Як видалити наклейку з одягу в домашніх умовах?

Сучасна одяг містить не тільки зображення, але і часто наклейки. Але з часом вони приїдаються або втрачають свій зовнішній вигляд. Але що робити, якщо футболка дорога вам як пам’ять або просто дуже подобається і ви не поспішайте від неї позбутися? Як видалити наклейку з одягу в домашніх умовах? Іноді виріб досить просто випрати в гарячій воді, якщо це, звичайно, дозволяє матеріал, з якого воно зроблене. Таким способом рідко вдається повністю вирішити проблему. У самому кращому випадку вдається домогтися часткового відшарування етикетки. І питання, як вивести наклейку з футболки, залишається на порядку денному.

Використання термічних методів

Є кілька досить ефективних способів, як звести наклейку з футболки за допомогою температур.

За допомогою фена:

  1. Розкладіть одяг на рівній поверхні.
  2. Всередину одягу необхідно покласти м’який рушник або іншу тканину, яка добре переносить високу температуру і буде служити амортизатором, а також захистить другу сторону одягу.
  3. Вивчіть етикетку на виробі — це дозволить підібрати оптимальну температуру нагрівання і допоможе не пропалити дірку в виробі.
  4. Увімкніть фен у самий інтенсивний режим, піднесіть впритул до наклейці. Через деякий час вона почне відшаровуватися від тканини.
  5. Візьміть гострий ніж і обережно піддягніть краю аплікації.

Важливо! Краще запастися помічником, так як піддягати і відклеювати потрібно паралельно з нагріванням. Проявіть максимум терпіння, і у вас все вийде.

За допомогою праски

Якщо метод з феном вам не здається надійним або у вас немає фена, то можна використовувати праску. Тут можна піти двома шляхами:

  • Зробіть те ж саме, що і у випадку з феном, але тільки тканина повинна бути вологою, товстої і рихлою. Відмінно підійде махровий рушник.
  • Нагрійте праску до максимальної температури і включіть режим відпарювання. Пропарте гарненько рушник, покладене на місце з малюнком. Поєднання високої температури і пари зроблять свою справу, і наклейка відстане від тканини.

Швидко зніміть аплікацію з виробу за допомогою гострого ножа. Як тільки тканина охолоне, наклейка знову прилипне, і вам доведеться починати все заново.

Важливо! Видалення малюнка за допомогою праски може бути більш ефективним, якщо використовувати пергаментний папір. Один аркуш потрібно покласти на малюнок, інший — з виворітного боку. Поводите гарячим праскою по картинці, і через деякий час вона перейде на пергаментний папір. Після видалення аплікації замочіть виріб у теплій воді з розведеним у ній бікарбонатом натрію.

За допомогою низьких температур

При низьких температурах клей втрачає свої властивості, що клеять, і малюнок можна легко видалити:

  1. Встановіть максимально низьку температуру в морозилці.
  2. Покладіть туди свою річ на 30 хвилин. Цього часу вистачить, щоб клей промерз повністю.
  3. Дістаньте виріб, швидко і акуратно видаліть наклейку.

Хімічні розчинники

У продажу є спеціальні хімічні засоби, також можна скористатися рідиною для зняття лаку, спиртом або засобом для видалення клею. Щоб все пройшло успішно, скористайтеся наступними рекомендаціями:

  • Перед обробкою розчинником увімкніть програму з високою температурою на кілька хвилин — це нагріє наклейку і зробить її більш рухомий.
  • Виверніть річ навиворіт, щоб наклейка була всередині, і покладіть виріб так, щоб наклейка була прямо перед вами, але з виворітного боку.
  • Перед тим, як використовувати вибраний вами засіб, протестуйте його на непомітній ділянці виробу.
  • Рясно нанесіть розчинник на тканину, щоб він просяк наклейку наскрізь. Розчинник повинен вбратися у волокна тканини й зруйнувати клейову основу.
  • Почніть розтягувати тканину, щоб засіб краще вбралося. Потім нанесіть ще розчинник.
  • Якщо засіб добре вбралося і подіяло, то ви з легкістю зніміть наклейку. Спробуйте також пошкребти її ножем або нагріти.
  • Виперіть цю річ окремо від інших, інакше — розчинник може пошкодити тканину інших речей. При пранні використовуйте більше миючого засобу, чим звичайно, щоб повністю змити засіб з одягу і не допустити його контакту зі шкірою.

Важливо! Не можна застосовувати одночасно і відпарювання, і хімічний вплив, це може бути небезпечно як для тканини, так і для вашого здоров’я.

Позбавляємося від слідів клею

Часто після того, як наклейка відійде, залишаються сліди клею. Є кілька способів, як забрати клей від термонаклейки з одягу:

  • Сліди клею можна видалити будь-яким спиртсодержащим засобом. Краще всього використовувати горілку або лосьйон. Тільки прослідкуйте, щоб така обробка не залишила слідів на одязі.
  • Є спеціальні засоби для видалення клею, наприклад, Goo Gone.
  • Деякі рекомендують видаляти клей за допомогою рослинного масла — це дійсно хороший розчинник клею. Але є один істотний недолік — він залишає після себе жирні сліди, які теж доведеться чим-небудь виводити.
  • Якщо тканина це терпить, то можна обробити її ацетоном. Це — універсальний розчинник на всі випадки життя.

Важливо! Всі ці способи небезпечні для одягу, тому попередньо протестуйте їх на непомітній ділянці виробу.

Способи видалення різних типів наклейок

Часто спосіб того, як можна прибрати принт з футболки, залежить від того, яким чином ця наклейка була нанесена на тканину.

Термонаклейка

Від термонаклейок легко позбудеться термічними методами — з допомогою гарячої праски і пергаменту або фена. Після видалення наклейки замочіть тканину в теплій воді з додаванням невеликої кількості питної соди.

Вінілові наклейки

Такі наклейки також легко видаляються термічними методами. Тільки після видалення наклейки цю ділянку потрібно протерти ватою, змоченою в оцті.

Наклейка, завдана термодруком

Такі малюнки легко виводяться за допомогою спирту. Розстеліть футболку на рівній поверхні і обробіть малюнок ватним диском або тампоном, рясно змоченим в спирті. Потім виперіть річ в звичайному режимі, але з великою кількістю порошку.

Наклейка, завдана маркером або фарбою

Можна застосовувати спирт, ацетон або інший розчинник. Тут все залежить від того, який був використаний маркер або фарба. Такий напис доведеться видаляти в кілька етапів, після кожного потрібно буде випрати виріб.

Важливо! Для видалення плям, що залишилися в місцях, де був нанесений малюнок, можна використовувати рідину для миття посуду, шампунь для автомобіля або ж засіб для чищення стекол.

Стрази і блискітки

Самі прикраси видалити проблем — їх можна просто зіскоблити. Але на цих місцях залишається клей, який можна видалити ацетоном або спиртом. Дуже добре справляється зі слідами клею аптечне засіб “Димексид”.

Корисні поради:

  • Якщо один спосіб себе не виправдав, скористайтеся іншим, але не відразу.
  • Чим довше наклейка на тканині, тим складніше їх позбутися.
  • Спосіб і можливість видалення наклейки залежить від її типу і клею, який при цьому використовується. Більшість наклейок не розраховані на їх подальше видалення.

Відеоматеріал

В черговий раз ми з вами переконалися, що не буває безвихідних ситуацій, і при будь-якій ідеї або проблеми її можна вирішити, причому підручними засобами. Так і в цьому випадку — ви можете прибрати наклейку з одягу, залишивши її однотонної або ж задекорувавши надалі на свій розсуд.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *