Як видалити пляму від праски на синтетиці

В наш час синтетика в одязі використовується повсюдно. Різниться лише вид використовуваної синтетичної тканини або процентний склад синтетики в комбінованих тканинах. Прасування таких виробів потребує особливого підходу, так як гаряча температура може пошкодити волокна. В незалежності від того, чи з’явилося у вас одне блискуче пляма або вся поверхня одягу стала блискучою, сліди від праски на поліестері або інший синтетичної тканини здатні зіпсувати зовнішній вигляд вашого одягу. Ці блискучі плями з’являються при зіткненні гарячого праски з волокна синтетичної тканини, після чого вони починають плавитися. Оскільки ці плями є фактично розплавленої тканиною, позбутися від них буде непросто. Однак, є кілька варіантів, як видалити пляму від праски на синтетиці.

Прибираємо блискучі плями від праски

 1. Змочіть захисну (прокладковий) тканина для прасування, а потім вичавте її, щоб вона була тільки вологою і з неї не капало. Прокладочная тканина являє собою тонкий шматок тканини, що використовується для прасування, щоб захистити волокна синтетичних тканин (наприклад, поліестеру або віскози) від розплавлення гарячою праскою. Якщо у вас немає прокладочной тканини, можете використовувати простирадло або аналогічну річ замість цього. Покладіть вологу захисну тканину поверх плям, увімкніть праска з мінімальним нагрівом і утримуйте його над очисним ділянкою до тих пір, поки прокладочная тканина не почне парувати. Цей спосіб також допомагає розгладити складки, які розплавилися на ділянці тканини. Потім протріть поверхню, що очищається, щіткою для одягу або сухим рушником.
 2. Дуже акуратно потріть пляму від праски металевої губкою для посуду. Трохи терпіння і через кілька хвилин зазначеної процедури ви успішно видаліть блиск від плями і наведе свій одяг у порядок.
 3. Прибрати плями від праски на синтетиці можна також за допомогою пилки для нігтів. Для цього злегка потріть пляму самої делікатної стороною пилки.

Як уникнути появи плям від праски

При прасуванні синтетичних матеріалів, таких як поліестер, слід знати наступні рекомендації:

 • Завжди використовуйте мінімально можливі установки праски. На відміну від деяких інших тканин, поліестер не вимагає високої температури для розгладження складок. Більшість прасок мають окремі установки для прасування виробів з поліестеру та інших синтетичних тканин, які допомагають виставити правильну температуру.
 • Також корисно використовувати при прасуванні прокладочні тканину, щоб гаряча підошва праски не стосувалася одягу. Волога прокладочная тканина допоможе розгладити складки.
 • Розчин оцту і води в рівних пропорціях можна розпорошувати на тканину перед прасуванням – це допоможе відпрасуйте стрілки на брюках або розгладити пом’ятий одяг.
 • Відразу після прасування акуратно розвісьте одяг – так вона не помнеться.
 • Якщо одяг сильно пом’ята, найкраще знову випрати її і повісити сохнути. Найчастіше під час сушіння під вагою матеріалу складки самі випрямляються.
 • Пам’ятайте, що ніколи не слід використовувати крохмаль для білизни на синтетичному одязі, оскільки це може призвести до того, що праска при прасуванні буде приставати до тканини і залишати підпалені плями. Замість цього використовуйте спеціальні затверджувачі для тканини, наприклад, «Stiffy Fabric Stiffener».

Додаткові поради

 • Якщо ви не можете видалити пляму від праски, закрийте його латкою.
 • При прасуванні для кожного виду синтетичного матеріалу вибирайте оптимальний температурний режим (поліамід, еластан і поліуретан – 75 °C; капрон – 90-100 °C; лавсан – 120 °C; поліестер – не більше 150 °C; акрил, хлорин – гладити не можна, тільки обробка парою).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *