Як вшити пальто в домашніх умовах?

yak vshiti pal to v domashn h umovah 1 - Як вшити пальто в домашніх умовах?

Кожна жінка знає, що надати їй впевненість, шикарний зовнішній вигляд здатні тільки ті речі, які добре сидять на фігурі. Стосується це в тому числі верхнього одягу. Модне і стильне пальто, приміром, може підкреслити смак і жіночність своєї власниці, до того ж, зігріє в холодну пору року. Але часто так відбувається, що улюблена річ стає великою, а придбати нову поки немає можливості. Чи можна щось зробити в такому випадку? Можна спробувати підігнати її по фігурі. Сьогодні ви дізнаєтеся, як вшити пальто в домашніх умовах.

Як самостійно зменшити розмір пальто?

Не тільки стара одяг може стати своїй господині раптово не підходить за розміром, адже в магазинах також буває важко відшукати модель пальто необхідного розміру. Особливо часто у таких ситуаціях виявляються мініатюрні дівчата, яким складно відшукати верхній одяг, ідеально сидить по фігурі. Можна купити річ і здати її для підгонки в ательє або самостійно виправити ситуацію. Головне — знати, як зменшити і перешити розмір пальто своїми руками.

Якщо ви твердо маєте намір переробити пальто на менший розмір, то для шиття вам знадобиться:

 • Нове чи старе пальто.
 • Швейна машинка.
 • Ножиці.
 • Кравецькі сантиметр.

Виконайте зменшення вироби, скориставшись даною інструкцією:

 • Спочатку приміряйте пальто, визначте, наскільки вам треба його зменшити в об’ємі. Якщо вам необхідно вшити його на один тільки розмір, то доведеться прибрати 4 см, якщо ж на два розміри, то, відповідно, 8 див.
 • По низу виробу отпорите підкладку, потім виверніть його навиворіт. Середні шви спинки і полички розпір, але не доходить до рукавів кілька сантиметрів.

Важливо! Якщо виникла необхідність вшити річ більше, ніж на один розмір, то доведеться розпороти ще бічні шви, залишивши під рукавами невеликий шматочок шва недоторканим.

 • Відступивши 0,5 см від кожного старого шва чверті спинки і полички. Позначте з допомогою крейди місця, де пройдуть нові рядки. Змітайте деталі або сколите кравецькі шпильками.
 • Якщо і з боків необхідно вшити пальто, то таке ж відміряйте відстань від кожного старого шва в бік зменшення. Всі деталі підготуйте до сточування.

Важливо! Якщо необхідно зменшити річ на один розмір, але відсутні середні шви на спинці і поличках, то зменшення відбувається за рахунок бічних швів. Щоб вшити таку модель на два розміри доведеться закласти виточки на потрібну глибину.

 • Підготуйте до роботи швейну машинку. Для цього лапку з роликом встановіть в положенні для відповідної тканини. Голку змініть на більш міцну, якщо мова йде про толстого і щільному матеріалі. Потім заправте туди капронову нитку.
 • В намічених місцях обережно визначте рядки. Зайвий матеріал відріжте. Краї всіх деталей обробіть на оверлоці або зигзагоподібної рядком.
 • Через злегка змочену водою марлю загладьте праскою середні шви у напрямку до центру спинки і поличок. Розправте і потім заутюжьте бокові шви. За напрямом до них заутюжьте виточки.
 • Всі виконані маніпуляції повторіть на підкладкової тканини.

Як в домашніх умовах вкоротити пальто?

Модниці часто стикаються з тим, що нове або старе пальтечко стало не зовсім зручним по довжині, наприклад, заважає вільно сідати в машину і перебувати за кермом. Цю проблему також можна вирішити своїми силами. Зараз ви дізнаєтеся, як вшити пальто в домашніх умовах по довжині, простіше кажучи, вкоротити його.

Зробіть виріб коротше, слідуючи цій схемі:

 1. Зробіть примірку, щоб з’ясувати нову відповідну довжину.
 2. Вирівняйте і сколите шпильками борту, лацкана і низ.
 3. Отримавши після примірки конкретну оцінку, відміряйте відстань від неї до самої нижньої лінії вироби, що дане значення відкладіть по всій довжині.
 4. Враховуючи, що кишені тепер стануть зайвими, їх краще відпороти, інакше — виглядати пальто з кишенями в самому низу буде негарно.
 5. З допомогою крейди відмітьте нову лінію низу, на відстані 5 см від неї позначте лінію припуску, обріжте все зайве. Вкол голки в намічену лінію низу.
 6. На іншій стороні по шпильок проведіть лінію низу.
 7. Підпорі строк на бортах, низ виробу загніть і отпарьте.
 8. Під кутом зріжте припуск біля бортів, щоб уникнути потовщення тканини.
 9. Повісьте пальто на підплічники, відріжте підкладку, відступаючи 1,5-2 см від нижньої лінії. По бортику зріжте тканина повністю.
 10. Виверніть, шпильками сколите виріб і підкладку, намагаючись поєднувати середину спинки і бічні шви. Дайте сходинку на машинці.
 11. Пришийте припуск, не сильно затягуючи нитку, щоб низ трохи “гуляв”.
 12. Виверніть пальто через дірку в рукаві.
 13. Відновіть рядки по краях бортів, зашейте дірку в рукаві, низ отпарьте.

Як зменшити пальто в плечах?

Якщо улюблена верхній одяг вам стала велика тільки по плечах, то впоратися з цією неприємністю буде ще простіше. У цьому розділі ми розповімо, як зробити пальто в плечах менше, вшити його в плечах своїми руками.

Зменшіть виріб в плечах, використовуючи наступну техніку:

 1. Першим ділом отпорите підплічники. Щоб проникнути під підкладку, розпір бічний шов на рукаві приблизно на 20 див. Потім він зашьется і нічого не буде видно.
 2. Встановіть отпоротый подплечник на плечі так, щоб найбільш товста частина 1 см виступала далі кісточки плеча.
 3. Підніміть окат рукава на таку відстань, щоб воно відповідало ваших плечей. Приколіть шпильками окат рукава до плечового шва, переконайтеся, що він знаходиться на своєму місці.
 4. Як тільки ви визначите нову верхню точку оката рукави, можете працювати далі. Приколіть його до спинки і переду пальто, щоб створити нову лінію пройми.
 5. Переконайтеся, що вам підходить нове плече.
 6. Зніміть виріб, відзначте крейдою з лицьової сторони лінію, де буде пришивати рукав.
 7. Отпорите рукав, відмітьте найвищу точку оката, пришиту до плечового шва, і саму нижню точку, пришиту до бічному шву.
 8. На поличці і спинці зріжте зайву тканину по намічених лініях, залишаючи припуски. Вирівняйте пройму безпосередньо до пахв. Виміряйте довжину плечових швів, щоб переконатися в їхній відповідності один одному.
 9. Ушийте рукав. Встановіть на нове місце подплечник, закріпіть його вручну, пріметивая до найбільш виступаючої частини шва оката.
 10. Зашийте розпоротий рукав.

Відеоматеріал

Наведені схеми та інструкції допоможуть вам самостійно привести улюблену річ в порядок, зменшити по довжині, по плечах і навіть за розміром. І за це вам не доведеться платити великі гроші професійним швачкам. Головне — перед тим, як відрізати, перекроювати, прошивати, все ретельно виміряйте і приміряйте, не поспішайте, і тоді результат вас не розчарує.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *