Як встановити фільтр для води?

yak vstanoviti f l tr dlya vodi 1 - Як встановити фільтр для води?

Вода – одна з основних цінностей для людини. Незважаючи на те, що ніякої харчовою цінністю вона не володіє, без неї неможливі ніякі життєві процеси в організмі. За допомогою води відбуваються такі процеси, як перетворення їжі в енергію або регулювання температури тіла. Вона також допомагає виводити з організму відходи життєдіяльності. При цьому, чимале значення має якість води. На жаль, далеко не завжди у людей є можливість пити по-справжньому чисту воду, без ризику отримати різні хвороби. Крім того, смак брудної рідини, що тече з крана, залишає бажати кращого. Тому сьогодні ми розповімо, як встановити фільтр для води, щоб ви отримували від неї все тільки найкорисніше.

Класифікація

Водопровідну воду ніяк не можна назвати абсолютно чистою, тому багато хто користується спеціальними фільтрами. Установка такого пристосування – розумне рішення, оскільки дає змогу вживати очищену воду для пиття і приготування їжі. При цьому необхідно пам’ятати, що вибір і монтаж фільтра – відповідальне рішення. Важливо знати, які є водяні фільтри, за яким принципом вони функціонують, а також область їх застосування. Правильно і відповідально зроблений вибір дасть можливість отримати чисту цілющу вологу в необхідній кількості.

Всі гидрофильтры можна розділити на 2 категорії:

 • Глечики.
 • Проточні.

Глечикові

Глечики фільтри відрізняються невисокою ціною. Але і їх продуктивність, порівняно з проточними, набагато нижче. Якість очищення також нижче, ніж у проточних. Це — варіант для тих, хто шукає найпростіший спосіб очищення води від сторонніх домішок. Пропущена через глечик фільтр, вона стає цілком придатною для пиття.

Важливо! Застосовувати пристосування цього виду можна лише для води з централізованої системи водопостачання.

Найпростіше пристрій являє собою ємність, що закривається кришкою, зі змінним фільтруючим елементом.

Важливо! Середній робочий ресурс глека пристрою становить 300 л. Для багатьох моделей фільтруючі елементи взаємозамінні.

Проточні

Це порівняно дорогі конструкції, які підключаються до централізованої системи водопостачання. Установка проточного фільтра для води вимагає акуратності і набору певних інструментів. В даний час на ринку представлено кілька їх видів.

Все різноманіття можна розсортувати по 3 групам:

 • Насадки на водопровідний кран.
 • З підключенням до крану.
 • Стаціонарні моделі.

yak vstanoviti f l tr dlya vodi 2 - Як встановити фільтр для води?

Насадки на крани

Вироби, що відносяться до першої групи, що працюють за тим же принципом, що і моделі типу глека. Швидкість очистки води при цьому дуже низька. Крім того, немає можливості для підключення фільтруючих елементів декількох видів.

Важливо! При використанні комбінованих насадок якість фільтрованої води зростає. Проте робочий ресурс фільтруючих елементів невеликий. Такі вироби мають істотний недолік: часта заміна картриджів.

З підключенням до крана

Проточний гідрофільтр – ефективне рішення для очищення. Монтаж фільтра для води під мийку – справа досить непроста. При цьому, система добре чистить воду від домішок, володіє хорошим робочим ресурсом і порівняно великою продуктивністю.

Важливо! Гидрофильтры цього типу застосовують не тільки для сорбційної, але і для електрохімічного очищення. Вода при цьому виходить більш якісною. Система може мати у своєму складі кілька модулів, що підвищує ефективність очищення води.

Ще один специфічний момент: експлуатувати проточний фільтр треба постійно. Паузи в застосуванні призводять до того, що в картриджі починають розмножуватися хвороботворні мікроорганізми. Тому після перерви у використанні зміна картриджа обов’язкове.

З подключением к водопроводу

Принцип підключення виробів до водопровідної системи такий же, як і для будь-якого водозабірного обладнання. Це дозволяє уникнути зриву пристрої, навіть якщо тиск в системі істотно зростає.

Ще одна конструктивна особливість гідрофільтрів цього типу – змінні картриджі. Це призводить до деякого подорожчання вартості очищення води. Однак все це повністю компенсується відмінною якістю фільтрації.

Як встановити фільтр для води під мийку: порядок дій

Найкраще місце встановлення проточного фільтра – простір під мийкою. Такий підхід має свої переваги:

 • Більш простий монтаж.
 • Пристрій не “з’їдає” простір на кухні.
 • Можливість швидкої заміни відпрацьованого картриджа.

Якщо потрібна установка крана для фільтрування питної води, треба певним чином переробити мийку:

 1. Потрібно проробити в ній додаткове 12-міліметрове отвір, яке призначено під додатковий кран, підключений до фільтру.
 2. Доопрацювання потребує вся система холодного водопостачання в цілому. Поряд з фільтром встановлюється трійник-відвід. При цьому можливі такі варіанти:
  • Частково вирізати трубу і встановити трійник в одержаний виріз.
  • Застосувати відведення-хомут. За допомогою хомута трійник притискається до труби над отвором, що в ній вирізано.
 3. Після установки всіх фільтраційних елементів під мийку, їх потрібно з’єднати гнучкою підведенням.

Важливо! Після того, як система змонтована повністю, потрібно близько десяти літрів води для її промивання. Після цього можна використовувати гідрофільтр в звичайному режимі.

Який гідрофільтр краще?

З порядком встановлення фільтрів для води розібралися. Тепер про те, яка модель краща. В першу чергу, беруть до уваги такі фактори, як якість водопостачання і потреба в очищеній воді:

 • Якщо у водопровідній воді містяться механічні домішки, то оптимальним варіантом стане насадка на кран або кувшинная конструкція. Такого фільтра буде цілком достатньо для забезпечення чистою водою звичайної сім’ї.
 • Якщо вода надто жорстка, то глечик гідрофільтр не допоможе вирішити проблему повністю. Найкращим рішенням стане підключення до системи водопостачання проточною конструкції. Однак установка стаціонарного вироби – захід досить витратна. Економія при цьому можлива тільки за умови експлуатації системи протягом тривалого часу. Заміна гідрофільтра відбувається не повністю, а частково (заміні підлягає тільки картридж з фільтруючим елементом).

Важливо! Міняти картриджі потрібно своєчасно. Якщо картридж відпрацював свій ресурс, то забруднення, що скупчилися в ньому, потрапляють у воду, і вона стає ще більш брудною, ніж звичайна водопровідна.

Відеоматеріал

Застосування гідрофільтра – розумне і правильне рішення. Правильний вибір і монтаж виробу дадуть вам можливість забезпечити сім’ю доброю питною водою.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *