Як визначити розмір одягу дитини?

yak viznachiti rozm r odyagu ditini 1 - Як визначити розмір одягу дитини?

У перші роки життя дитини дуже часто доводиться оновлювати гардероб. Це відбувається з двох основних причин: дитина швидко росте і батьки не вміють підібрати потрібний розмір одягу. Часто мами не знають, як визначити розмір одягу дитини, і купують або впритул або на виріст. Ось і виходить, що спочатку дитині куплена річ велика, виглядає на ньому безглуздо, а на наступний сезон дитина з неї виростає. Таким чином, і дитя без обновки, і гроші даремно витрачені. Рішенням даної проблеми є правильно підібраний розмір, коли одяг не сковує рухів дитини, виглядає на ньому ідеально. У цій статті ми розповімо, як визначити розмір одягу для дитини, щоб він завжди виглядав “з голочки”.

Як визначити розмір одягу для дітей?

Якщо у вашої дитини для його років стандартна фігура, то можна легко підібрати одяг, орієнтуючись на вікову категорію. З віком у дітей вимальовуються індивідуальні риси будови тіла: довжина ніг, ширина грудної клітки, худоба, повнота, зростання. Тому треба обов’язково враховувати вагу, окружність грудей і талії, обхват стегон.

Важливо! Нерідко для точності потрібні додаткові метричні дані: довжина крокового шва, довжина рукава, або окружність шиї.

Розмірні таблиці різних країн

Для позначення розмірів дитячого одягу існують різні маркування: буквені, цифрові, здвоєні. Деякі метричні дані можуть збігатися повністю, а деякі відрізнятися на 1 або 2 див.

Важливо! Нерідко брендові виробники вводять власну маркування з докладним описом габаритів дитячого тіла різного віку.

Розглянемо основні розмірні сітки, які можна зустріти на бирках товарів в магазинах дитячого одягу.

Важливо! Як правило, розмірна сітка для крихт до 2 років подається окремо. Іноді з загальної сітки виділяється сегмент підліткового одягу від 146 см і вище.

Російська розмірна таблиця. Особливості:

 • Розмір одягу сітки визначається за віком. Певна цифра відповідає кожного вікового інтервалу. Наголос робиться на обхват стегон або грудей і зростання дитини. Щодо статі, то до 6-7 років він не принципове.
 • Найменшим розміром дитячого одягу відповідає число 18. Йому відповідають зростання від 50 до 56 см, обхват грудей 40 і стегон 42 див. Приблизно такими параметрами володіють малюки від 0 до 2 місяців.
 • Починаючи з розміру 30, який відповідає віку 6-7 років, той же розмір для хлопчиків і дівчаток через особливості будови чоловічого і жіночого скелета, містить різні параметри.

Важливо! При виборі одягу з даної розмірній сітці слід більше звертати увагу на параметр “обхват грудей”. Зростання в цьому випадку не завжди збігається з іншими фактичними параметрами дитини, тому не є достовірним помічником.

Особливості європейської розмірної таблиці:

 • Цифри європейських розмірів визначають вагу і ріст дитини. Наприклад, якщо на етикетці предмета гардероба написано 50, то значить, що куртка та штани будуть якраз дитині, з вагою 3-4 кг і зростом 45-50 див.
 • Збільшення розміру йде з інтервалом в 6 см: 50, 56, 62, 68, 74 і так далі.

Важливо! В європейській сітці розмір одягу збігається із зростанням малюка.

yak viznachiti rozm r odyagu ditini 2 - Як визначити розмір одягу дитини?

Американська таблиця розмірів

Найчастіше з американськими розмірами мами і тата стикаються при замовленні дитячих обновок через інтернет-магазини. Як визначити розмір одягу дитини? Нічого складного в цій сітці абсолютно немає, якщо трохи в ній розібратися.

За стандартами США одяг для дітей та підлітків щодо розмірів ділиться на три категорії:

 • Baby – одяг для малюків від 0 до 1 року. Розміри таких дрібничок позначаються місяцями (віком малюка) – 0М, 3М, 6М, 9М, 12М.
 • Toddler – речі для дітей від 2 до 4 років. На етикетці позначаються наступним маркуванням: 2Т, 3Т, 4Т.
 • Infant – від 5 до 18 років. Маркування такого одягу – ХЅ, S, M, L, ХL.

Важливо! Діти, не важливо з якої країни і якої національності, ростуть швидко. У малюків до року спостерігається найінтенсивніший ріст. У цей період грудні крихти можуть поміняти 5 розмірів одягу. Такою стрімкістю більше не буде ні в одному віковому відрізку, адже протягом року дитина може зрости на 3, 5, 7, а іноді і більше сантиметрів, залежно від спадковості. Тому на цей період краще купувати тільки найнеобхідніші речі, так як за півроку вони можуть виявитися вже малі.

На що слід звертати особливу увагу під час вибору дитячого одягу?

 • Варто врахувати, що розмірні сітки відображають стандартний, усереднений варіант, а діти можуть сильно відрізнятися обсягами при одному і тому ж зростання.
 • Багато виробники беруть до уваги стать дитини, крім загальноприйнятої повноти.
 • Якщо у виробника своя маркування, то обов’язково повинна бути наведена таблиця розмірів, де вказана довжина виробу, окружність грудей або талії, вік.
 • В Росії і в Європі виробники одягу в основному орієнтуються на зростання малюка. Але російські вироби розраховані на більш худих малюків, а європейські – на більш повних.
 • Фабричні речі з Китаю з-за своєї дешевизни все більше стають популярними. Варто врахувати, що для немовлят в Китаї всього 4 розміру.
 • У китайських і американських та англійських виробах розмір одягу до дворічного віку прийнято позначати місяцями: 12, 18, 24.

Як визначити розмір одягу на дитину? Зняття мірок

Запорукою вдалої покупки є правильне зняття мірок. Знімати їх рекомендується перед кожною покупкою нової одежинки, так як навіть за тиждень ваша дитина може підрости і зміниться.

Ріст:

 • Якщо вашій дитині менше 2 років, то потрібно покласти його на рівну поверхню і виміряти з допомогою сантиметрової стрічки відстань від маківки до п’ятки.
 • Якщо дитині більше двох років, то рівно поставте його біля дверного прорізу, опустіть лінійку на голову таким чином, щоб один її край упирався в стіну, і поставте позначку олівцем. Після цього виміряйте відстань від підлоги до позначки. Це і буде зростання вашого чада, який допоможе визначити розмір одягу.

Важливо! Зріст дитини повинен вимірюватися без урахування висоти взуттєвої підошви. Тому краще, щоб малюк ставав біля стіни босим.

Обхват грудної клітки

Вимірюється в самій широкій частині грудей поверх білизни. Сантиметрова стрічка повинна проходити під пахвами, по виступу лопаток і груди, вільно, але не звисаючи.

Важливо! Розмір одягу дорівнює обхвату грудей ділиться на два.

Обхват талії

Попросіть малюка, щоб він не втягував живіт, за допомогою сантиметрової стрічки виміряйте талію, не затягуючи її занадто туго, але й не допускаючи провисання.

Важливо! У деяких випадках цей замір може викликати труднощі, так як не у всіх діток талія чітко позначена. Щоб правильно визначити рівень талії, можна підв’язати дитині на пояс жорстку тасьму і дати йому трохи походити або посидіти. Тасьма в процесі цього стане на потрібному рівні, після чого можна легко виміряти обсяг талії.

Обхват стегон

Сантиметровою стрічкою оберніть сідниці дитини.

yak viznachiti rozm r odyagu ditini 3 - Як визначити розмір одягу дитини?

Довжина рукава

Вимірюється від плечового суглоба до зап’ястя по зовнішній стороні. Попросіть при цьому дитину трохи зігнути лікоть. Сантиметрова стрічка повинна щільно прилягати до поверхні руки.

Довжина штанин

Цей параметр дорівнює відстані від пахової зони до щиколотки ноги.

Важливо! Деякі виробники на етикетці вказують довжину ноги — вона дорівнює відстані від пояса штанів до щиколотки.

Обхват шиї

Вільно пустіть сантиметрову стрічку навколо шиї.

Обхват голови

Цей параметр важливий при покупці головного убору. Сантиметрова стрічка повинна протягиваться від середини лоба за виступаючим місцях навколо голови.

Корисні поради при виборі дитячого одягу:

 • Якщо є можливість взяти з собою дитину в магазин для примірки, скористайтеся нею. Так ви зможете вберегти себе від непотрібних витрат і підберете дитині дійсно гарну річ, яка буде йому подобається і буде якраз.
 • Міряючи куртку, попросіть дитину підняти руки вгору. Якщо при цьому рукава опустилися нижче зап’ястя, а поперек оголилася, то запитайте у продавця цю ж модель, але більшого розміру.
 • Купуючи комбінезон, переконаєтеся, що лямки в ньому регулюються. Таким чином, у вас буде невеликий запас на виріст. Брючина комбінезона не повинна під час ходьби ялозити по підлозі або сильно задиратися, коли дитина присідає. Це правило відноситься і до штанів.
 • Якщо вам подобається підібрана модель верхнього одягу, але дитина стверджує, що в ній йому незручно, не варто переконувати малюка і спонукати до купівлі. Краще підібрати такий комплект, який би влаштовував і вас, і дитини.
 • Якщо малюк ще занадто малий, щоб брати його на примірку, то в такому разі на допомогу вам прийдуть зняті з нього мірки.
 • Не рекомендується брати одяг, призначений для носіння в холодну пору року, на розмір більше, так як виробники вже врахували той факт, що вона буде надіта на светр, колготи та іншу нижній одяг.
 • Вибираючи зимові комплекти, зверніть увагу на теплозахисні властивості. Виробники дуже часто вказують на бирках максимально допустиму температуру, при якій дитина буде відчувати себе в одязі комфортно.

Важливо! Пам’ятайте, що перегріти малюка куди небезпечніше, ніж переохолодити. Тому вибираючи зимовий одяг, потрібно враховувати всі нюанси клімату і активність дитини.

 • Якщо параметри дитини знаходяться посередині між показаннями двох розмірів в розмірній сітці, то віддавайте перевагу більшого розміру.

Відеоматеріал

Якщо ви хочете, щоб ваш малюк завжди виглядав красиво, охайно і відчував себе в одязі зручно, то потрібно знати, як визначити розмір одягу дитини. В першу чергу, потрібно враховувати не тільки вік малюка, але і метричні параметри. Найбільш важливим показником є його точний зростання. Чим старше дитина, тим більш важливими стають інші параметри: окружність грудей, об’єм стегон і талії. Варто розуміти, що в розмірних таблицях будь-якого зразка вказані стандартні величини. Тому не потрібно довіряти їм беззаперечно. Використавши корисні поради з статті, ви без проблем зніміть правильно мірки з дитини і зможете купувати малюкові тільки ті речі, які йому дійсно підходять за розміром.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *