Як видалити запах в пральній машині-автомат?

yak vidaliti zapah v pral n y mashin avtomat 1 - Як видалити запах в пральній машині-автомат?

На сьогоднішній день пральна машинка стала просто невід’ємним предметом побутової техніки в кожному будинку. Завдяки такій техніці, процес прання стає набагато простіше, а у кожної господині з’являється додатковий вільний час. На превеликий жаль, після неправильної і частої експлуатації вона починає виділяти досить неприємний затхлий запах. У разі, якщо виникла така проблема, ви зможете вирішити, адже у цій статті ми розповімо вам, як видалити запах в пральній машині-автомат.

Основні причини виникнення неприємного запаху

Перед тим, як приступати до усунення неприємного запаху з пральної машини-автомат в домашніх умовах, слід обов’язково знати причини, за яких він виникає. Основними з них є наступні:

 • Після циклу прання люк залишається закритим. Це — одна з найпоширеніших причин виникнення бактерій, які є джерелом неприємного запаху. Тому волога, яка залишається, повинна зникати.
 • Також після прання обов’язково слід протерти гумову манжетку. Найчастіше в неї потрапляє різне сміття і залишається вода, які і є доброчинної середовищем появи цвілі.

Важливо! Чорна цвіль, яка виникає на гумовій манжеті, може привести її у повну непридатність.

 • Використання барабана для зберігання брудної білизни.
 • Невдало підібраний кондиціонер або пральний порошок. Найчастіше неякісні засоби не вимиваються з труб, осідають на стінках пральної машинки. Виникнення такого нальоту і є джерелом появи затхлого запаху з барабана.

Важливо! Також причиною виникнення затхлості може бути і надмірна кількість миючих засобів, що використовуються для прання. Пральна машинка “візьме” те, що їй потрібно, а залишки — осядуть на стінках.

 • Брудний лоток для подачі прального порошку. Навіть самі якісні засоби залишають тонку плівку на поверхні лотка, на якій з часом і з’являється цвіль.
 • Забруднення каналу подачі порошку. Як і в ситуації з лотком, миючий засіб може осісти на трубі подальшої подачі прального порошку або кондиціонера. У підсумку — на цьому місці утворюється цвіль. Виявити її ви можете дуже легко. Для цього необхідно вийняти лоток і посвітити ліхтариком. Якщо така є, то слід проводити серйозну механічну чистку.

Важливо! Механічну чистку можна зробити самостійно, використовуючи металевий йоржик, або ж з допомогою фахівця.

 • Забруднення фільтра. Зливний фільтр призначений для того, щоб виловлювати сміття. Якщо ж він переповнений, то також може бути джерелом неприємного запаху.

Важливо! Для того щоб запобігти появі неприємного запаху, необхідно зливний фільтр міняти раз на півроку.

 • Погано підключена каналізація. З-за цього, в машинці накопичується вода, яка застоюється (ви її можете навіть не побачити), з’являється затхлість.
 • Прання при низькій температурі і короткому полосканні не викликає загибель бактерій, що мешкають на брудному одязі. Вони, в свою чергу, залишаються на стінках бака й осідають далі на трубах.
 • Із-за неякісних миючих засобів і прання надто брудних речей, на стінках зливного шланга може утворюватися наліт, який застоюється і стає причиною появи затхлості.
 • Накип на Тені. Дрібні ворсинки і миючі засоби осідають і на ньому. Ви можете і не знати про цю проблему до тих пір, поки не почнете цикл прання на низькій температурі. В цьому випадку ви зможете чітко почути затхлий запах.
 • У разі неякісних каналізаційних сполук запах буде виходити не тільки з пральної машини, але і з інших місць.

Важливо! Якщо під час перевірки ви виключили всі вищенаведені джерела виникнення проблеми, а машина ще нова, в цьому випадку краще звернутися до фахівців. Для того щоб не потрапити в халепу, прочитайте про гарантійний ремонт пральних машин.

Де шукати проблему?

Для того щоб прибрати запах з пральної машини, необхідно знати місця найбільшого скупчення бактерій. Такими є:

 • Лоток для насипання порошку, а також його стінки;
 • Шланг, що з’єднує лоток і бак;
 • Ущільнювальне гумове кільце, що знаходиться навколо люка;
 • Зливний шланг і фільтр;
 • Дно бака;
 • Нагрівальні елементи.

Важливо! Кожне з цих місць слід обов’язково промивати і чистити за допомогою хлорвмісних або інших спеціальних миючих засобів, які ліквідують бактеріальний наліт, внаслідок чого йде і запах.

yak vidaliti zapah v pral n y mashin avtomat 2 - Як видалити запах в пральній машині-автомат?

Усуваємо сморід з пральної машинки

Прибрати неприємний запах з пральної машинки не так складно, але для початку необхідно перевірити всі можливі місця виникнення бактерій. Робити це потрібно якомога частіше та ретельніше.

Для чищення пральної машинки краще всього придбати спеціальний очищувач, який продається в будь-якому магазині побутової хімії. Цей процес має декілька етапів:

 • Зробіть слабкий розчин очищувача і замочіть в ньому контейнер для подачі прального порошку.
 • Цим же розчином слід протерти гумову манжетку. Видаліть з-під неї все сміття.
 • Очисником протріть скло люка, після чого змийте засіб.
 • Відкрутіть зливний фільтр, який знаходиться в нижній частині корпусу знімної панелі.

Важливо! При знятті зливного фільтра будьте готові до того, що з нього поллється вода. Тому завчасно підготуйте таз або миску.

 • Очистіть зливний фільтр від бруду, після чого закріпіть його на місце.
 • Залишки миючого засобу залийте в контейнер і поставте пральну машинку на цикл з температурою не нижче 60 градусів без попереднього замочування.

Важливо! В даному випадку пральна машина запускається з метою знищення бактерій і затхлого запаху, тому барабан одягом завантажувати не можна.

Таку процедуру у профілактичних цілях необхідно проводити 2-3 рази в рік. Якщо ж осад з бака і неприємний запах не йде, то без допомоги майстра, на жаль, вам не обійтися.

yak vidaliti zapah v pral n y mashin avtomat 3 - Як видалити запах в пральній машині-автомат?

Як прибрати запах з пральної машини народними засобами?

Для того щоб прибрати неприємний запах, вам не обов’язково купувати сильнодіючі і дорогі концентрати. Для цього підійдуть звичайні підручні засоби, які знайдуться у кожної господині:

 • Білий оцет. Це — досить універсальний засіб, яке в найшвидші терміни очистити поверхні від бактерій і усуне неприємний запах. Вам необхідно півсклянки оцту налити в каструлю і поставити машину на холостий цикл прання.

Важливо! Так як перша вода під час прання найчастіше просто виливається, оцет слід заливати через 15 хвилин чи півгодини після початку циклу — залежить від вибраного режиму.

 • Лимонна кислота. Засинаєте 100-150 грам в контейнер і ставите на самий тривалий режим. По закінченні процесу з допомогою вологої ганчірки слід очистити барабан.

yak vidaliti zapah v pral n y mashin avtomat 4 - Як видалити запах в пральній машині-автомат?

Запах цвілі з пральної машинки — як прибрати?

Неприємний запах, який виникає з появою чорної плісняви на стінках пральної машинки, дуже складно вивести, так як даний штам може перебувати в різних важкодоступних місцях агрегату. Однак існують способи, які допоможуть вам вирішити цю проблему:

 • Гарненько вимийте або замініть гумове кільце ущільнювач.
 • Шланг для зливу замочіть в спеціальному засобі. Тримати його необхідно до тих пір, поки він знову не стане чистим. У випадку, якщо дана процедура не принесла результатів, зливний шланг потрібно буде замінити.
 • Використовуючи спеціальний засіб для дезінфекції, дотримуючи всі рекомендації виробника, обробіть внутрішні поверхні машинки.
 • Очистіть і продезінфікуйте лоток для прального порошку.

Важливо! Не варто забувати і про підручних засобах, так як вони ніяк не гірше можуть впоратися з цвіллю. Вам допоможе: лимонна кислота, оцет, содовий розчин, мідний купорос. При незначних забрудненнях можна використовувати звичайне господарське мило.

 • Фільтр насоса ретельно очистіть і продезінфікуйте.
 • Запустіть агрегат на максимальну температуру нагріву води з використанням спеціальних миючих засобів.

yak vidaliti zapah v pral n y mashin avtomat 5 - Як видалити запах в пральній машині-автомат?

Усуваємо запах бензину і солярки

Основною причиною виникнення такого запаху є попередньо випрані речі, які були забруднені в дані речовини.

Важливо! Щоб уникнути виникнення такої проблеми, перед циклом прання брудні речі необхідно замочити в холодній воді.

Для того щоб прибрати бензин з пральної машини, необхідно:

 1. Задати цикл прання з температурним режимом 30 градусів, а в лоток для порошку засипати половину пачки звичайної кухонної харчової соди.
 2. Після закінчення першого циклу, агрегат запустити заново з тією ж температурою, тільки замість соди влити склянку білого оцту.
 3. Третім етапом очищення є ще один цикл прання, тільки в холодній воді без додавання різних миючих засобів. По закінченні процесу обов’язково відкрийте люк і дайте провітритися.

Важливо! Для того щоб перевірити ефективність чищення, ви можете пральну машинку заправити непридатними для шкарпетки речами. У разі, якщо неприємний запах солярки або бензину залишився, процедуру доведеться вам повторити заново.

yak vidaliti zapah v pral n y mashin avtomat 6 - Як видалити запах в пральній машині-автомат?

Позбавляємося від накипу

Від появи накипу на Тені не застрахована жодна пральна машина, так як навіть при гарному якості води залишки і нерозчинні гранули прального порошку осідають на поверхні, а під впливом високих температур і утворюється накип. Для її усунення відмінними помічниками вам стане яблучний оцет і лимонна кислота.

Щоб прибрати неприємний запах в пральній машині-автомат, вам необхідно суворо дотримуватися таку послідовність дій:

 • Щільно закрийте дверцята порожньої пральної машинки.
 • У контейнер для прального порошку влийте 100 мл яблучного оцту або засипте 100-200 грам лимонної кислоти.
 • Виберіть цикл з максимально високою температурою.
 • Увімкніть агрегат.

Важливо! Під час процесу прання необхідно стежити за пральною машинкою, так як накип може бути великий і під час процесу її усунення може обламуватися досить великими шматками. Тому, як тільки таке станеться, слід негайно вимкнути машинку, вийняти все сміття, після чого продовжити прання.

 • По закінченні циклу ретельно промийте всі внутрішні поверхні, в тому числі і гумові елементи.

Важливо! Іноді причиною появи неприємного запаху можуть служити і різні проблеми всередині самої системи. У підсумку — на дисплеї з’являються коди помилок. Як їх розшифрувати і усунути несправність, в залежності від марки вашої пральної машини, ознайомтеся з інформацією з наших статей:

 • Коди помилок пральної машини Арістон;
 • Пральна машина Ханса — коди помилок;
 • Коди помилок пральної машини Самсунг;
 • Коди помилок пральної машини Індезіт.

yak vidaliti zapah v pral n y mashin avtomat 7 - Як видалити запах в пральній машині-автомат?

Проводимо профілактику

Набагато простіше побудувати належний догляд і періодично проводити профілактичні заходи, ніж потім вирішувати проблему затхлості і смороду. Пропонуємо вашій увазі ряд рекомендацій, які допоможуть вам підтримувати вашу “помічницю” в чистоті:

 • В обов’язковому порядку після кожного прання необхідно насухо протерти всі внутрішні поверхні пральної машинки, витягти і промити контейнер для порошку, ретельно протерти гумове кільце ущільнювач.

Важливо! Кришку люка після прання потрібно обов’язково тримати відкритою, хоча б 3 години, до повного висихання бака.

 • Як мінімум, раз на місяць необхідно прочистити зливний фільтр.
 • Обов’язково потрібно проводити профілактику Тена один раз у два місяці.
 • Без спеціальних миючих засобів раз на місяць вмикайте агрегат на максимальний режим прання.
 • Ретельно відміряйте потрібну кількість миючих засобів.
 • Ніколи не залишайте випрані речі в барабані пральної машинки.

Важливо! Ще кілька корисних рекомендацій про те, як правильно підтримувати машину в чистоті і порядку, ви дізнаєтеся, перейшовши за посиланням “Догляд за пральною машиною-автомат”.

Відеоматеріал

Правильний догляд за пральною машинкою — це гарантія її довготривалої роботи і якості прання. Завдяки порадам наших фахівців, ви зможете підтримувати її в чистоті і порядку, а ваша одяг після прання буде пахнути улюбленими ароматами кондиціонера, але ні в якому разі не затхлістю або болотом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *