Як вивести пляму від чаю з килима

Якщо любите пити чай в залі або спальні з килимом на підлозі, то рано чи пізно ви наллєте напій прямо на нього. І добре, якщо колір вашого килима буде темним – на ньому плями мало помітні. А що робити, якщо ваш килим світлого відтінку? Тоді вам знадобляться наші поради, як вивести пляму від чаю з килима. Але перш, не забудьте перевірити дію миючого розчину на килимове покриття на прихованому ділянці.

Вам знадобиться:

 • Чиста біла ганчірка
 • Газована вода
 • Чистий губка
 • Столовий оцет (безбарвний)
 • Рідина для миття посуду
 • Пиво
 • Стара зубна щітка
 • Піна для гоління
 • Бура (Borax)
 • Перекис водню

Видалити плями від чаю з килима:

 1. За допомогою чистої білої ганчірочки промокніть стільки розлитого чаю, скільки зможете. Змочіть пляма від чаю газованою водою і промокніть чистою білою ганчіркою, перевертаючи її в міру промокання. Продовжуйте підливати газовану воду і промокати ганчіркою до тих пір, поки повністю не видалите з килима плями від чаю. Газована вода з допомогою вуглекислоти і бульбашок допоможе вивести брудна пляма.
 2. У склянку столового оцту додайте три краплі рідини для миття посуду. Налийте трохи суміші на губку і протирайте пляма від чаю до тих пір, поки не видалите його, потім промийте ділянку килима водою.
 3. Даний спосіб може здатися дивним, але налийте трохи пива безпосередньо на пляму. Чистою білою ганчіркою акуратно протріть його, а потім промокніть, щоб пиво і пляма від чаю вбралося в тканину. Щоб повністю вивести пляму від чаю на килимі, повторіть процедуру кілька разів. Після цього ретельно промийте очищену ділянку для видалення залишків пива.
 4. Нанесіть піну для гоління на пляму від чаю і м’яко втріть в поверхню килима з допомогою старої зубної щітки. Промийте оброблений ділянку газованої або звичайною холодною водою, а потім промокніть вологу чистою сухою ганчірочкою. Повторюйте процедуру до тих пір, поки повністю не видалите з килима плями від чаю.
 5. Змішайте 3 частини бури і 1 частина теплої води до стану густої пасти. Старою зубною щіткою акуратно нанесіть пасту на пляму від чаю. Дайте пасті висохнути на килимі. Пропилососьте. Промийте очищену ділянку газованої або звичайною холодною водою, а потім промокніть вологу чистою сухою ганчіркою.
 6. Якщо вивести пляму від чаю з килима у вас не виходить, трохи змочіть губку оцтом або перекисом водню і промокніть пляма. Почекайте 15 хвилин і промийте оброблений ділянку газованої або звичайною холодною водою, а потім промокніть мокрий килим чистою сухою ганчіркою. Обов’язково перевірте дію рідин на прихованому ділянці килимовій поверхні, так як оцет і перекис водню володіють слабкими отбеливающими властивостями.
 7. Після повного видалення плями від чаю, покладіть чисту білу тканину у кілька шарів на мокрий ділянка килима і поставте зверху щось важке, наприклад, гирю або книги.
 8. Залиште імпровізований гніт на кілька годин або на ніч.
 9. Коли мокрий ділянку повністю висохне, пропилососьте килим – це підніме його ворсинки.

Додаткові поради

 • Не використовуйте нашатирний спирт (аміак) і не сушіть килим з допомогою будь-якого теплового впливу – ви ризикуєте назавжди залишитися з плямою від чаю на килимі.
 • Не використовуйте мило на килимі, так як воно може зробити пляма від чаю більш стійким.
 • Незвичайний спосіб, який може спрацювати при виведенні плям від чаю з килима, полягає в тому, щоб натерти пляма безводним очищувачем для рук, а потім змити його холодною водою.
 • Дотримуйтеся обережності при очищенні східних килимів. Старовинний, шовковий або навіть частково шовковий килим краще відразу здавати в професійну хімчистку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *