Як вивести пляму від вершкового масла

Без жирів тваринного або рослинного походження на кухні не обходиться жодна господиня. Якщо шматок вершкового масла, маргарину або спреду впаде на килим або потрапить на одяг, появи жирного плями не уникнути. Чим швидше ви почнете видаляти пляма, тим легше вам буде впоратися з ним. Як вивести пляму від вершкового масла і його замінників, ви дізнаєтеся, прочитавши цю статтю. Наведені способи підійдуть для видалення як свіжих, так і старих жирних плям.

Як видалити пляму від олії з одягу

Вам знадобиться:

 • Тупий ніж
 • Універсальна мастило WD-40
 • Рідина для миття посуду
 • Кальцинована (господарська) сода
 • Пральний порошок з ензимами

Інструкція з виведення жирних плям від вершкового масла:

 1. Якщо пляма від вершкового масла свіже, відскребіть залишки масла тупим ножем.
 2. Якщо пляма від вершкового масла засохлу або старе, змочіть його універсальним мастилом WD-40. Це допоможе освіжити пляма.
 3. Капніть пару крапель рідини для миття посуду (без ефекту відбілювання) на масну пляму, а потім пальцями втирайте їх в очищається матеріал. Краще всього використовувати безбарвну рідина для миття посуду – це запобіжить поява будь-яких забарвлених плям. Не змиваючи засіб для миття посуду, виперіть одяг звичайним способом.
 4. Змішайте кальциновану соду з невеликою кількістю води до стану густої пасти. Нанесіть пасту на пляму від вершкового масла і потріть пальцями, а потім промийте ділянку чистою водою. При необхідності повторіть процедуру очищення.
 5. Ще відіпрати пляму від вершкового масла можна за допомогою прального порошку з ензимами. Посипте жирне пляма пральним порошком, потріть і залиште на кілька хвилин. Потім виперіть одяг звичайним способом.
 6. Не сушіть очищену одяг у електросушарці. Нехай вона сохне на повітрі, поки ви не переконаєтеся в тому, що повністю випрали i повернули йому початковий пляма від вершкового масла.

Як вивести пляму від олії з дивана або килима

Вам знадобиться:

 • Тупий ніж
 • Паперові рушники
 • Тальк або харчова сода
 • Пилосос
 • Рідина для миття посуду
 • Вода

Інструкція з виведення жирних плям від вершкового масла:

 1. Відскребіть залишки масла тупим ножем, а потім промокніть жирне пляма паперовим рушником. Намагайтеся не вдавлювати масло вглиб оббивки дивана або волокон килима.
 2. Якщо пляма від вершкового масла свіже, засипте його великою кількістю всмоктуючого порошку, такого як тальк або харчова сода. Після того як порошок вбере жирне пляма, пропилососьте очищається ділянку. При необхідності, повторюйте ці дії до повного видалення плями.
 3. Щоб вивести свіже або старе пляма від вершкового масла, можете використовувати рідину для миття посуду (без відбілюючих інгредієнтів). Додайте 1,5 столові ложки миючого засобу в склянку теплої води і перемішайте. Змочуйте ганчірочку в розчині і протирайте жирне пляма до тих пір, поки повністю не видалите його.
 4. Коли пляма від вершкового масла зникне, промийте очищену ділянку дивана або килима чистою водою, щоб змити всі залишки мильного розчину.
 5. Якщо жирне пляма була на оббивці м’яких меблів з мікрофібри, для сушіння використовуйте фен для волосся. Струменем холодного повітря висушіть мокру оббивку – ці дії допоможуть уникнути появи на мікрофібрі плям від води.

Додаткові поради

 • Не гладьте одяг до тих пір, поки не зможете повністю вивести пляму від вершкового масла, інакше ви зробите його більш стійким і важким для видалення.
 • Якщо жирне пляма від масла на матеріалі, який можна прати, можете спробувати спосіб з порошком, який використовується для килима або дивана. Засипте пляма абсорбуючим порошком (наприклад, харчовою содою), і нехай він вбирає жир з плями протягом кількох годин. Струсіть порошок і при необхідності повторіть процедуру.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *