороною. Якщо ви купуєте комплект, то купуйте “компакт” або сантехніку з нижнім розташуванням бачка, так як верхнє розташування бачка вкрай неекономно витрачає простір і псує естетику приміщення.
 3. Якщо ви вибираєте унітаз і бачок з поличкою для нього, то віддайте перевагу литий поличці — у неї немає вразливих місць, характерних для конструкції з окремою поличкою для бачка. Крім того, лита поличка не потребує гумовій манжеті, що з’єднує її з унітазом, так і виробляти монтаж бачка на литу поличку набагато легше.
 4. Вибирайте сантехніку, має систему “антивсплеск” — вона призначена для компенсації зайвих бризок під час експлуатації унітазу. В маркуванні багатьох моделей пристроїв зазначено про наявність такої опції, але краще перевірити її на практиці. Щоб визначити наявність системи антивсплеск, зверніть увагу на зливний отвір:
  1. Воно має бути виконане у особливій геометричній формі, максимально звужено і втоплено в нижню частину унітазу.
  2. Зливний отвір повинен бути зміщений відносно осі симетрії до однієї зі сторін.
  3. Рівень водяного стовпа в отворі повинна бути значно знижений, а по його контуру сконструйований кругової обідок, який і виконує компенсаційні функції.

Важливо! Прогрес не стоїть на місці, і звичайно, він не оминув такий необхідний предмет гігієни, як унітаз:

 • Останнім часом широкої популярністю користуються унітази-біде.
 • Ще один популярний апгрейд — автосмыв, досить корисний винахід для забудькуватих громадян.
 • А для тих, хто любить комфорт — сидіння з підігрівом, який може здійснюватися як в автоматичному режимі, тобто постійно, так і момент початку користування унітазом.

Відеоматеріал

Ми сподіваємося, що наша інформація допомогла вам визначитися з вибором сантехніки — як в технічному плані, так і в дизайнерському рішенні. Удачі!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *