Як вибрати водонагрівач електричний накопичувальний для дачі?

yak vibrati vodonagr vach elektrichniy nakopichuval niy dlya dach 1 - Як вибрати водонагрівач електричний накопичувальний для дачі?

Як вирішити питання з водопостачанням у себе на дачі? Порятунок є — це електричний водонагрівач. Установка такого винаходу дуже проста і не потребує будь-яких дозволів з боку органів контролю. Величезна кількість вибору дозволяє знайти оптимальне рішення під певні умови користування. Про те, як вибрати водонагрівач електричний накопичувальний для дачі, ми сьогодні і поговоримо.

Основні критерії для вибору

Перш ніж бігти в магазин:

 • Потрібно визначитися з бажаним обсягом гарячої води для всієї родини.
 • Потім варто приділити увагу параметрами потужності і можливостям магістралі водопроводу.
 • Також важливим фактором є і частота використання обладнання, особливо в холоди.

Детальну інформацію про всі нюанси, які можуть вплинути на вибір, ви зможете побачити нижче.

ККД приладу

Почнемо, мабуть, з основного і найважливішого параметра — продуктивність. Значення цієї величини прямо пропорційно впливають на те, скільки ви зможете використовувати гарячої води.

Сучасні технології в цій сфері прийнято класифікувати на два види:

 • Накопичувальні пристрої.
 • Проточні.

yak vibrati vodonagr vach elektrichniy nakopichuval niy dlya dach 2 - Як вибрати водонагрівач електричний накопичувальний для дачі?

Перший тип має бак, в якому буде зберігатися гаряча вода, а другий — нагріває воду прямо під час експлуатації техніки. Накопичувальні бойлери можуть мати різну градацію обсягу, починаючи з 5 і закінчуючи 500 літрами. Для розігріву потрібно близько двадцяти хвилин на кожні десять літрів об’єму резервуара.

Важливо! Після того, як температура встановилася, активується функція підтримки. Виробники радять встановити де-небудь 50-65 градусів за Цельсієм, для того щоб зберегти внутрішнє покриття ємності.

yak vibrati vodonagr vach elektrichniy nakopichuval niy dlya dach 3 - Як вибрати водонагрівач електричний накопичувальний для дачі?

Ви рідко буваєте на дачі

Якщо ви буваєте на дачі рідко, наїздами по 2-3 рази в місяць, врахуйте, що воду з водонагрівача доведеться зливати не тільки взимку, але і влітку, інакше — вона буде застоюватися.

Ніхто не заборонить вам і виставити температуру побільше, але чи готові ви на додаткові витрати? Адже всі знають, що електроенергія коштує грошей. Та й такий режим роботи просто не можна назвати легким. І не забувайте про те, що злив води з бака — це не найприємніше заняття при таких умовах.

yak vibrati vodonagr vach elektrichniy nakopichuval niy dlya dach 4 - Як вибрати водонагрівач електричний накопичувальний для дачі?

Ви часто буваєте на дачі

Але розглянемо ситуацію з усіх сторін і приділимо увагу другого випадку, коли інтенсивність ваших відвідувань дачі дуже велика, що впливає на витрату гарячої води. Такий випадок точно зажадає монтаж накопичувального пристрою. Найважливіше — це вірно визначитися з його об’ємом.

yak vibrati vodonagr vach elektrichniy nakopichuval niy dlya dach 5 - Як вибрати водонагрівач електричний накопичувальний для дачі?

Важливо! Для тих, хто займається підбором кращого водонагрівача, будуть корисні наші окремі огляди:

 • Водонагрівач накопичувальний під мийку 10 літрів.
 • Рейтинг водонагрівачів на різні смаки.
 • Рейтинг газових колонок.

Висновки по потужності

Потужність — це самий важливий параметр, з якого і виходить наша продуктивність:

 • Ті агрегату, що мають значення в 3.5 кВт, здатні забезпечити вас одним-двома літрами води, яка має сорок градусів за Цельсієм в хвилину.
 • Пристрої з цим параметром вдвічі більшим, зуміють надати 3.5 літра.
 • Найпотужніші пристрої розраховані на трифазне підключення десь до 35 кВт і здатні забезпечити відразу кілька точок водозабору. Вагома перевага такого обладнання — це компактність. Та й ту ж воду зливати буде куди простіше, особливо під час зими. Якщо ваш дачний ділянка має доступ до такої електричної мережі, яка може забезпечити достатню потужність, то така покупка буде до місця.

Який водонагрівач вибрати для дачі? Для того щоб визначитися і вибрати найкращий агрегат, варто приділити увагу всім критеріям.

yak vibrati vodonagr vach elektrichniy nakopichuval niy dlya dach 6 - Як вибрати водонагрівач електричний накопичувальний для дачі?

Що вміє робити технологія водопостачання?

Переходимо до наступного, не менш важливого, параметру, який має свій тип і характер — водопостачання:

 • Якщо у вас є централізований водопровід або автономна подача води, яка реалізована за допомогою колодязя, підземної свердловини і насоса, то вам можна встановлювати бойлери будь-якого типу.
 • Для інших разі доведеться зробити акцент на тих пристроях, які реалізовані на безнапірної технології або мають наливна бак. Встановити безнапірний бойлер не соромно, а якщо є центральний водопровід з не самою стабільною подачею води, то це — точно ваш вибір.

Важливо! Безнапірні механізми можна живити від ємності, яка буде стояти осторонь. В цей резервуар воду можна наливати самостійно, але ніхто для зручності не заборонить вам обладнати конструкцію своїм насосом. Монтаж таких приладів можна проводити і на кухні, і в душовій.

Правда, є в них один недолік, якого не є у напірних водонагрівачів — це необхідність в постійному “обслуговуванні” резервуара з водою.

yak vibrati vodonagr vach elektrichniy nakopichuval niy dlya dach 7 - Як вибрати водонагрівач електричний накопичувальний для дачі?

Ручні моделі

Також існують класичний наливні пристрої водопостачання. Ці прилади забезпечені ємністю на п’ять і більше літрів. Вода в ці ємності наливається тільки вручну. Даний вид технологій має свій вагомий плюс — це легкість в установці.

Важливо! Тут можна зайнятися установкою і на стіну, і над мийкою, і на кухні, і в душовій. До того ж, конструкція нерідко оснащується прийнятною теплоізоляцією, а функціонал вміє підтримувати абсолютно будь-яку температуру води (в розумних межах). Даний тип обладнання вкрай схожий з накопичувальними водонагрівачами.

yak vibrati vodonagr vach elektrichniy nakopichuval niy dlya dach 8 - Як вибрати водонагрівач електричний накопичувальний для дачі?

Монтаж

Установка водонагрівача на дачі — це не найскладніша процедура, але й тут під час всіх маніпуляцій варто багато чого врахувати:

 • Почати варто з планування розташування пристрою, а закінчити способом проведення робіт, який буде найбільш оптимальний для певних умов експлуатації.
 • Якщо ви вирішили зайнятися установкою обладнання, з якого потрібно регулярно зливати рідину під час вашого від’їзду. Для такого випадку потрібно купувати прилади вертикального типу. Саме такі моделі зможуть дозволити вам злити всю вологу до останньої краплі, на відміну від тих же агрегатів горизонтального типу.
 • Також слід врахувати і міцність матеріалу стіни, на якій буде відбуватися монтаж. Ті прилади, які мають ємність від вісімдесяти літрів, варто закріплювати тільки на капітальній стіні з цегли або дерев’яного бруса. Для інших випадків доведеться створити міцну раму для підтримки обладнання.
 • Обладнання проточного типу особливої уваги до себе не вимагає, а якщо ви вирішили надовго залишити свою ділянку, то демонтаж не займе у вас багато часу. Якщо у вас є фінансові можливості для придбання приладу з великою потужністю, то такий вибір буде кращим.
 • Техніка з наливним видом роботи ще менш вибаглива до проведення монтажу і установки, оскільки для всіх маніпуляцій потрібно тільки зафіксувати кронштейн і прикріпити до нього сам прилад. З електричною частиною роботи теж все просто — вам знадобиться тільки звичайна електрична розетка.

Важливо! На нашому сайті корисних порад ви знайдете багато інформації, яка допоможе підключити бойлер самостійно. Ось деякі статті:

 • Установка бойлера.
 • Як підключити бойлер до водопроводу?
 • Як повісити водонагрівач на гіпсокартон?

Відеоматеріал

Ці інструкції повинні допомогти вам розібратися в тому, як вибрати бойлер для дачі. Сьогодні ви познайомилися з головними критеріями, які допоможуть вам зробити правильний вибір. Чистота — це основа нашого здоров’я, а дачний бойлер тільки сприяє цьому.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *