Як видалити плями від води з оксамитової меблів

Плями від води на дивані або кріслі з оксамитовою оббивкою здатні зіпсувати бездоганний зовнішній вигляд м’яких меблів. На жаль, вода на оксамит діє негативно. Ушкоджуючи структуру волокон, звичайна вода псує зовнішній вигляд оксамитової тканини, а якщо вона ще й жорстка – проблем буде ще більше. Якщо пляма від жорсткої води біле, дотримуйтесь інструкцій статті Як почистити оксамит для видалення вапняних відкладень. Для всіх інших плям від води, дотримуйтесь нижчеподаній інформації, щоб видалити їх.

Вам знадобиться:

 • Дистильована вода
 • Ганчірка
 • Фен
 • Вентилятор
 • Пароочисник
 • Чайник
 • Праска

Щоб прибрати плями від води з оксамиту:

 1. Почистіть оббивку щіткою з м’якою щетиною, щоб максимально прибрати пляма від води з оксамиту, а також будь-пил або бруд. Цілком можливо, що «пляма» від води насправді всього лише затемнений ділянку, утворений свалявшимися після висихання волокнами оксамиту.
 2. Змочіть м’яку ганчірочку дистильованою водою.
 3. Відіжміть ганчірочку так, щоб вона була вологою і з неї не капало.
 4. Злегка протріть ганчірочкою ділянку оббивки з плямами від води. Не мочіть волокна оксамиту, а тільки зволожите їх.
 5. Відразу за допомогою фена або вентилятора на низьких установках висушіть вологий оксамит.
 6. Повторіть процес очищення стільки разів, скільки знадобиться, щоб повністю видалити пляму від води.
 7. Якщо пляма залишилося, спробуйте обробити ділянку оббивки пором. Якщо у вас немає пароочищувача, можете використовувати пар від чайника з окропом або з парової праски. Після обробки парою дочекайтеся повного висихання оксамиту.

Додаткові поради

 • При виведенні плями від води обробляйте весь ділянку оббивки, на поверхні якого знаходиться пляма (сидіння, спинка крісла, підлокітник і т. д.).
 • З допомогою сухого чищення можна також видалити пляму від води з оксамиту. Якщо меблі складно доставити в хімчистку, можна спробувати використовувати набір для сухого чищення оббивки м’яких меблів в домашніх умовах. Перевірте, щоб він був безпечним для оксамиту. Такий набір можна придбати у відділах побутової хімії в супермаркеті або спеціалізованому магазині.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *