Як видалити з одягу розплавлену пластмасу

Випадково забутий пакет під одягом або пластмасова гребінець у кишені при прасуванні можуть зіпсувати вашу улюблену річ. Поліетиленові пакети плавляться при дуже низьких температурах і швидко охолоджуються, що дозволяє їм прилипати до будь-якої поверхні, якої вони стосуються при плавленні. Пластмаса та пластик володіють тими ж властивостями, тільки температура їх плавлення трохи вище. Однак видалити з одягу розплавлену пластмасу досить просто. Спробуйте прибрати пластик з тканини з допомогою звичайної щітки для одягу, тільки дочекайтеся його повного остигання. Якщо у вас нічого не вийде або ж розплавленої пластмаси на тканини занадто багато, використовуйте наведений нижче спосіб. Пластмаса, пластик і поліетилен видаляються одним і тим же способом, так як мають схожі фізичні властивості.

Вам знадобиться:

  • Коричневий паперовий пакет або крафт-папір обгортковий папір)
  • Праска фен або

Видалення розплавленого пластику:

  1. Візьміть коричневий паперовий пакет або два аркуші коричневою крафт-паперу. Не використовуйте папір іншого кольору. Не використовуйте папір з чорнилом або фарбою, так як вони можуть перенестися на тканину.
  2. Видаляйте розплавлену пластмасу на відкритому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні.
  3. Увімкніть праска на самій низькій температурі. Замість праски можна використовувати фен.
  4. Розкладіть очищувану одяг на рівній поверхні.
  5. Покладіть паперовий пакет або листи коричневою крафт-паперу поверх ділянки тканини з розплавленим пластиком.
  6. Пропрасуйте теплою праскою по папері. Якщо тканина синтетична (поліестер фліс, нейлон та ін) намагайтеся не проходити праскою по краях паперу, інакше ви можете пошкодити тканину. Це особливо важливо для поліефірних і нейлонових тканин. Якщо ви використовуєте фен замість праски, тримайте його приблизно в 15 см від паперу, переміщаючи у різні боки, щоб весь ділянку з пластмасою прогрівалося рівномірно.
  7. Акуратно пропрасовуйте папір праскою до розплавлення пластику. Праска сильно не притискайте, щоб розплавлений пластик не проник ще глибше у волокна тканини.
  8. Папір буде поглинати і прикріплюватися до пластика. Як тільки пластмаса розплавиться, зніміть папір, і розплавлений пластик піде разом з нею.
  9. Залишки пластмаси, поки вони ще теплі, зішкребіть із одягу пластиковим шкребком, ложкою або тупим ножем. Не торкайтеся до розплавленої пластмаси рукою – можна отримати опік.
  10. Як тільки видалити з одягу весь пластик, виперіть її звичайним способом.

Додаткові поради:

  • Якщо ви випадково пройшлися гарячим праскою по краях паперу на тканину з поліестеру, можете отримати блискучі сліди від праски. Якщо це станеться, використовуйте керівництво «Як прибрати плями від праски на синтетиці».
  • Будьте особливо обережні з нейлоновими тканинами або тканинами, до складу яких він входить, так як нейлон також може плавитися при дуже низьких температурах. Використовуйте мінімальну кількість тепла, необхідне для розплавлення пластмаси.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *