Як вибрати водонагрівач?

yak vibrati vodonagr vach 1 - Як вибрати водонагрівач?

Влітку в багатоповерхових будинках досить часто відбуваються перебої з водопровідною водою. Ремонтні роботи, які проводять служби комунальних господарств, зазвичай затягуються на кілька тижнів, тому багатьом доводиться забути про комфортній обстановці. Встановивши водонагрівальне пристрій, можна вирішити дану проблему. На сучасному ринку присутня велика різноманітність моделей бойлерів. Щоб здійснити правильний вибір, необхідно знати позитивні і негативні сторони кожного виду водонагрівача. У даній статті ми розглянемо, як вибрати водонагрівач і яка модель буде найбільш оптимальною.

Принципи класифікації

Щоб простіше було розібратися у всьому розмаїтті такого обладнання, треба чітко уявити собі критерії, за якою виконується класифікація. Критерії і різновиди будуть наступними.

За принципом енергоспоживання розрізняють:

 • електричні пристрої;
 • газові водонагрівачі.

За критерієм розмірів і обсягу подачі води виділяють:

 • великогабаритні прилади для нагрівання води;
 • компактні пристрої.

Важливо! Пристрої здатні нагріти до десяти літрів водопровідної води, так і до тисячі літрів води в годину.

yak vibrati vodonagr vach 2 - Як вибрати водонагрівач?

За принципом управління поділяють:

 • елементарні конструкції з ручним режимом управління;
 • складні системи з електронною системою управління, яка дозволяє регулювати і контролювати температуру води.

За способом установки:

 • Деякі водонагрівачі підвішуються на стіну.
 • Є варіанти, які можуть встановлюватися на підлозі.

Систематизувати водонагрівальні системи також можна за розмірами, коефіцієнту продуктивності і за функціональними можливостями. Також прилади для нагріву води можна класифікувати за конструкційними властивостями і з монтажним варіантів виконання.

yak vibrati vodonagr vach 3 - Як вибрати водонагрівач?

За способом подачі води

Електронагрівачі для води за своєю конструкцією та способом нагріву розділяються на кілька типів:

 • накопичувальні водонагрівачі;
 • проточні пристрою;
 • проточно-накопичувальні прилади.

Зовнішній вигляд у водонагрівальних приладів є дуже схожими, оскільки це пристрої циліндричної або прямокутної форми, а на основній панелі розташована регуляторна ручка, яка налаштовує температуру.

Важливо! Накопичувальні водонагрівачі дуже великих габаритів, так як вони розраховані на нагрів великої кількості води. Проточно-накопичувальні пристрої складаються з переваг двох типів електронагрівачів для води.

Далі ми розглянемо кілька найбільш популярних типів водогреев більш докладно.

Проточні водонагрівачі

Компактний пристрій, пристосований для миттєвого нагрівання води, називається проточним водонагрівальним обладнанням, причому такі системи високоефективні при експлуатації.

Принцип дії

Холодна проточна вода, потрапляючи в пристрій нагрівання, проходить через колбу, в яку вбудований нагрівальний елемент. При такому процесі відбувається моментальний ефект нагрівання до 50-60 градусів.

У компактному корпусі обладнання висока потужність мідного Тена, що сприяє миттєвому процесу нагрівання.

yak vibrati vodonagr vach 4 - Як вибрати водонагрівач?

Де застосовується?

Проточний водонагрівальний прилад чудово вирішує проблему водозабезпечення гарячою водою лише при наявності однієї точки водозабору. Якщо кілька водорозбірних точок, то проходить через водонагрівальне пристрій вода не встигає прогрітися до потрібного температурного режиму. Дане обладнання надійно і довговічно в експлуатації.

Важливо! Вибрати водонагрівач з проточною системою рекомендується, якщо воно необхідне для використання при нетривалому відсутності гарячої води в квартирах і будинках, а також дитячих садах, школах та інших установах, а не на постійній основі.

Накопичувальні водонагрівачі

Фірми-виробники випускають накопичувальні моделі, об’єм води яких може доходити до 10 000 літрів. У житлових квартирах використовують дані моделі з меншою місткістю бака від 8 до 200 літрів, при цьому враховується кількість постійно проживаючих людей.

Важливо! Такі агрегати для нагріву води забирають багато вільного простору на стіні або на підлозі, зате в квартирі завжди є можливість використання гарячої води.

yak vibrati vodonagr vach 5 - Як вибрати водонагрівач?

Пристрій і принцип дії

Накопичувальний водонагрівач може бути у формі круглого або подовженого теплоізольованого резервуара, а всередині бака розташований нагрівальний елемент. Пристрій Тена сприяє нагріванню води до певної температури, яка знаходиться в діапазоні від 35 до 85 градусів. Протягом двох-трьох годин температурний режим залишається постійним.

Якщо відбувається охолодження води і температура змінюється всього на 0,5 градусів, автоматично запускається бойлер для підігріву. Потім знову відбувається автоматичне відключення. Такий режимний момент дає можливість раціонального витрачання електроенергії.

Важливо! Наявність вбудованого термостата в конструкцію накопичувального водонагрівача сприяє підтримці заданої температури. Деякі моделі оснащені:

 • додатковою функцією прискореного процесу нагрівання;
 • системою управління з ручним або автоматичним режимом;
 • антибактеріальним покриттям резервуара.

Споживана потужність таких водонагрівачів становить близько 2-3 кВт, як у електричних чайників. Дані моделі можуть функціонувати при напрузі 220 вольт від звичайної розетки.

yak vibrati vodonagr vach 6 - Як вибрати водонагрівач?

Плюси

У вирішенні питання, який вибрати водонагрівач, допоможуть основні достоїнства. В даному варіанті вони полягають у наступному:

 • Експлуатація обладнання не залежить від тиску газу і напору води. Так, проточні газові пристрої можуть функціонувати при певному тиску в газовій системі для забезпечення безперебійного підігріву води. Накопичувальні водонагрівачі можуть здійснювати роботу навіть при низькому тиску, от тільки час нагріву води при цьому збільшується. Точно так само відбувається і з водою. Всі проточні нагрівачі не можуть функціонувати при невеликому напорі, в той час як накопичувальні пристрої безвідмовно здійснюють нагрівальний процес потрібної температури.
 • Накопичувальні водонагрівачі здатні функціонувати при декількох водозабірних точках одночасно, наприклад, ванна і кухонна мийка, де відбувається витрачання великої кількості води.
 • У накопичувальних водонагрівачів набагато менше відбувається процес утворення накипу, у той час як проточні пристрої більш схильні до осідання твердих відкладень.
 • Побутові моделі з великим об’ємом води здатні забезпечити гарячою водою не тільки для миття посуду, але і дозволити всім членам сім’ї прийняти ванну.

yak vibrati vodonagr vach 7 - Як вибрати водонагрівач?

Проточно-накопичувальні моделі

Проточно-накопичувальні водонагрівальні прилади є універсальними пристроями для нагрівання води. Агрегати цього типу об’єднали в собі переважні характеристики і проточних і накопичувальних пристроїв.

Основні переваги даної моделі:

 • здатність водонагрівачів працювати в двох режимах;
 • компактна конструкція;
 • нескладний монтаж.

Важливо! Порівняно невелика вага таких моделей приваблює багатьох покупців. Їх купують як для квартир, так і для заміських будинків і дачних споруд. При вазі в шість кілограм обсяг бойлера може коливатися від 10 до 35 літрів, що цілком влаштовує багатьох споживачів.

yak vibrati vodonagr vach 8 - Як вибрати водонагрівач?

Газові накопичувальні водонагрівальні прилади

Водонагрівальні пристрої цього типу можна поділити на:

 • настінні з об’ємом бака від 10 до 100 літрів;
 • підлогові з резервуара місткістю від 120 до 10 000 літрів.

Важливо! Як для накопичувальних водонагрівачів, так і для проточних характерно наявність систем з автоматичним відключенням газу, у разі згаслого полум’я на пальнику або якщо немає тяги в димоході.

Застосування

Різниця між ними полягає в одноразовому кількісному нагріванні води. Саме визначення цього параметра допоможе правильно вибрати водонагрівач:

 • Як правило, настінні водонагрівальні прилади більше використовуються для квартирного варіанту сім’ї з трьох чи чотирьох чоловік.
 • Підлогові накопичувачі набувають невеликі підприємства або заміські будинки, площа яких набагато більше міських квартир.

Важливо! Більшість накопичувальних водонагрівачів функціонують на природному газі, при необхідності його легко перебудувати на скраплений газ.

yak vibrati vodonagr vach 9 - Як вибрати водонагрівач?

 

Мінуси

Основні недоліки газових водонагрівачів:

 • великі габарити котла;
 • обмежений обсяг резервуара;
 • тривалий час нагрівання води;
 • висока ціна устаткування.

Важливо! Існують моделі газових водонагрівачів накопичувального виду, які мають великий обсяг, здатні функціонувати як проточні газові нагрівальні пристрої, робота яких супроводжується швидким нагріванням води.

Електричні накопичувальні пристрої для нагріву води

В водонагрівачі накопичувального типу для нагріву води необхідно певний час від 30 хвилин до 8 годин. Тривалість процесу нагрівання води залежить від потужності обладнання і від об’єму бойлера.

yak vibrati vodonagr vach 10 - Як вибрати водонагрівач?

Пристрій

До основних складових електричного обладнання відносяться нагрівальний елемент і внутрішній резервуар. Саме вони допоможуть вибрати водонагрівач. Обсяг бака в водонагревательном пристрої може коливатися в межах 10-200 літрів, а використовувана потужність елемента нагрівання 1,2-2,5 кіловат.

Важливо! Обсяг бака і потужність нагрівального елемента визначають величину швидкості нагрівання води. Так:

 1. для накопичувального пристрою з резервуара об’ємом 10-15 літрів процес нагрівання становить 35-45 хвилин;
 2. для водонагрівача з об’ємом бака 200 літрів буде потрібно від п’яти до восьми годин для нагріву води.

Водонагрівач також складається з:

 • теплоізоляційного покриття, яке забезпечує збереженість нагрітої води;
 • магнієвого анода, який оберігає внутрішню поверхню резервуара від корозії;
 • термостата, який задає потрібний температурний режим;
 • запобіжного клапана, який забезпечує стравлення надлишкового тиску.

yak vibrati vodonagr vach 11 - Як вибрати водонагрівач?

Плюси

Гідність електричних водонагрівачів укладено у функціональній особливості роботи. Один раз нагрів воду до 50-70 градусів, автоматичний режим обладнання підтримує дану температуру. Вода підігрівається потроху і не витрачає великої потужності. Маленька споживана потужність накопичувального електронагрівача сприяє підвищеному попиту у споживачів.

Важливо! Для споживачів, яким необхідна велика кількість гарячої води в квартирах, де електропроводка не витримує використання потужного проточного водонагрівача, вибрати електричний накопичувальний водонагрівач — ідеальний варіант.

Ще одна перевага використання електричних водонагрівачів укладено в одночасній подачі води кільком водоспоживачам. В бойлері після цього залишиться незначний обсяг води, але дуже рідко використовується постійна течія води тривалий час.

yak vibrati vodonagr vach 12 - Як вибрати водонагрівач?

Мінуси

У електричних водонагрівачів існують і мінуси:

 • Наявність високого цінового фактора.
 • Обмежений обсяг бойлера, тому може несподівано закінчитися тепла вода.
 • Якщо збільшити об’єм резервуара, то доведеться збільшити габарити водонагрівача, а для маленьких приміщень — це невідповідний варіант. На сучасному ринку з’явилися нові моделі, які можуть встановлюватися під стелею. Також присутні модельні розробки, які містяться в типовий шафа з трубами, що знаходиться в санвузлі.
 • Необхідно певний час, щоб нагрілася вода.

Використання бойлерів непрямого нагріву

Такий вид нагрівачів складається з:

 • Сталевий ємності, яка покрита захисним склокерамічним шаром. Також бувають нагрівачі, що складаються з нержавіючої ємності, яка поміщена в кожух, де присутня високоефективна термоізоляція. Як правило, такий бойлер поміщають біля одноконтурного котла опалення.
 • Теплообмінний пристрій у формі змійовика, яке здійснює нагрівання води в бойлері. Теплоносій системи опалення — антифриз і вода, при проходженні по змійовику сприяє нагріванню води в резервуарі. У деяких підлогових бойлерів присутні два теплообмінника.
 • У цих пристроях є індикатор температури. Якщо необхідно нагріти воду, пристрій котла в автоматичному режимі перемикається з електроопалення на нагрів води.

Особливості:

 • Фірмове непряме водонагрівальне пристрій нагріває воду від 0 до 60 градусів менш ніж за півгодини.
 • Для бойлерів підлогового типу характерне розміщення біля котлів опалення. Також бувають настінні моделі, але вони обмежені по місткості резервуара до 200 літрів.
 • Для всіх резервуарів даного виду характерна наявність вбудованої “групи безпеки”, яка захищає обладнання від ефекту перегріву і переизбыточного тиску.
 • Дані бойлери оснащені магнієвим анодом, який забезпечує максимальний енергоресурс обладнання.

Важливо! Якщо бойлер довгий час знаходиться в неробочому режимі, то необхідно зливати воду.

Мінуси

У бойлерів непрямого нагріву присутні негативні моменти:

 • наявність обмеженого обсягу використаної води;
 • електрообладнання дуже громіздке, у зв’язку з встановленням тільки біля котла опалення.

yak vibrati vodonagr vach 13 - Як вибрати водонагрівач?

Важливо! У багатьох, хто придбав водонагрівач, виникає бажання встановити його самостійно, не чекаючи приходу спеціаліста. Перш, ніж приступити до роботи, ознайомтеся з нашими оглядами по цій темі:

 • Установка водонагрівача;
 • Як підключити проточний водонагрівач в квартирі?

Який вибрати водонагрівач для дому?

Основні рекомендації, як вибрати водонагрівач, зводяться до наступного:

 • Необхідно визначитися з функціональними можливостями водогрійного пристрою і зрозуміти, для чого потрібно здійснювати покупку. Так, вибір залежить від того, що потрібно:
  1. наявність зручного кухонного пристрою для кип’ятіння води;
  2. прилад, здатний здійснити подачу гарячої води при відключенні центрального водопостачання;
  3. модель для постійної присутності гарячої води у квартирі;
  4. пристрій, що забезпечує гарячою водою підприємство.
 • Необхідно зробити розрахунки, щоб визначити плановане споживання води. Якщо треба вибрати водонагрівач для дачі або квартири, то можна самим впоратися з розрахунками. Для великого підприємства необхідно звернутися до фахівців, у яких передбачається придбати водонагрівач.
 • При виборі водонагрівальних пристроїв, необхідно звертати увагу на гарну репутацію виробників і досить великий термін гарантії.
 • Обов’язково потрібно продумати, в якому місці і як встановити водонагрівач. При цьому потрібно враховувати габарити установки і технічні вимоги до обладнання, так як існують різні варіації: вертикальні, горизонтальні, підлогові, настінні.
 • Необхідно визначитися, як буде відбуватися установка устаткування — власними силами чи потрібно запросити кваліфікованого фахівця.

На нашому порталі є ще одна стаття, в якій ми розповіли «Який водонагрівач краще купити приватний будинок?»

yak vibrati vodonagr vach 14 - Як вибрати водонагрівач?

Інші корисні поради щодо вибору накопичувального водонагрівача

Правильно вибрати накопичувальний водонагрівач допоможуть декілька корисних і простих порад.

Обсяг

При визначенні обсягу водонагрівача необхідно знати кількість присутніх людей в квартирі, які будуть користуватися гарячою водою і число точок водозабору. Одна людина в середньому витрачає за один раз:

 • умивальник — від 5 до 18 літрів;
 • душова кабіна — від 40 до 90 літрів;
 • ванна кімната — від 140 до 190 літрів;
 • кухонна мийка — від 25 до 35 літрів.

Матеріал бака

Термін експлуатації обладнання залежить від матеріалу, який використовується для виготовлення резервуара. Бак, який продірявився, неможливо відремонтувати, тому необхідно звертати увагу на якість фарбування і характерні особливості антикорозійних покриттів:

 • Резервуари, виготовлені з нержавіючої сталі, є найбільш довговічними у використанні з гарантією вісім років.
 • Корпус з вуглецевої сталі, покритий оксидом титану, не тріскається при будь-яких температурних перепадах, причому на такий резервуар гарантія становить шість років.
 • Найдешевші — це ємності зі звичайної сталі, які покриваються стандартними емалями. Але такі баки не рекомендуються для серйозного застосування, оскільки гарантійний термін становить три роки.

Розміри

При виборі нагрівача потрібно дотримуватися наступних розмірів: по висоті біля агрегату повинен бути запас десять сантиметрів зверху і тридцять сантиметрів знизу.

Потужність

Вибір потужності залежить від необхідної кількості гарячої води і якості проводки. На сучасному ринку присутні дорогі моделі з електронними блоками управління, які функціонують на потужності від 2 до 6 кіловат, використовуючи при цьому як 220 вольт, так і 110 вольт.

Відеоматеріал

Сподіваємося, за допомогою нашого огляду різновидів водонагрівачів і порад з вибору ви змогли визначитися, яке устаткування буде більш доречним у вашому домі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *