Як випрати пальто з кашеміру в домашніх умовах?

yak viprati pal to z kashem ru v domashn h umovah 1 - Як випрати пальто з кашеміру в домашніх умовах?

У багатьох сучасних жінок в гардеробі присутній така незамінна річ як пальто. Однак така річ, з якого би матеріалу вона ні була виготовлена, схильна до швидкого забруднення, і не кожна з молодих господинь знає, як проводиться чистка кожного їх них. З даної статті ви не тільки дізнаєтеся про те, як випрати пальто з кашеміру в домашніх умовах, але і навчитеся чистити пальто з інших матеріалів.

Підготовка предмета одягу до прання

Якщо заздалегідь подбати про те, щоб підготувати улюблене пальто до подальшої чищенні, його можна вберегти від небажаних пошкоджень. Нижче буде наведено докладний універсальний алгоритм підготовчої процедури:

 1. При можливості відстебнути або відпороти всі манжети і коміри з хутра. У разі, якщо це зробити неможливо через нанесення шкоди пальто, відмовтеся від процедури прання і віднесіть предмет гардероба в хімчистку.
 2. Якщо планується прання в механічній пральній машині, великі декоративні елементи (якщо вони є) краще відпороти. Така маніпуляція проводиться для того, щоб уберегти машину і сам предмет одягу від небажаних пошкоджень.
 3. Температура для прання пальто повинна бути 35-45 градусів.
 4. Якщо планується чистка вовняного або кашемірового пальто, то краще використовувати в якості миючого засобу м’який гель для прання або дитячий шампунь.
 5. Якщо ви хочете прати пальта будинку руками, не застосовуйте силу. В цьому випадку добре підійде спосіб полоскання — він надає верхньому одязі свіжий вигляд і позбавляється від дрібних забруднень.
 6. Після процедури пальто прополіскують ще кілька разів — така процедура допомагає позбутися від жовтих плям і білих розлучень.
 7. Сушать пальто, підвісивши його у вертикальному положенні на вішалку або розклавши на рівній горизонтальній площині. Тип сушіння залежить від матеріалу, з якого виготовлена річ.

Важливо! Злегка вологу річ залиште сушитися на плічках або на горизонтальній поверхні.

Під час прасування під праску рекомендується підкладати марлю — це допоможе вберегти пальто від пересушування. Більш докладні інструкції по цьому етапу чищення вашого виробу дивіться у статті «Як гладити пальто?».

Стираємо кашемірове пальто

Перед тим, як прати пальто з кашеміру, оцініть, наскільки сильно воно забруднене. Якщо на ньому є пара плямочок, то достатньо буде тільки обробити їх спеціальним складом. Для цього достатньо змочити губку слабким розчином води зі спеціальним засобом для виведення плям і протерти нею місця забруднень. Ще краще — використовувати засоби для сухої чистки одягу. Після цього губку обполіскують і промивають місце забруднення чистою холодною водою.

Якщо цей спосіб не допоміг, можна випрати річ вручну. Для цього слід виконати такі кроки:

 1. Наповнити глибоку ємність водою, не вище 30 градусів. В якості ємності відмінно підійде ванна.
 2. Додати кілька ложок засоби для делікатного прання і перемішати рідини.
 3. Опустити виріб в ємність, попередньо перевіривши всі кишені, залишити його там на 15-20 хвилин.
 4. Слабо вичавлювати виріб.
 5. Позбутися від розчину в ємності і наповнити її чистою прохолодною водою, прополоскати пальто в ній.
 6. Повторити таку процедуру, змінюючи воду 2-3 рази — в пальто не повинне залишатися миючого засобу.
 7. Не віджимаючи виріб, розкласти її на рівній горизонтальній поверхні і дочекатися стікання зайвої вологи.
 8. Сушку кашемірового пальто можна проводити у вертикальному положенні на плічках, обмотавши його м’яким бавовняним рушником — воно добре вбирає вологу.

Важливо! Перед пранням даного предмета одягу рекомендується вивчити рекомендації на ярлику і перевірити, чи не линяє річ. Машинне прання кашемірового пальто суворо заборонено.

yak viprati pal to z kashem ru v domashn h umovah 2 - Як випрати пальто з кашеміру в домашніх умовах?

Прання вовни пальті

Прати шерсть — завжди було важким завданням, однак, ще складніше буде прати пальто з вовни. Щоб ефективно випрати вовняної предмет одягу, потрібно виконувати декілька умов:

 • Використовується тільки ручна або делікатна машинне прання. Інші можуть сильно нашкодити речі.
 • Користуватися спеціальними засобами для делікатних тканин.
 • Не віджимати предмет одягу в механічному агрегаті — краще дати воді стекти самостійно, розклавши пальто на рівній поверхні.
 • Коли річ высушится, її потрібно пропрасувати низькою потужністю праски, надаючи, тим самим, виробу форму.
 • По закінченні процедури повісити предмет одягу на вішалку.

Сама процедура проводиться за тим же принципом, що і прання кашемірового вироби.

Важливо! Щоб надати гармонійність свого осінньо-зимового образу і зробити його більш яскравим, ефектним, скористайтеся нашими порадами з наступних статей:

 • Як красиво зав’язати шарф на пальто?
 • Як підібрати шапку до пальта?

yak viprati pal to z kashem ru v domashn h umovah 3 - Як випрати пальто з кашеміру в домашніх умовах?

Чистка пальто з поліестеру

Такий матеріал, як і всі розглянуті, не рекомендується прати механічно, але бувають і винятки. Як же почистити пальто з поліестеру в домашніх умовах без прання в пральній машині? Насамперед необхідно ознайомитися з вказівками на етикетці виробу.

Звичайно, буваю рідкісні випадки, коли поліестер можна відіпрати в пральному агрегаті, але навіть в цьому випадку краще буде ручне чищення. Щоб очистити поліестерове виріб вручну, треба дотримуватися наступного алгоритму дій:

 1. Набрати теплої води в ємність, куди може поміститися пальто.
 2. Розвести там порошок, утворивши мильний розчин.
 3. Опустити в цей розчин предмет одягу, залишити його там на кілька годин. За цей час забруднення втечуть самі.
 4. Вилити мильний розчин, прополоскати в ньому річ стільки разів, скільки буде потрібно. Це потрібно для того, щоб позбавитися від зайвої хімії, яка неприємно впливає на шкіру.
 5. Злегка вичавити виріб, повісити його над ванною, дозволивши стекти зайвій волозі.
 6. Після того, як річ достатньо підсохне, потрібно повісити її на вішалку і дати підсохнути природним шляхом.

Важливо! Під час ручного прання вироби з будь-якого матеріалу заборонено:

 • Сильно втирати його руками.
 • Витягати і перекручувати під час віджиму.
 • Використовувати мийні засоби, не призначені для того чи іншого матеріалу.

Відеоматеріал

Пальто з кожним сезоном набирає все більшу популярність серед прекрасної половини населення. По своєму матеріалу і складу всі вони різні, але випрати кожен з них можливо. З даної статті ви дізналися, як прати пальта будинку, не витрачаючи зайві кошти на хімчистку. Користуйтеся цими порадами, щоб ваші речі завжди залишалися чистими і красивими.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *