Як вибрати змішувач для раковини у ванній?

Несправний змішувач у ванній кімнаті — це величезна кількість додаткових проблем: затоплені сусіди знизу, збільшення витрати води, палюча або крижана вода з крана. Щоб уникнути цих неприємностей або хоча б звести їх до мінімуму, потрібно правильно підібрати обладнання до ванної кімнати, знати, як вибрати змішувач для раковини у ванній. Про це ми і розповімо вам в цій статті.
Критерії вибору
На ринку є величезна кількість пропозицій по змішувачів. Щоб не розгубитися в океані моделей, треба звернути увагу на такі критерії:
- Матеріал виготовлення.
- Дизайн.
- Спосіб керування змішувачем.
Важливо! Поєднання всіх технічних і естетичних характеристик робить пристрій функціональним, надійним і красивим. При цьому, намагаючись вибрати виріб за доступною ціною, не плутайте її з демпінговою. По-справжньому якісний виріб не може бути дешевим за визначенням.
Переваги якісного (нехай, і більш дорогого) змішувача:
- Тривалий термін служби.
- Зменшення водоспоживання.
- Надійність.
- Гарний дизайн.
Як підібрати змішувач для раковини? Матеріали виготовлення
Найпоширенішими матеріалами є:
- Різні металеві сплави.
- Бронза (можна розглядати як окремий випадок).
- Граніт.
- Пластик.
На думку фахівців, оптимальні прилади, виконані з латуні або бронзи. Ці матеріали володіють такими перевагами:
- Стійкість до впливу води.
- Стійкість до корозії і утворенню на поверхні вапняного нальоту.
Важливо! Дуже часто на ринках продають сілуміновие підробки, видаючи їх за латунь. Латунні вироби більш масивні і важкі на дотик. Силумін по міцності суттєво програє латуні.
Іноді компанії-виробники для зниження собівартість змішувачів залишають латунну серцевину пристрої, а інші складові замінюють полімерними матеріалами, наприклад, АВС-пластиком.
Покриття пристроїв буває емалеве або хромоване:
- Емаль менш міцна, виріб з часом втрачає привабливий вигляд.
- Хромована поверхня більш міцна. До того ж, вона неприваблива для розмноження мікроорганізмів.
Важливо! Гранітний змішувач коштує дуже дорого. Це — ексклюзивний прилад. Дозволити собі таку розкіш можуть не всі. Але якщо у ванній встановлено такий змішувач, то це — справжній шедевр!
Класифікація
Крім матеріалів виготовлення, при покупці треба врахувати різноманітні технічні характеристики. Наприклад, спосіб кріплення конструкції (вбудовані, врізні) або вид розводки труб (вертикальна, горизонтальна).
В залежності від форми носика, прилади поділяються на категорії:
- Довгі, з рухомим зігнутим носиком.
- Короткі (носик нерухомий).
Перші можна використовувати як економічний варіант, якщо умивальник і ванна розташовані поруч. У залежності від способу управління, розрізняють такі види змішувачів:
- Вентильні.
- Сенсорні.
- Термостати.
- Одноважільні.
Кожна з цих конструкцій має свої мінуси і плюси.
Одноважільні
Їх ще називають однорукими, або однозахватными. Такий варіант — найпопулярніший і поширений. Потужність натиск і температуру води, що подається, можна регулювати однією рукою. Залежно від конструктивних особливостей розрізняють 2 різновиди одноважельною конструкції — картриджні і кульові:
- Кульові змішувачі вважаються морально застарілими. Вони не дуже практичні. Якщо внутрішній механізм прийшов в непридатність, змішувач доведеться замінити цілком.
- Картриджні моделі, не в приклад шаровим, відрізняються високою ремонтопридатністю. Усунути поломку внутрішнього механізму досить просто: достатньо замінити картридж. Це обійдеться набагато дешевше, ніж придбання нового змішувача.
Важливо! Є ще один вид одноважільних кранів — джойстиковые. Головна їх перевага — економну витрату води.
До переваг одноважільних конструкцій відносяться:
- Тривалий робочий ресурс.
- Висока ремонтопридатність.
- Простота експлуатації.
Мінус — швидкий знос кульових моделей. Якщо заміна прокладки — справа кількох хвилин, то внутрішній механізм кульового крана не ремонтується.
Вентильні
Кран на два вентиля — це своєрідна класика жанру для ванної. Ці моделі не втрачають актуальності і знаходяться поза моди. Компанії-виробники працюють над новими дизайнерськими рішеннями, адаптуючи кран вентильний під інтер’єр сучасної ванної.
Основна комплектуюча такої конструкції — це кран-букса. При повертанні вентиля запірний елемент відкривається. Від величини утворився отвори залежить натиск водяного струменя. Змішування холодної та гарячої води відбувається при одночасному відкритті кранів.
Розрізняють крани з керамічним клапаном і еластичною прокладкою:
- Прокладка з еластичного матеріалу швидко зношується і підлягає заміні. Щоб еластична прокладка служила довше, її виготовляють з силіконового матеріалу.
Важливо! Недолік такого приладу ще і в тому, що для регулювання температури струменя необхідно повернути кран до 8 разів, що не дуже зручно.
- Керамічний клапан більш надійний. Він являє собою 2 пластини з металу з отворами. Пластини добре відшліфовані, причому, одна обертається відносно іншої. Сила подачі води залежить від ступеня збігу отворів. Щоб відрегулювати температуру води, досить повернути кран на ½ або на ¼ оберту. Переваги — економне витрачання води, тривалий термін служби, можливість застосування при будь-якому натиску. Мінуси — кран з керамічним клапаном може давати збої при подачі жорсткої води, необхідність в частій заміні еластичних прокладок.
Термостати
Це — інноваційний винахід, яке з’явилося у продажу недавно. Ці вироби поєднують гарний дизайн, надійність, довговічність і зручність.
Така конструкція має 2 ручки для регулювання натиску і температури води.
Важливо! Головна особливість змішувача — наявність вбудованого термостата. Це означає, що достатньо один раз налаштувати прилад і зберегти параметри, потік води буде повністю відповідати вимогам. Такі моделі абсолютно безпечні і оптимально підходять сім’ям, де є малюки.
Плюси:
- Безпечна експлуатація.
- Гарний дизайн. Подача води незалежна від тиску в системі.
- Стабільні параметри води, що подається.
Мінуси:
- Якщо в одному з трубопроводів відсутній потік, то подача води припиняється повністю.
- Висока вартість.
Безконтактні
Їх ще називають сенсорними. Ця розробка увібрала в себе всі переваги попередніх моделей. Дизайн такого виробу мінімалістичний. Важелів і вентилів в конструкції немає.
Працюють такі змішувачі допомогою ІЧ-датчика, що реагує на рух. Тиск і температура води задається один раз за допомогою вбудованого вентиля. Інфрачервоний датчик працює від електрики.
Плюси безконтактної конструкції очевидні:
- надійність;
- зручність;
- сучасний дизайн.
Але є і мінуси:
- Труднощі з набором значних ємностей.
- Часта зміна температури води небажана.
- Висока ціна.
Вибір змішувача і стиль інтер’єру
Є кілька правил вибору, щоб змішувач і раковина становили єдине ціле. Основний момент — придбання раковини і крана з однієї колекції. Однак така можливість є не завжди. У цьому випадку вам допоможуть поради:
- Дублювання форм і обрисів.
- Єдиний стиль оформлення. Наприклад, кран Хай-тек і класична мушля “під старовину” навряд чи будуть виглядати гармонійно.
- Зручність користування.
Відеоматеріал
Як бачите, при всьому розмаїтті пропозицій правильно вибрати змішувач для умивальника — завдання не з простих. Але отриманих з статті знань вам буде цілком досить.