Як вивести пляму від шоколаду з тканини

Як вивести пляму від шоколаду з тканини? Вам знайома ситуація, коли сидячи на дивані у вас падає шматочок шоколаду прямо на тканинну оббивку або диванну подушку? Можна звичайно перевернути подушку іншою стороною, але тоді пляма від шоколаду забруднить м’які меблі. Та й взагалі, будь-які плями краще видаляти відразу, поки вони свіжі. Як вивести плями шоколаду з тканини оббивки ви дізнаєтеся з цієї статті.

Вам знадобиться:

 • Тупий ніж
 • Рідина для миття посуду
 • Ганчірка
 • Піна для гоління (не гель)
 • Плямовивідник з ензимами
 • Пральний порошок з ензимами
 • Бура (Borax)
 • Перекис водню
 • Паперові рушники
 • Фен

Як видалити пляму від шоколаду:

 1. Якщо шоколад розтанув, дочекайтеся, поки він затвердіє, а потім відскребіть його тупим ножем. Не намагайтеся зішкребти шоколад в розплавленому стані, так ви його тільки розмажете по тканині, і тоді видалити плями від шоколаду буде складніше.
 2. Розмішайте пів столової ложки рідини для миття посуду в 1 склянці холодної води. Змочіть ганчірку в розчині і витріть пляма.
 3. Нанесіть невелику кількість білої пінки для гоління на брудний ділянку тканини і акуратно втирайте в пляму. Промийте ділянку водою і повторюйте цей пункт до тих пір, поки не очистіть пляма від шоколаду.
 4. Змішайте буру з водою до утворення густої пасти і намажте її на пляму від шоколаду. Дочекайтеся висихання пасти, а потім кошторисі або пропилососьте порошок з тканини. Протріть очищену ділянку вологою ганчіркою, щоб видалити залишки пасти.
 5. У магазині побутової хімії ви можете придбати плямовивідник з ензимами, який зможе прибрати будь-які плями від шоколаду. Уважно читайте рекомендації по застосуванню в інструкції перед покупкою кошти.
 6. Якщо у вас є пральний порошок з ензимами, ви можете використовувати його для виведення плям шоколаду з тканини. Додайте у воду трохи прального порошку і змочіть розчином брудний ділянку. Дайте йому вбратися протягом декількох хвилин, а потім ретельно змийте чистою водою. Майте на увазі, засоби на основі ензимів не можна використовувати на таких матеріалах як шерсть або шовк.
 7. Якщо вивести плями шоколаду з тканини нічим не виходить, спробуйте використовувати перекис водню. Перевірте спочатку її дія на прихованому ділянку оббивки дивана, так як перекис водню може відбілити деякі тканини. Змочіть пляма перекисом і витріть начисто ганчіркою. Промийте очищену ділянку холодною водою, щоб видалити залишки перекису водню.
 8. Після видалення плям від шоколаду, промокніть очищену ділянку дивана паперовим рушником, щоб видалити зайву вологу.
 9. З допомогою фена висушіть тканинну оббивку холодним потоком повітря. Це запобіжить поява на м’яких меблів плям від води. Не варто для сушіння використовувати тепле повітря, так як тепло може зробити не повністю віддалене пляма більш стійким.

Додаткові поради

 • Не намагайтеся очистити плями від шоколаду милом, так як це може зробити його більш стійким.

Подивіться ще один корисний рада на нашому порталі:

Як видалити плями від води з оксамитової меблів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *