Як вшити блискавку в куртку?

Будь-які процедури, що стосуються дрібного ремонту одягу, можна виконувати в домашніх умовах, головне — мати для цього необхідне обладнання. Часто так трапляється, що на речі ламаються замки і виникає необхідність в терміновій заміні. У більшості випадків це стосується дитячого одягу, тому сьогодні ми розповімо, як вшити блискавку в куртку, оскільки це — найбільш поширена проблема. Найголовніша умова для виконання подібних маніпуляцій – наявність швейної машинки.

Особливості заміни блискавки на одязі

Перед тим, як вставити блискавку в куртку, необхідно визначитися, наскільки складним є цей процес:

 • Першим ділом підбирається найбільш відповідний варіант. Так, наприклад, якщо на куртці немає пластрона, тобто спеціальної захисної плівки, що приховує замок, то виконати роботу не складе ніякої праці. Краще все-таки спочатку потренуватися на більш простої речі.
 • Краще використовувати саму товсту голку, щоб нічого не пропустити, адже частенько попадається матеріал, який проскакує крізь лапку.

Важливо! Такі тканини виглядають занадто тонкими і м’якими. Якщо вам необхідно замінити застібку саме на речі з такого матеріалу, то краще писати через папір.

Як відшмагати стару блискавку?

Природно, перед вшиванием нової блискавки необхідно обов’язково видалити стару зламану або частково зіпсовану:

 • Знадобляться вам для цього всього лише гострі ножиці і гарний зір.
 • Легше робити це з виворітного боку.
 • Досить перевернути куртку, максимально відсунути застібку від тканини, щоб оголилися нитки, якими вона пристрочена.
 • Видалити нитки можна хаотично, або зрізати по одному стежку, потім просто витягнути петельки.
 • Сама процедура зовсім проста, головне — уважно стежити за своїми діями, щоб не відпороти те, що не треба.
 • Потім залишки ниток просто дістаються і можна починати працювати над заміною.

Важливо! Часто так трапляється, що в процесі пришивання нової блискавки в кінці не збігаються горизонталь лінії кокетки або низу. Та й зовні виглядає це негарно. Саме тому ще на етапі притачивания замку необхідно крейдою позначити оздоблювальні строчки або горизонтальні шви, або лінію втачку коміра. Потім в процесі притачивания необхідно стежити, щоб в застебнутому вигляді всі позначки чітко збігалися.

Як самостійно замінити звичайну блискавку?

Важливо все добре виміряти і зважити. Найзручніше ушивати блискавку з допомогою спеціальної лапки на швейній машинці. До речі, вона має саме таку назву, тому ви не помилитеся, дозволяє притиснути не тільки тасьму, але й зубці. Тасьма при цьому притискається максимально щільно, за рахунок чого в рядку не виникає пропусків.

Детальніше інструкція, як вшити блискавку в куртку, виглядає так:

 1. Щоб пристрочивши блискавку, слід пристрочите її до бортів речі, при цьому не торкаючись подбортов.
 2. Потім виріб вивертається навиворіт, подборта пришиваються з внутрішньої сторони. Щоб це зробити, досить розпороти приблизно 15 см рядки підкладки рукавного шва.
 3. Після пришивання подбортов через цей отвір можна вивернути одяг. До борту з замком пришийте подборт. Писати слід на борту, оскільки там знаходиться рядок для втачіванія, от з нею і строчити.
 4. Зашийте виріб, виверніть через дірку в рукаві підкладки.
 5. Обов’язково зашейте отвір, прокладете оздоблювальну строчку.

Робота завершена, як бачите все досить просто. Головне — не забудьте перевірити, чи є на вашій швейній машинці спеціальна лапка, інакше — прострочити, наприклад, шкіряний виріб ви не зможете.

Трапляється так, що заміна зовсім і не потрібно — досить встановити новий бігунок. А це і зовсім проста задача.

Як замінити блискавку на куртці з притачний коміром?

Багато хто цікавиться, як зшити блискавку на куртці з незвичайним коміром, що мають форму стійки. Основні труднощі виникають у процесі складання виробу: хтось просто боїться працювати з такими моделями, інші ж у місцях притачивания роблять надто велику товщину. Насправді, розібравшись у технології пошиття, можна все зробити навіть самостійно. У таких виробах пришиваються застібки в кілька способів. Користуватися на перших порах краще макетом вироби.

Давайте розглянемо варіант з коміром-стійкою і подборта:

 1. Викроїте деталі коміра, спинки, переду, пояс, подборт.
 2. Відзначте середину на деталях пояси, коміра і переду.
 3. Візьміть комір, вшитої його в горловину по нижньому зрізу. Разутюжьте припуски швів для втачіванія.
 4. Складіть лицьовими сторонами всередину пояс з деталями переду і спинки, потім прітачать. Знову разутюжьте шви.
 5. Приметайте, потім прітачать блискавку по переднього зрізу. Рядок починати при цьому слід від згину коміра до згину пояса.
 6. Приметайте і прітачать з коротким зрізах деталь подборта до коміра і поясу таким чином, щоб отримана довжина збігалася з довжиною деталі переду.
 7. Знову приметайте і прітачать з коміром та поясом подборт до деталі переду з вже втачанной застібкою. Використовувати для цього слід спеціальну лапку, попередньо краю відкритого зрізу подборта обметуються.
 8. Зріжте припуски, виверніть, проутюжьте виріб. Обробіть виріб.

Це — не єдиний варіант вшивання блискавки, але він вважається найбільш легким навіть серед досвідчених швачок.

Відеоматеріал

Спробуйте зробити все самостійно і тоді ви переконаєтеся, що немає нічого неможливого. До речі, заміна блискавки може знадобитися не тільки для ремонту одягу, але і оновлення її дизайну — можна, наприклад, вшити застібку яскравого кольору або якоїсь незвичайної форми, щоб річ придбала зовсім інший, більш цікавий і модний вигляд.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *