Як вивести плями від чаю з одягу

Чорний, зелений або трав’яний чай, а ще й квітковий – безліч різних сортів цих чаїв можна знайти на полицях будь-якого продуктового магазину. Гарячий або холодний, сильний чи слабкий, солодкий або без цукру – чай є популярним напоєм у всьому світі, а значить і плями від чаю на одязі не рідкість. Якщо ви любите цей напій і випадково розлили його, не хвилюйтеся – ми розповімо вам, як вивести плями від чаю з одягу.

Як вивести свіжі плями чаю з одягу

Вам знадобиться:

 • Чиста біла ганчірка
 • Газована вода
 • Бура (Borax)
 • Столовий оцет
 • Кухонна сіль
 • Таблетки для чищення зубних протезів
 • Рідкий миючий засіб з ензимами
 • Харчова сода
 • Лимонний сік

Щоб видалити свіжа пляма від чаю на одязі:

 1. Якщо ви тільки-тільки розлили чай, відразу ж промокніть пляма чистою білою ганчіркою. Постарайтеся відмочити максимальна кількість пролитого чаю, а потім протирайте ділянку одягу чистою ганчіркою, змоченою у холодній воді, до тих пір, поки пляма чаю витирається.
 2. Посипте пляма від чаю харчовою содою, через 10 хвилин змийте її і виперіть одяг звичайним способом.
 3. Натягніть одяг над раковиною і гарненько засипте пляма від чаю бурою. Закип’ятіть воду і обережно вилийте окріп на тканину, рухаючись від країв до середини плями. Залиште оброблену одяг на півгодини, а потім виперіть звичайним способом.
 4. На 15 хвилин занурте пляма від чаю в ємність з оцтом, потім виперіть одяг звичайним способом.
 5. Змочіть водою забруднений матеріал і посипте сіллю, протирайте губкою до тих пір, поки не видалите з одягу пляма від чаю. Виперіть виріб звичайним способом.
 6. Налийте пів склянки теплої води і додайте дві таблетки для чищення зубних протезів. Змочіть пляма від чаю готовим розчином. Залиште оброблене пляма на 1 годину, а потім виперіть одяг звичайним способом.
 7. Нанесіть рідкий миючий засіб з ензимами на пляму від чаю, через кілька хвилин змийте його і виперіть одяг звичайним способом.
 8. Занурте пляма від чаю в пів склянки оцту, а потім прополощіть матеріал в половині склянки газованої води. Виперіть одяг звичайним способом.
 9. Змішайте харчову соду і трохи води до стану густої пасти. Нанесіть пасту на пляму від чаю. Через 15 хвилин прополощіть тканину, а потім, при необхідності, повторіть процедуру. Виперіть одяг звичайним способом.
 10. Змочіть пляма від чаю лимонним соком і повісьте одяг сушитися під прямими сонячними променями. При необхідності, повторно змочуйте пляма лимонним соком протягом двох днів. Після того, як повністю приберете пляма від чаю з одягу, сполосніть і виперіть її звичайним способом.

Як вивести старі плями чаю з одягу

Вам знадобиться:

 • Гліцерин
 • Бура (Borax)
 • Хлорний відбілювач
 • Перекис водню
 • Миючий засіб (пральний порошок)
 • Миючий засіб з ензимами

Щоб видалити старе пляма від чаю на одязі:

 1. Пальцями втріть гліцерин у тканину з обох боків плями від чаю. Через 10 годин продовжуйте процедуру очищення – натягніть одяг над раковиною і гарненько засипте пляма від чаю бурою. Закип’ятіть воду і обережно вилийте окріп на тканину, рухаючись від країв до середини плями. Залиште оброблену одяг на півгодини, а потім виперіть звичайним способом.
 2. Обробіть пляма від чаю миючим засобом з ензимами, а потім занурте матеріал в холодну воду на 30 хвилин. Виперіть одяг звичайним способом. Якщо пляма не відіпралася, обробіть його миючим засобом з ензимами ще раз, а потім знову занурте в теплу воду на 15 хвилин. Добре прополощіть одяг і виперіть її звичайним способом.
 3. Змішайте буру з водою в пропорції 3 до 1 до стану густої пасти і втирайте пасту в пляму від чаю. Через 30 хвилин зчистите або скиньте пасту з матеріалу. Повторюйте процедуру до тих пір, поки не зможете повністю (або майже повністю) вивести старе пляма від чаю з одягу. Виперіть виріб з використанням прального порошку з ензимами.
 4. Якщо хлорний відбілювач безпечний для вашого матеріалу використовуйте його для того, щоб прибрати плями від чаю з одягу. Якщо ж немає – використовуйте для виведення перекис водню. Перед застосуванням перекису водню перевірте її дію на прихованому ділянці вироби, так як вона може освітлити забарвлення тканини.

Додаткові поради

 • Незвичайний спосіб, який допоможе вам видалити пляму від чаю на одязі, полягає в тому, щоб протерти брудний ділянку безводним очищувачем для рук, а потім змити його холодною водою.
 • Не використовуйте мило для того, щоб відіпрати чай з одягу – так ви можете закріпити пляма.
 • Нашатирний спирт (аміак) і сушка теплом також можуть закріпити плями від чаю, тому застосовувати їх не слід.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *