Як випрати ковдру в пральній машині?

Ковдра — це незамінна річ для того, щоб ваш сон був міцним і спокійним. Найпопулярнішими є синтепонові. Вони легкі, об’ємні і дуже теплі, при цьому досить недорогі. Але в будь-якому випадку підходить момент, коли прання просто необхідна, з-за того, що в ньому накопичується пил і різні потові виділення. Незважаючи на те, що дана процедура багатьох лякає, ми вам розповімо, як випрати ковдру в пральній машині так, щоб воно зберегло свій зовнішній вигляд і тактильні властивості.

Який метод догляду краще вибрати?

Як і на кожній речі, всі елементи постільної білизни також мають свою бирку, на якій виробник вказує всю інформацію по догляду за виробом. Тому перше, що вам слід зробити, — це уважно її вивчити. Саме звідти ви дізнаєтеся метод прання і необхідний температурний режим.

Важливо! Щоб правильно розшифрувати всі позначення, скористайтеся нашою спеціально підготовленої таблиці з описом символів на одязі.

Розрізняють наступні способи догляду за синтепоновим ковдрою.

  • Хімчистка — даний метод краще всього вибирати в тому випадку, коли виріб має великі розміри і використання інших способів просто не дасть потрібного результат);
  • Ручне прання;
  • Машинне прання.

Можна випрати синтепонову ковдру в машинці-автомат?

Неткане сировину абсолютно не страждає в процесі інтенсивної обробки. Тому машинне прання абсолютно не впливає жодним чином на його текстурою.

Важливо! Синтепонову ковдру настільки невибагливий, що ви можете вибирати режим прання з великою кількість обертів. Це не зіпсує ні зовнішній вигляд, ні тактильні властивості.

Незважаючи на легкість у догляді, все ж слід брати до уваги деякі нюанси:

  1. При підборі прального порошку краще всього зупинити свій вибір на гелієвих варіантах. Вони добре простирывают, при цьому не осідають на волокнах матеріалу. Якщо досі у вас не було приводів використовувати такі засоби, підібрати якісне вам допоможе наш рейтинг рідких порошків.
  2. Якщо вага виробу дозволяє, то перед початком прання його слід намочити.
  3. Переконайтеся в цілісності чохла. Якщо він десь надорван, то наповнювач може распушиться і забити фільтри пральної машинки.
  4. Не рекомендується використання машинної сушки.

Вибираємо правильний температурний режим

Незалежно від того, який спосіб догляду ви обираєте, температура води ні в якому разі не повинна перевищувати 40 градусів. Цього більш ніж достатньо для повноцінного очищення від різних забруднень, при цьому текстура наповнювача не постраждає.

Важливо! Чохли для синтепонових наповнювачів шиють з м’яких і чутливих до різних температур тканин. Тому такий температурний режим запобігає їх швидкому зношуванню.

Якщо ви все ж зважитеся на прання при високій температурі, то в даному випадку вам доведеться використовувати порошкові засоби. Це пов’язано з тим, що гелієві концентрати втрачають свої властивості повністю.

Як випрати ковдру в пральній машинці?

Після того, як ви докладно вивчили інструкцію, можна переходити безпосередньо до прання.

Важливо! Якщо при виборі синтепонового ковдри на етикетці буде вказано заборона на машинне прання, вам слід від неї відмовитися. Швидше за все, в даному випадку, замість якісного наповнювача розміщений його аналог.

Як випрати ковдру в пральній машині:

  • Витягніть і гарненько промийте порошкоприемник. В ньому не повинні бути залишки миючого засобу з попереднього циклу.
  • У порошкоприемник налийте спеціальне гелієвий концентрат для прання синтепонового ковдри.
  • Перевірте ковдру на наявність дефектів. Якщо є невеликі дірочки, то їх слід зашити.
  • Скручиваете його “трубочкою” і кладете в барабан, закриваєте люк.
  • Вибираєте режим прання. Це може бути: “Бережна прання”, “Об’ємні речі” або “Пухову ковдру”. Найголовніше — щоб температура не перевищувала 40 градусів.

Важливо! Для того щоб миючий засіб повністю вимилось, слід використовувати функцію подвійного полоскання.

  • Вимкніть функції віджиму і сушіння.
  • Залиште ковдру в барабані на одну годину. За цей час вся вода з нього стече.

Стираємо синтепонову ковдру вручну

Незважаючи на те, що прання ковдри в пральній машинці — це ідеальний варіант, все ж, може виникнути ряд причин, по яких це зробити неможливо. Наприклад, вага ковдри перевищує допустиму норму завантаження. Тому іноді слід вдатися до ручного варіанту. В даному випадку послідовність робіт наступна:

  1. Наберіть у ванну воду температурою 35-40 градусів.
  2. Розчиніть засіб для прання.
  3. Перевірте наявність вад на чохлі, усуньте їх, якщо такі є.
  4. Ковдра у ванну слід укласти рівномірно — так, щоб вода покрила повністю.
  5. Далі найцікавіше. Вам потрібно залізти у ванну босими ногами і акуратно почати топтатися по ковдрі. Робите протягом півгодини.
  6. Вылезаете з ванною і зливаєте мильну воду.
  7. Набираєте холодну воду і прополіскуєте ковдру руками.
  8. Брудну воду слід злити. Процес полоскання потрібно повторювати не менше 5 разів.
  9. Коли вже ковдру выполоскано, а вода злита, залишаєте його у ванній на 1-2 години, щоб стекли залишки.

Як правильно сушити?

Після того, як випрали ковдру з синтепону, його слід висушити. Це зробити дуже легко, так як синтепон не схильний збиватися в грудки, відповідно — не потрібно додаткових фізичних витрат на їх розбивання.

Сушити його краще в горизонтальному положенні. Ідеальний час для цієї процедури — це літо, так як воно висихає приблизно за 4 години. Кожні 40-60 хвилин слід підходити і гарненько струснути, перевертати виріб. Так синтепоновий наповнювач буде рівномірно і швидко сохнути.

Важливо! Не рекомендується сушити ковдру біля нагрівальних приладів.

Специфічні моменти, які можуть виникнути:

  1. Суху чистку в домашніх умовах без спеціальних реагентів проводити не варто. Тому вам краще віднести ковдру в хімчистку або використовувати інший метод.
  2. Якщо від ковдри став виходити неприємний запах, який не ліквідується після прання з кондиціонером, значить — у волокнах почався процес накопичення хімікатів. В такому випадку ви вже нічого не зможете зробити, а даний предмет постільної білизни доведеться замінити. У такому разі скористайтеся нашими порадами, щоб підібрати якісне. Можливо, вам більше в наступний раз підійде верблюже або бамбукове ковдру.
  3. Хоч синтепон і не схильний до утворення грудок, для повної впевненості перед пранням в барабан слід покласти кілька тенісних м’ячиків.
  4. Виробляти прання слід кожні 3-5 місяців.
  5. Якщо ви зважилися ставити функцію “Віджим”, то вона повинна бути не вище, ніж 800 обертів.

Відеоматеріал

Випрати синтепонову ковдру — досить складна задача. Завдяки своїй невибагливості, воно не доставить вам зайвих турбот. Найголовніше — це враховувати вищенаведені правила і рекомендації, і тоді у вас все вийде!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *