Як вивести плями від крові?

yak vivesti plyami v d krov 1 - Як вивести плями від крові?

Більшості з нас доводилося стикатися з проблемою жирних плям, залишених кров’ю при порізі. Особливо прикро, якщо плями залишилися на білій ошатною блузці, найулюбленішою речі або просто зіпсували дорогий якісний одяг. Існує безліч сучасних препаратів і старих народних способів, здатних впоратися з проблемою. Сьогодні ми розповімо, як вивести плями від крові з одягу і різних поверхонь. Наші неймовірно прості та зручні способи не вимагають дорогих плямовивідників, а результат вас напевно порадує.

Як видалити кров’яний пляма з одягу?

Складність і час вирішення проблеми виведення кривавих слідів з одягу залежить від того, наскільки давнє забруднення, і від того, чи намагалися ви раніше його видаляти. Якщо ви раніше пробували відіпрати кров гарячою водою, то з коханою блузкою можна розпрощатися. Крім того, застарілі кров’яні сліди видалити не так просто, і на деяких видах тканин вони можуть залишитися назавжди. Щоб ефективно боротися з найскладніші плями крові, необхідно запам’ятати кілька правил, про які ми розповімо нижче.

Як правильно відпирати кров?

Будь-які забруднення, в тому числі і кров’яні, краще всього запирати свіжими:

 1. Покладіть виріб, забруднене кров’ю, в таз з холодною водою (краще в крижану) і залиште на півгодини.
 2. Злийте брудну воду, налити свіжу.
 3. Заперіть ділянку тканини господарським милом безпосередньо в холодній воді.
 4. Після того, як забруднення зникне, виперіть виріб звичним способом. Для білих речей при фінальної прання використовуйте відбілювач для білизни.

Важливо! Не можна замочувати забруднений річ в гарячій воді, оскільки білок, що входить до складу крові, згортається при високих температурах. В результаті — не вимивається з волокон тканини.

yak vivesti plyami v d krov 2 - Як вивести плями від крові?

Засоби для видалення свіжих плям від крові

Перш ніж застосовувати спеціальні препарати або підручні домашні, виріб необхідно спочатку замочити у звичайній холодній воді без додавання будь-яких миючих засобів. Якщо кров’яний слід свіжий, то терти його не потрібно — воно повинно зійти саме. Якщо після замочування забруднення залишилося, застосуйте наступні підручні засоби:

 1. Господарське мило. Заперіть пляма руками. Мило відмінно видаляє сліди крові і не залишає білих слідів від забруднень.
 2. Перекис водню. Користуйтеся препаратом обережно, оскільки перекис може відбілити або порушити текстуру деяких видів тканини. Попередньо випробуйте дію препарату на непомітній ділянці матеріалу, а потім використовувати перекис за призначенням: налийте засіб на пляму (для делікатної тканини розведіть перекис навпіл з водою). Витріть піну чистою тканиною і знову налийте перекис. Продовжуйте процедуру до тих пір, поки забруднення не зникне. Виперіть виріб в холодній воді з милом або мийним засобом. Взагалі, перекис водню — універсальний засіб. Дізнайтесь детальну інформацію, де ще можна в домашніх умовах застосувати перекис водню.
 3. Крохмаль. Для тонких тканин, таких як шифон і шовк, використовуйте крохмаль. Змастіть слід від крові з лицьового і виворітного боку розведеним у воді крохмалем. Дайте виробу висохнути і струсіть залишки суміші. При необхідності виперіть річ.
 4. Сіль. Дійте швидко, оскільки, чим швидше ви обробите забруднення пастою з солі і води, тим менше часу залишиться у крові, щоб проникнути в волокна матерії. Прополощіть слід від крові великою кількістю холодної води, нанесіть пасту з солі та води. Просочіть пляма засобом, втираючи пасту в забруднену ділянку. Вимийте сіль холодною водою і виперіть виріб в нормальному режимі.
 5. Лимонний сік + сіль. Приготуйте кашку з інгредієнтів і нанесіть на забруднення. Залиште на деякий час, а потім потріть ділянку губкою або відразу змийте. Виперіть виріб звичним способом.
 6. Засіб для миття посуду. Просочіть забруднення холодною водою. Приготуйте мильний розчин з достатньою кількістю піни. Нанесіть піну на забруднення і залиште на деякий час. Прополощіть виріб у великій кількості холодної води.
 7. Гліцерин. Ефективно відіпрати кров з одягу допоможе теплий гліцерин. Підігрійте флакон з препаратом у теплій воді, змочіть ватяний диск в гліцерині, нанесіть на проблемну ділянку. Кров швидко відійде. Прополощіть виріб і виперіть звичним способом.
 8. Нашатирний спирт. Для виведення важких плям використовуйте розчин аміаку. Змішайте 1 ч. ложку препарату з 1 склянкою холодної води. Налийте отриманий розчин на пляму. Після видалення забруднення промийте тканину великою кількістю холодної води. Не можна використовувати нашатирний спирт для таких тканин, як льон, шовк і вовна.

yak vivesti plyami v d krov 3 - Як вивести плями від крові?

Важливо! При роботі з нашатирним спиртом дотримуйтеся правил безпеки:

 • Не вдихайте аміак, так як це небезпечно.
 • Не змішуйте аміак з хлорним відбілювач, оскільки ця суміш здатна утворювати небезпечні пари.

Якщо народні рецепти не допомогли, можна використовувати і спеціальні засоби для виведення плям. До таких препаратів відносяться: Ariel, “Доместос” (тільки для білих натуральних тканин), якісний відбілювач, підходящий для даного виду тканини, засоби для чищення килимів (для жирних плям на міцних тканинах). Плямовивідники краще наносити безпосередньо перед пранням, дотримуючись інструкції.

Як вивести застарілі плями від крові?

Якщо ви маєте справу зі старими засохлими слідами крові, то використовуйте один з наступних способів:

 • Замочіть виріб у соляному розчині (1 ст. ложка солі на 1 літр води). Залиште річ на 8-10 годин (можна на ніч). Виперіть виріб з порошком для видалення в’їдаються плями.

Важливо! Не переборщіть з сіллю, оскільки білок добре розчиняється тільки в слабосоленої воді. При надлишку солі білок може залишитися на волокнах тканини.

 • Засіб для миття посуду. Розведіть краплю препарату у невеликій кількості води, нанесіть на проблемну ділянку і залиште на 2 години. Після — виперіть звичним способом.
 • Аспірин. Кров’яні сліди на вовняних речах добре виводяться аспірином. Розчиніть таблетку препарату в склянці води, заперіть пляма. Потріть забруднення щіткою і прополощіть в холодній воді.
 • Крохмаль. Якщо забруднення з’явилося нещодавно, але вже встигло засохнути, то використовуйте для його видалення кашку з крохмалю. Приготуйте суміш однорідної консистенції з крохмалю і води, нанесіть суміш на проблемну ділянку. Дайте час кашки засохнути і струсіть залишки засобу. Виперіть виріб звичним способом. Цей спосіб прекрасно підходить для шовкової тканини.
 • Зубна паста. Для білизни і одягу, забрудненого кров’ю, використовуйте зубну пасту. Нанесіть пасту на пляму, дайте йому засохнути. Вимийте пасту холодною водою. Забруднену область обробіть милом і ретельно промийте холодною водою. При необхідності повторіть процедуру.
 • Нашатирний спирт. Приготуйте розчин з 3 ч. ложок нашатирю і 0,5 літрів води. Замочіть в розчині пляму, залиште на деякий час. Обережно протріть забруднення всмоктуючою тканиною, змоченою в перекису водню. Прополощіть тканину в прохолодній воді.
 • Бура. Для дуже старих кров’яних слідів використовуйте суміш бури, нашатирного спирту і дистильованої води (1 ч. ложка бури, 1 ч. ложка нашатирю, 2 ст. ложки дистильованої води). Обробіть проблемну ділянку розчином і дуже ретельно прополощіть тканину.
 • Пом’якшувач м’яса. Цей спосіб підходить тільки для міцних тканин. Кров, як і м’ясо, можна розщепити дією ферментів: ліпази, протеази, целюлози. Тому покупні розм’якчувач м’яса без приправ чудово впораються з проблемою, якщо нанести їх на сухі плями крові. Такі ж ферменти містяться в капсулах і порошку для посудомийних машин. Використовуйте ферменти наступним чином: наповніть невелику ємність з холодною водою (1 стакан), помістіть закривавлений ділянку тканини в ємність, розпиліть 1 ст. ложку препарату на вологу пляму. Залиште виріб на 1 день, періодично втираючи пасту забруднення. Виперіть виріб звичним способом.

Важливо! Не застосовуйте ферменти для таких тканин, як льон, вовна, шовк, оскільки вони самі складаються з білків, а засіб може просто зруйнувати структуру матеріалу.

yak vivesti plyami v d krov 4 - Як вивести плями від крові?

Як вивести пляму від крові з килима?

Будь-які забруднення однозначно псують зовнішній вигляд килима, тому при приступайте до їх видалення відразу ж:

 1. Промокніть пляму сухою білою тканиною (серветкою), щоб видалити якомога більше рідини.
 2. Приготуйте розчин нашатирного спирту (1 ст. ложка аміаку на склянку холодної води).
 3. Нанесіть засіб на пляму.
 4. Промокальними рухами за допомогою білої ганчірочки видаліть аміачний розчин з килима. Рухайтеся від краю забруднення до центру, щоб не збільшити розмір плями.
 5. Нанесіть на оброблену ділянку нейтральний миючий засіб (без відбілювача). Можна використовувати рідке мило або засіб для миття посуду.
 6. Акуратно потріть ділянку щіткою або ганчіркою.
 7. Промийте килим чистою водою і промокніть надлишки серветкою або рушником.
 8. Дочекайтеся повного висихання вироби.

yak vivesti plyami v d krov 5 - Як вивести плями від крові?

Якщо пляма від крові встигла засохнути, то скористайтеся наступним способом для його видалення:

 • Потріть засохлу кров сухий твердою щіткою.
 • Пропилососьте виріб і видалити дрібні сухі частинки крові.
 • Приготуйте розчин з 1 ст. ложки засоби для миття посуду і 2 склянок холодної води.
 • Нанесіть приготовлену суміш на забруднення.
 • Промокальними рухами видаліть надлишки рідини.
 • Повторіть процедуру кілька разів.
 • Якщо мильний розчин не вирішив проблему, то приготуйте розчин нашатирного спирту (1 ст. ложка аміаку на склянку холодної води). Нанесіть засіб на проблемну ділянку, зверху покладіть кілька паперових рушників і притисніть їх важким предметом, наприклад, книгою. Залиште засіб на півгодини.
 • Приберіть вантаж і рушники.
 • Дочекайтеся повного висихання вироби.

yak vivesti plyami v d krov 6 - Як вивести плями від крові?

Якщо килим висох, а на поверхні залишилися жовті розводи, то використовуйте наступні препарати:

 1. Оцет. Змішайте продукт з водою в пропорції 1:2, нанесіть на слід від забруднення. Накрийте оброблений ділянку серветками, поставте на них вантаж. Через півгодини зніміть вантаж і видаліть серветки.
 2. Харчова сода. Змішайте 2 частини продукту з 1 частиною води. Отриману суміш нанесіть на слід від забруднення. Через 5 хвилин видаліть залишки соди за допомогою чистої вологої ганчірочки.

Важливо! У ще одній статті на нашому сайті ми докладно розповіли про інших ефективних засобах для чищення килимів.

Відеоматеріал

Сподіваємося, що наші поради та рекомендації допомогли вам вирішити проблему і тепер не доведеться розлучатися з улюбленою річчю з-за одного випадкового плями. Бережіть себе і будьте уважні при роботі з гострими і ріжучими предметами!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *