Як випрати шторку для ванни?

yak viprati shtorku dlya vanni 1 - Як випрати шторку для ванни?

Перебуваючи у воді постійно, фіранки для душу з часу починає покриватися жовтими плямами і навіть цвіллю. При спробі випрати шторку звичайними способами багато господинь приходять до висновку, що дані заходи не приносять бажаного результату — простіше придбати нову фіранку, ніж очистити стару.

Насправді, це — крайня міра, оскільки в більшості випадків врятувати шторку для ванни допомагають різні відбілювачі і народні засоби. Однак використовувати їх необхідно правильно, щоб не зіпсувати виріб. У цій статті ми поговоримо про те, як випрати шторку для ванни, щоб вона знову радувала вас красивим видом і чистотою.

Вибір способу прання

Вибір способу прання буде залежати від особливостей матеріалу, з якого зроблена фіранка для ванни. Найчастіше їх виготовляють з полістиролу, поліетилену, поліхлорвінілу.

Шторки з поліетилену

Це — найбільш дешевий варіант. У порівнянні з іншими, вони виглядають простіше, за умови регулярного догляду вони зможуть прикрашати ванну кімнату до півроку. Однак при занадто іржавій воді і відсутності постійного догляду такий виріб доведеться викинути вже через місяць.

Важливо! Строго кажучи, такі фіранки навіть не перуть, а чистять за допомогою “Пемолюкса” або якихось інших універсальних засобів.

Чи можна проявити свою фантазію і поекспериментувати. Скористайтеся нашою добіркою ідей і майстер-класів, щоб зробити шторку для ванни своїми руками.

yak viprati shtorku dlya vanni 2 - Як випрати шторку для ванни?

Вінілові та штори поліестерові

Найчастіше стираються з використанням порошків і відбілювачів, але в кожному окремому випадку необхідно подивитися, що на рахунок цього рекомендує виробник. Інформацію про це можна побачити на ярлику виробу:

 • Якщо виробник не забороняє машинне прання з застосуванням хлорованих відбілювачів, вам повезло — в даному випадку все відпираються плями без особливої праці.
 • При забороні машинного прання, прати доведеться руками.

Важливо! Також можна замінити засоби з вмістом хлору, оскільки сучасна хімічна промисловість пропонує кисневі відбілювачі, які не містять агресивних компонентів, але дають відмінний результат.

Прання з використанням машинки-автомат

Найпростіший спосіб почистити шторку у ванній від забруднень — прання з допомогою пральної машини:

 • Якщо здійснювати прання фіранок раз в місяць, то досить лише покласти її в барабан машинки і вибрати делікатний режим прання при температурі води 40 градусів, без віджиму і сушіння. Ваша штора знову буде чистою!

Важливо! Разом з фіранкою рекомендується покласти в барабан пару махрових рушників — вони виконають роль щіток.

 • Якщо забруднення дуже сильні, звичайного прання може бути недостатньо. Якщо виробник шторки не забороняє використовувати для її очищення відбілювачі з вмістом хлору, то замочіть її за пару годин до прання в тазику, розчинивши у воді пару ковпачків такого засобу.

Важливо! До ефективних засобів можна віднести “Доместос”, але допустимо застосування і більше бюджетних варіантів типу “Білизна”.

 • Не виключено, що застосовувати для прання вашої фіранки засоби, що містять хлор, виробник, м’яко кажучи, не радить. В цьому випадку для замочування можна використовувати “Ваніш” або який-небудь інший відбілювач. В окремій статті ми підготували добірку недорогих, але хороших аналогів Ваніша. Його рекомендується додати при пранні. Якщо пральна машинка має режим прання для усунення плям, то краще вибирати його, а ось віджимання і сушіння в цьому випадку слід виключити.

Важливо! Після завершення прання замочіть шторку на 30 хвилин в сольовому розчині — це захистить її від подальших забруднень.

 • Після того, як прання буде закінчена, слід повісити фіранку мокрою, опустивши в ванну її низ, щоб вода скла в неї. Так виріб не буде виглядати м’ятою, оскільки гладити її праскою суворо заборонено.

Важливо! Наводячи порядок у ванній, розумно буде відразу приділити увагу й іншим елементам обстановки. Дізнайтеся:

 • Як очистити ванну від жовтого нальоту в домашніх умовах?
 • Як очистити шви між плиткою?

yak viprati shtorku dlya vanni 3 - Як випрати шторку для ванни?

Прання у машині активаторного типу

Щоб відіпрати шторку у ванній від жовтизни в пральній машинці старої моделі, діяти можна навіть без використання прального порошку:

 • Замочіть шторку в теплій воді на ніч.

Важливо! Для кращої ефективності можна використовувати відповідний відбілювач. Якщо ж такого у вас немає, то можна скористатися стружкою звичного господарського мила.

 • Потріть найбільш забруднені ділянки (в районі швів по низу виробу) старої непотрібної зубною щіткою.
 • Наповніть машинку водою, всипте в неї склянку соди.
 • Покладіть шторку і пару вафельних рушників всередину барабана, включіть апарат.
 • Після прання злийте воду. Фіранки не вичавлюйте.
 • Наберіть нову воду для полоскання, влийте в неї один стакан оцту, покладіть шторку, ще раз увімкніть машинку.
 • Злийте воду. Витягнувши фіранку, гарненько струсніть її, а потім повісьте її у ванній до повного висихання без віджимання.

Важливо! Кільця, на яких шторка фіксується, перед пранням варто зняти, щоб вони не зіскочили і не зіпсували пральну машинку. Це ж стосується і прання в машинах-автомат.

Прання вручну

Деякі моделі фіранок для ванн вимагають дбайливого звернення, і проводити їх прання можна тільки вручну. В цьому випадку виріб можна випрати, попередньо замочивши його в розчині з відповідним відбілювачем, звичайним милом або порошком, призначеним для виведення плям. При відсутності порошку або мила можна вдатися до народних засобів.

Важливо! Перекис водню, сода, оцет, нашатирний спирт — це ті кошти, які можна ефективно використовувати, якщо треба відіпрати шторку від цвілі.

Щоб випрати шторку для ванни вручну:

 1. Замочіть фіранку на ніч в теплій воді з відбілювачем або без нього.
 2. Потріть м’якою щіточкою найбільш забруднені місця, приділяючи особливу увагу швах.
 3. Змішайте склянку соди з половиною склянки води, щоб вийшла кашка.
 4. За допомогою губки потріть содою всі забруднення.
 5. Наповніть ванну прохолодною водою, розчиніть там три пачки лимонної кислоти.
 6. Гарненько выполаскайте штору.
 7. Якщо ж ви не домоглися бажаного результату, виконайте все спочатку.
 8. Після того, як вам вдасться випрати шторку для ванни, замочіть її у воді, розчинивши склянку солі на 5 літрів води.
 9. Через 30 хвилин гарненько струсніть фіранку і повісьте на місце. Вода стече, і виріб буде виглядати чистим і разглаженным.

Важливо! При дуже сильних забрудненнях прання вручну, без використання спеціальних засобів для виведення плям може виявитися малоефективною. Але якщо штора не дуже брудна, можна не витрачати електрику, а випрати її руками, навіть якщо на етикетці зазначено, що машинне прання допускається.

yak viprati shtorku dlya vanni 4 - Як випрати шторку для ванни?

Регулярний догляд

За умови регулярного догляду за шторкою для ванни прання і зовсім може не знадобитися. Отже, щоб почистити шторку у ванній, зробіть наступне:

 1. Розведіть водою якесь будь-який миючий засіб, яким ви користуєтеся для прибирання ванної або кухні.
 2. Залийте суміш в пляшку з розпилювачем.
 3. Рівномірно розприскайте це засіб на фіранку.
 4. Потріть її поролоновою губкою.
 5. Змийте засіб мокрою ганчіркою і залиште шторку сохнути.

Важливо! Прати фіранку для ванної рекомендується один раз в місяць, а ось мити її слід частіше, щоб уникнути сильних, сложновыводимых забруднень.

Відеоматеріал

Вапняний наліт і жовті плями, що утворюються на шторці душовою, можна відіпрати. Допоможе це зробити сучасна побутова хімія або народні кошти, як їх правильно застосовувати — тепер ви досконало знаєте.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *