Як вивести пляму від хни з одягу

Як вивести пляму від хни? Хна – це барвник на рослинній основі. Який використовується для фарбування шкіри (нанесення тимчасових татуювань) і волосся. Навіть з урахуванням того, що така фарба на шкірі та волоссі довго не протримається. Вивести з одягу пляма від хни досить непросто. Ніж свіжа пляма від хни, тим видалити його буде легше. Тому намагайтеся як можна швидше відіпрати хну з одягу.

Завжди в першу чергу перевіряйте очищуючий розчин на прихованому ділянці тканини для виявлення побічних реакцій. таких як вицвітання забарвлення.

Вам знадобиться:

 • Рідина для миття посуду (без ефекту відбілювання)
 • Столовий оцет (безбарвний)
 • Засіб для видалення плям з ензимами
 • Пральний порошок з ензимами
 • Нашатирний спирт (аміак)
 • Денатурат (технічний спирт)
 • Медичний спирт

Як вивести і відіпрати пляму від хни?

 1. Ретельно промийте пляма від хни холодною водою.
 2. Пляма на одязі натріть з обох боків рідиною для миття посуду. Потім змочіть його оцтом і потріть пальцями. Залиште оброблене пляма на пару годин, а потім виперіть одяг звичайним способом.
 3. Видалити плями від хни можна за допомогою засобу для виведення плям з ензимами. Ви знайдете його в магазині побутової хімії. Виконайте вказівки на етикетці. Після видалення плями, виперіть одяг звичайним способом.
 4. Відіпрати плями від хни можна за допомогою прального порошку з ензимами. Посипте плями пральним порошком, додайте трохи води і гарненько потріть. Виперіть одяг у холодній воді звичайним способом.
 5. Змочіть ділянку тканини з хною нашатирним спиртом і тріть матеріал до тих пір, поки не заберете пляма. Виверніть одяг на виворітну сторону і повторіть операцію. Після видалення плями від хни. Промийте очищену ділянку під холодною водою і виперіть одяг звичайним способом.
 6. Змочіть ділянку тканини з хною денатурованим спиртом. І тріть матеріал до тих пір, поки не заберете пляма. Виверніть одяг на виворітну сторону і повторіть операцію. Після видалення плями від хни, промийте очищену ділянку під холодною водою. І виперіть одяг звичайним способом.
 7. Вивести пляму від хни з одягу можна за допомогою медичного спирту, який ви знайдете в будь-якій аптеці. Змочіть запачканную тканина спиртом і тріть матеріал до тих пір, поки повністю не видалите пляма.
 8. Сушіть одяг на свіжому повітрі. Якщо пляма повністю видалити не вийшло, то вплив теплом від електросушарки або праски зробить його більш стійким.

Додаткові поради

 • Хна містить дубильна речовина танін, завдяки якому плями глибоко проникають всередину волокон тканини і добре закріплюються. Танін також міститься в каві і чаї. Якщо відразу не видалити пляму від подібних речовин, що в подальшому повністю позбутися від нього буде проблематичним. І Якщо у вас є спеціальний плямовивідник для видалення плям кави або чаю, то він підійде і для видалення плям від хни.
 • Якщо ви часто фарбуєте волосся хною, то, напевно, вже втомилися відпирати наволочки від плям. Подумайте про те, щоб використовувати наволочки такого ж кольору, як і ваші пофарбовані волосся – плями від хни на таких наволочках будуть непомітні.
 • Дотримуйтесь заходів безпеки при роботі з нашатирним спиртом (аміаком). Працюйте в добре провітрюваному приміщенні і в рукавичках.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *